Basha: Nuk bëjmë koalicion për karrige

August 12, 2015 12:30

Basha: Nuk bëjmë koalicion për karrige

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka komentuar gjatë bashkëbisedimit sot me gazetaret lajmin për një koalicion të mundshëm PD-LSI. Basha tha se, Partia Demokratike nuk bën koalicion për karrige, por është e gatshme për luftë kundër krimit.

“Mediat rendin drejt sensacionit dhe e kuptoj këtë. Thelbi i çështjes është gjendja e vendit dhe nuk është preokupim i imi Rama apo Meta, por qytetari. Rrugëdalja nuk ka mundësi të kalojë nga arkitektët e kriminalizimit dhe korrupsionit. PD-ja nuk bën koalicion për karrigen, por është e gatshme për betejë frontale me krimin dhe korrupsionin pa asnjë kompromis”, u shpreh Basha.

Ish-kreu i Bashkisë së Tiranës foli edhe për gjendjen financiare në të cilën ka lënë këtë institucion pas akuzave të kreut të ri të bashkisë.

“Gjendjen financiare e bëri publik zoti Bozdo. Dhe gjendja financiare që ne lamë është e mjaftueshme për të menaxhuar punët dhe nevojat e qytetit.  Kush nga ju e ka parë projektin “Rama për bulevardin? Sepse nuk ka një projekt por është vetëm një plan francez që përfundon tek Stacioni i Trenit”, tha Basha.

August 12, 2015 12:30
Komento

13 Komente

 1. spataku August 12, 12:57

  EH! mjer ti o Basha,te ngeli Rama dhe Meta ne goje.Nuk di me se çfare llomotit.Shko me mire te idhulli yt Saliu te marresh bekimin e tij,se vete nuk je i Zoti.Ti je si ai por nuk bene dote si ai.Sali Salehu eshte mesuar te mashtroi e te genjej.Edhe ti keshtu je,prandaj nuk kini me reputacion per elektoratin.Me mire vine sa me pare ne efiçence te plote parane e madhe qe kini vjedhur,se per kete dite te veshtire u duhet.

  Reply to this comment
 2. mali me bore August 12, 13:21

  Preokimi im- thote- eshte qytetari!
  Po, ai qytetari qe e vodhe me mbi 2-300 milion euro !
  Po, ai qytetari qe vrave ne mes te bulevardit !
  Po, ai qytetari qe mbeti pa 3-400 km katror pasuri KOMBETARE,pasi ia dhurove grekut!
  Ptu !
  Njemije here PTU!
  Monster e tradhetar i popullit tend !
  Del dhe na can……………! Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyytttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt……..

  Reply to this comment
 3. leshi August 12, 14:16

  ne burg kurva ne burg hajduti krimineli ne burg ropt ku ti ket

  Reply to this comment
 4. futjakot August 12, 15:46

  O Bash je bere figura me e grisur e ketij kombi.Ik se na ze diareja kur fillon e trash zonin sikur je carderr,e ne fakt je nje bythlepires i qelbur

  Reply to this comment
 5. riti August 12, 16:22

  Ju beni koalicion me grekun dhe serbin dhe me shqiptaret qe kane bindje te kunderta politike JO ,Ju jeni fare e keqe ,Nuk shkruhen te keqijat qe P,D, i ka bere ketije vendi ,

  Reply to this comment
 6. Arifi August 12, 17:51

  Ky nuk e kupton sa budall eshte.

  Reply to this comment
 7. fad August 12, 17:58

  Kush po te afron ty mor pler per kualicion, mbaj fatmir gerdecin me vete se je shum mire dbe mbas 12 vjetesh kur mos te jesh ti i pari pd mund mund mund te vij pd ne pushtet

  Reply to this comment
 8. SYPESHKAQENI August 12, 18:08

  do besh kualicion per smerlaper si puna jote more klysh shqupi

  Reply to this comment
 9. luani londer August 12, 19:24

  Hajduti thote kapeni hajdutin e beri tiranen beton e thote nuk lufton per karrike ,spo e kupton ky popull i mashtruar per 24 vjete se kushe jane politikanet tane,vendi yne nuk bohet,pale kane marre konsulente nka uk,e don me ja kaluar dhe uk,me pensione roga sa 2 dite pune ne Londer,talluni se ju ka ardhe koha.

  Reply to this comment
 10. genci August 12, 19:45

  i ka ik petlla sepse po hetoet per lejet e ndertimit!

  Reply to this comment
 11. semanjaku August 12, 20:41

  Ti je kostum bosh o lumemadh,,ti je si njeriu qe qesh ,,nuk mer dot asnje vendim tendin,,,asnje pesh nuk ka fjala jote,,ty te rri cekan ne koke shpellari,mer ato parat dhe pregatitu per ne gjyq.

  Reply to this comment
 12. LABI August 13, 09:46

  “PD-ja nuk bën koalicion për karrigen, por është e gatshme për betejë frontale me krimin dhe korrupsionin pa asnjë kompromis”, u shpreh Basha”

  More Bashe, more mavri,
  filloje nga vetja ti!!!!
  Per hajdute e kriminel,
  askush garen nuk ta mer!

  More Bashe more katran,
  si beson more aman,
  se ne zgjedhjet qe po vijne,
  mund te maresh qeverine!!!!!!

  More Bashe mo “karafil”
  eshte shume pak,
  te te them naive,
  ti qenke fare debil!

  Nje gje dua ta kujtoj,
  ndoshta koha I mbuloj!!!
  gjaku i fresket mor bastard,
  eshte akoma ne “Boulevard”

  More Bashe more legen,
  nuk gjej fjale, te te them….
  ti, dhe “miqte” ta mesoni,
  ne Shqiperi me, nuk fitoni!!!!

  Eshte mire ta kuptoshe,
  e nga vetja tja filloshe,
  se nje fjale kot si thone,
  “qe vonon, po nuk harron”

  Reply to this comment
 13. LABI August 13, 09:51

  Me siguri kerkoni koalicion per kolltuke!!! Mos velle coalicion per burge?????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*