Basha nostalgjik në lagjen e lindjes, komshinjtë që e emocionuan

June 17, 2017 12:32

Basha nostalgjik në lagjen e lindjes, komshinjtë që e emocionuan

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjate ecjes dhe takimeve me banore te njesise 8, u ka shpjeguar qytetareve planin ekonomik dhe u ka demonstruar pullen qe do vendoset ne njesite tregtare, te biznesit te vogel, qe do mbaje larg tatimoret pasi te shlyejne detyrimin, vetem 1.5 perqind te xhiros.

Por gjate ecjes, Basha ka kaluar prane baneses ku ka lindur ne Tirane. Ai ka kujtuar me banoret Xhirin, nje grua e respektuar qe nuk jeton me, qe qendronte ne krye te rrugices.

Komshiu ngjitur, ne shtepine ku ka lindur Basha, Fatmiri, u ankua qe nuk e lene as te lyeje shpine.

Qemal Luca, i tha Bashes qe mezi po pret qe djali i tyre te behet kryeminister. Banoret u ankuan per varferi e lenia pas dore te lagjes.

Surprize ishte takimi me Nuzin, sic e quajne dajen e Bashes, i cili ndodhej ne nje kafe me gruan e tij.

Ata u perqafuan perzemersisht.

June 17, 2017 12:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*