Basha niset 10 ditë në SHBA, çfarë do ndodhë me çadrën?

March 20, 2017 17:10

Basha niset 10 ditë në SHBA, çfarë do ndodhë me çadrën?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, të martën do të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  për një tur takimesh me zyrtarë të lartë. Basha, do të diskutojë në SHBA, për situatën poltike në vend dhe për protestën e opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Pritet që ai të konfirmojë qëndrimin se pa largimin e kryeministrit Edi Rama dhe garantimit të një qeverie teknike, nuk mund të kete zgjedhje.

Për  rreth 10 ditë  Basha,  nuk do të jetë në çadrën e protestës në bulevard, pasi nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ai do të udhëtoi drejt Maltës, ku me 27 mars mbahet samiti i Partive Popullore Europiane, pjesë e te cilave është dhe Partia Demokratike  e Shqipërisë.

Në takim me zyrtarët amerikanë por dhe zyrtarët europian, Basha do të kërkojë mbështetje për kauzën e opozitës  për qeveri teknike që sipas tij garanton zgjedhjet.   Mbetet për t’u parë se cili do të jetë fati i çadrës, ndërkohë që dy herë në ditë kreu i PD mban fjalime.

March 20, 2017 17:10
Komento

22 Komente

 1. Anti FB March 20, 17:43

  Ishalla kthehet shendoshe, se ndryshe na mori ne qafe….

  Reply to this comment
  • O kce moj qike... March 20, 19:48

   A e gjeni dot me se cili eshte kandidati potencial qe ka piketuar PiDi si krietar cete ne 2030 ?

   Nuk e gjeni dot? Vertet jo?

   Mire pra, atehere kqyreni pak me kujdes ate “synetlliun e nones” qe eshte ulur ne mes idhit ne zbritje dhe burracakut te shtetit.

   Reply to this comment
  • Niku March 20, 21:52

   Ishalla skthehet fare ky Maskarenj se nuk i vyn Shqiieris jy lloj Turpi Rusifob pi i njejti si Berishiqi .

   Reply to this comment
  • Po te pres me lule o lule March 21, 13:33

   Ketu ne USA do te pres me nje buqete lulesh te perlyera me gjakun e e atyre qe vrave aty ku po ngre dolli dhe shurron cdo dite mbi ta lulmut dhe sali-hitler ptuuu Rrace rrospijesh

   Reply to this comment
 2. M A R K O March 20, 18:02

  ka per te gjetur te semes vet.

  Reply to this comment
 3. alphade March 20, 18:06

  Ky eshte nje justifikim i zbythjes se Dolli Bashit per te
  bere te pavlefshme Cadren ,megjithe deklaratat e bandes
  se Saliut se do benin namin !
  Ne Amerike do t’ja “presin” bishtin Bashes se e ka paksa
  te gjate dhe do i thone shkurt e qarte: voto ,gaspadin,
  Vettingun pastaj dil e pellit ne bulevard sa te dale gerrma-
  zi ! Si mendojne shqiptaret me dy gisht balle se Amerika e aprovon hajduterine,korrupsionin ,mafian e Saliut ,perkundrazi do i thone hidheni tej plskun Mere ,mos e
  mbroni mafiozin e Vicidolit,rraseni ne burg dhe Shqiperia
  do te qetesohet nje here e pergjithemone .!! Dreka e ambasadorit LU me Bashicin ka patur per epiqender pi-
  kerisht kete vizite per ta justifikuar shkrirjen e protestes,
  duke i dhene shansin e fundit per shpetimin e lekures
  perkohesisht ! Do zoti ketu ne Amerike ta pesoi si No-
  riega i Panamas po qe s’e nuk e leshon Vicidolasin …!
  Gjithecka mund te ndodhe porsa futesh ne porten e madhe te Amerikes !! VETINGU ,zoti Basha ,VETINGU,
  ndryshe e hengre ….!!!

  Reply to this comment
 4. alphade March 20, 18:37

  Ky Rosinanti i Vicidolit po vdes ne kembe ! Dhe a e dini
  Ju shqiptaret PSE – ne : Ka vrare aq shume,ka vjedhur
  aq shume saqe tani e kupton fare mire se laku i eshte
  mbledhur ne gryke dhe tani lufta po behet per te shpetuar
  lekuren,pasurine, Zenin dhe Giten ! Prandaj jane mble-
  dhur ne ate shesh : bunkerizimin e familjes Berisha ! Ligji
  i Vettingut e ka kryer detyren prioritare nese Berisha vihet
  prapa hekurave,te tjerat zgjidhen kollaj,te tjeret pjestare te bandes se Vicidolit vdesin ne kembe po t’ i shkeputet
  GODFATHER- i. shqiptar …..!!

  Reply to this comment
 5. andromeda March 20, 19:02

  Si hileqar dhe tinzar që është po gjen një sebep që të mbyllë historinë me çadrën. A s’ishte vetë Mediu dy javë në SHBA me shumë takime ‘të rëndësishme’.?

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic March 20, 19:12

  Me sa duket do te kerkoj Strehim Politik se si duket keto deklarat luftenxitese qe ka ber dhe vazhdon te bej nuk do te kalojne pa u hetuar.Prandaj me sa duket do te kerkoj strehim politik edhe per tu justifikuar per pamundesin e rrezimit te Rames.! Keshtu rruga me e drejte e tije eshte strehimi politike.

  Reply to this comment
 7. Dike Mullai March 20, 19:51

  Po per Sali B…ISHEN ka ndonje Ftese na Beogradi ?!

  Reply to this comment
  • Qenin e ngordhur do gjesh bashic March 21, 13:25

   Kjo behet per te justifikuar renien caderes qe po shurrojne tek gjaku i 4 te vrareve te mjere Ngrene dollira dhe shurrojne baltosin dhe injorojne cdo veprim qe integron Shqipetaret
   Ketu ne USA lobet greke jane pikat dominuese qe kerkon basha te gjeje shpetimin e tije dhe te salih Qofte largut

   Reply to this comment
 8. demo March 20, 19:58

  Mos ki merak per cadrenLulush,se ta ruan gjysh Berisha.Kur te kthehesh do ta gjesh cadren,si cadra e komandes divizionit.Me e sigurte eshte cadra ne Bulevard se bunkeri tek ministria brendeshme.Hik pa merak ne Amerike!

  Reply to this comment
 9. . March 20, 20:06

  ahmet zogolli kur sja doli dot iku ne serbi solli perforcime.
  Nje rrace jan.
  kta na e kan ber te keqen denbabaden
  hapni syte

  Reply to this comment
 10. asd March 20, 20:17

  Shoh disa te cadres qe jane po ata lehin ne Durres kunder Velieres. Bile ai djathtas ka bere nja pallat te shtrember qe nuk eshte ne linje me asgje, as me trotuarin, as me pallatet e tjere. Nuk eshte ne linje as ne lartesi dhe as ne nje lloj dimensioni… por eshte kunder Velieres.
  PD po rezulton nje perberje toksike dhe reaksionare per shqiptaret.

  Reply to this comment
 11. Dardani March 20, 21:13

  Se shpejti do te degjojme bashuqi eshte keq. Nga rrzatimet do te semuret si spahiu, arberori xhulali etj etj
  Luqe luqe do ikesh prej koqe

  Reply to this comment
 12. Dardani March 20, 21:15

  Se shpejti do te degjojme bashuqi eshte keq. Nga rrzatimet do te semuret si spahiu, arberori xhulali etj etj
  Luqe luqe do ikesh prej koqe
  Shikojeni foton me kujdes.saliu per lesh

  Reply to this comment
 13. Sali berisha March 21, 00:07

  Mbase shkon prape djellit

  Reply to this comment
 14. arben March 21, 06:09

  Gojet e liga brenda PD thone se Nje skenar eshte per te avulluar gjate rruges e per tu rikthyer si shpetimtar i PD shpellari i Vicidolit.Larg qofte e behet realitet si ne 1998 me vrasjen e Hajdarit.

  Reply to this comment
 15. Ani March 21, 10:47

  Ky felliqesire te ike nje here e mire se na cau by….n.

  Reply to this comment
 16. Fatmir Lohja March 21, 11:31

  Kur komandanti braktis sheshin e betejes lufta mbaron.Ushtaret e mjere valevisin çarçafin e bardhe dhe ne rresht i dorezojne armet tek kundershtari.

  Reply to this comment
 17. Atdhetari March 21, 13:09

  T’a kishte marre me vete edhe gerdallen, mire do bente, po ky aty e ka Ameriken, ne Tirane!…

  Reply to this comment
 18. Qenin e ngordhur do gjesh bashic March 21, 13:17

  Kjo behet per te justifikuar renien caderes qe po shurrojne tek gjaku i 4 te vrareve te mjere Ngrene dollira dhe shurrojne baltosin dhe injorojne cdo veprim qe integron Shqipetaret
  Ketu ne USA lobet greke jane pikat dominuese qe kerkon basha te gjeje shpetimin e tije dhe te salih Qofte largut

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*