Basha: Nuk lejojmë që Prokurorin e Përgjithshëm ta emërojë Edi Rama

November 23, 2017 13:51

Basha: Nuk lejojmë që Prokurorin e Përgjithshëm ta emërojë Edi Rama

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar prerë sot se nuk do të lejojë dhe as do të pranojë një Prokuror të Përgjithshëm të zgjedhur nga Edi Rama.

Në një deklaratë për mediat, Basha tha: “Qëndrimet tona kanë qenë dhe janë të qarta: Prokurorin e përgjithshëm nuk mund ta emërojë Edi Rama. Ky që ndërmori këtë sulm të ashpër kundër prokurorëve vetëm sepse kërkuan hetimin dhe arrestimin e Saimir Tahirit, nuk mund të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm. As deputetët e PS, që e mbrojtën duke i  mbajtur imunitetin.

Një Prokuror i Përgjithshëm i emëruar nga këta njerëz do të thotë fund i hetimeve për Tahirin, Dakon, kupolën kriminale ndaj ne nuk do ta lejojmë dhe as do ta pranojmë kurrë këtë. Aq më tepër se kjo bie kundër me Kushtetutën dhe i bie që edhe vetë Tahiri ta votojë”, theksoi kryetari i PD.

November 23, 2017 13:51
Komento

14 Komente

 1. H November 23, 14:10

  Ke të drejtë. Atë duhet patjeter ta emërojë salu bërisha. Vetëm ai lodhet perdite duke genjyer publikun. Si rren ai nuk rren askush.

  Reply to this comment
  • eno November 24, 02:02

   Prokurori i Pergjitheshem vegel dhe i emeruar i sali berishes dhe paritse demokratike i ka bere dem sa ka mundur partise socialiste dhe qeverise se drejtuar prej saj keto 5 vjete. Asnje zyrtar i qeverise se sali berishe sdhe pd se nuk eshte proceduar penalisht megjithe kallezimet e panumerta penale te derguar anga ministrise e qeverise socialiste ne ngarkim te tyre. Adratik Lalla nje kriminel qe vuri ne vend te pare intersat kriminale te sali berishes lulezim bshes dhe partise demokratike ne vend te interesave te shqiperise dhe shqipetareve.
   Edi Ram te mos beje asnje kompromis ne lidhje me Prokurorine Pergjitheshem eshte e vetmja menyre per te shpetuar reformat e nisura dhe vene ne vend premtimet e bera ne te kundert cdo gje do te shkrihet si kripa ne uje me nje prokuror kukul ne duar te lulezim bashes dhe sali berishes e Ilir Metes.

   Reply to this comment
 2. john November 23, 14:15

  O plehre…po ti duhej te ishe ne burg dhe dole i pa lagur. Si ndodhi, te la perjashta drejtesia e “pavarur”? Le te flasin te tjere dhe te gjykojne Ramen e kompany, nuk kam asnje paragjykim, po jo ti, Sali krimineli e Ilir kryehajduti. Politike nga kope kriminelesh behet ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 3. ??? November 23, 14:28

  O Lul trupeshku, populli prandaj i dha shumicen Rames qe te heqe qafe prokuroret dhe gjyqtaret qe te lane ty te lire te na cash trapin me deklarata idiote.

  Reply to this comment
  • eno November 24, 02:08

   Po kush je ti mor lulezim qe don te pengosh zgjedhjen e prokurorit te pergjitheshem.
   Ti nuk mund ti imponohesh nje shumice qe ka marre votebesimin e popullit me 25 qershor. Populli shqipetar e ka zgjedhur mazhorancen te ciles i ka dhene pushtetin dhe fuqine qe te emeroje drejtuesit e Institucioneve.
   Partia socialiste te mos beje asnje leshim per zgjedhjen e prokurorit te pergjitheshem. Ky do te ishte dhe zhgenjimi me i madh per ata qe votuan me 25 qershor per partine socialiste.
   Ti Lulezim hajduti don prokurorin qe ta drejtosh dhe ta perdoresh per interesate tua.

   Reply to this comment
 4. Taras Bulba November 23, 14:35

  Pirdh se lirohesh o krimineli Bashe

  Reply to this comment
 5. ETHEM November 23, 14:37

  DHE LULI DEL KUNDER SHBA+BE PER LLALLEN.AI NUK I PERMEND ATO POR I TURRET KM RAMA.N U K DO E L E J O J M E..THOT AI.KJO DO TE THOT SE SB..LB E LIKEN I KA ZENE FRIKA E VETINGGUT.DREJTESIA MESADUKET PO TROKET NE DEREN E HAJDUTEVE E KRIMINELVE 27 VJEÇAR.ME VJEN PER TE QESHUR..FRIKA RUAN VRESHTIN-THOT POPULLI

  Reply to this comment
 6. bleta November 23, 15:03

  po se ty hale per krimet e bera te hetuan shume….ik mor palaco, ti duhesh futur i pari ne burg, pastaj fol per ate kapon e hashashit, Saje Qorrin.

  Surrat i poshter!!!

  Reply to this comment
 7. MH November 23, 15:23

  O idiot i shkunduni i politikes.Po kur Berisha emronte dhe shkarkonte pikat strategjike te kryetarlleqeve te insitucioneve dhe kryesisht kete te ekzekutivit.E meriton qe ne krye te ekzekutivit shqiptyare te vendoset nji Silvia Conti.
  Ne vend ishte pergjigja:Dakort per Silvia Contin Po jo ta emronte Tano Karidi.
  Tashti me kete kerkes ankes si te duket vetja balle per balle politikes qe kerkon t’ia mbushesh mendjen te tjerve.Ore kakareq i pa pjekun ne 4 stinet e vitit,me kete kerkese padit hilen e demokracise se ShQUP-it.Dhe cdo vesh llapush e kupton nivelin tand injorant.E jo ma njeri nga kalamnet e deri me universitete.
  Pozita te jete e vemendeshme,kur asht qeshtje strategjike per emrime ne institucione te rendesishme,te vendosin vete.Te kuptohemi mbi praktiken dhe mbi bazen e njohjes dhe eksperiencen qe ka terbue politika SHQUP-ise,te mos lejohet te fusin hundet,duarte aty ku nuk i takon,aq ma teper qe kete vende i ka njollosur e shubrosur sic kane dasht vete dhe udhezimeve nga komeshiu shlivovice Beogradase..Ndersa opoziten ta pranoje sa per formalitet,Si ai miku ne darsem.

  Reply to this comment
 8. grida November 23, 16:09

  hahahahaha u nxeh lyli

  Reply to this comment
 9. Koba November 23, 16:10

  Prite prite se po te vjen pas Sumes O Lul-Sumkapuci.Po te dridhen Leqet .Po e ndjen Hurin e Vetingut.Ne Ferr do te shkosh bashke me Sale Kriminelin dhe Like Bajgen pe Floriri.

  Reply to this comment
 10. Arber I November 23, 18:18

  Ne SHBA Prokurori i Pergjithshem (Attorney General) eshte pjese e kabinetit te Presidentit, emerohet dhe shkarkohet nga Presidenti, i cili ka ne dore pushtetin Ekzekutiv, sic e ka Kryeministri ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 11. FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET NE BEOGRAD November 23, 22:12

  Pse , u dashka te merret leje prej banditeve si ti dhe mesjetari i Vicidolit , per emerimin e Prokurorit ??? !!!
  Atehere , perse behen votimet dhe nderrohen mazhorancat ? Kerkoni te mbani perjetesishjt shtetin e kapur prej jush ,. qe vazhdoni ta mbani peng ?!
  Po u dridhen gjunjet nga frika e Vetingut dhe zbatimit te ligjit .

  Reply to this comment
 12. fraza November 24, 00:15

  Vetem saliluli mundet ta propozoje dhe ta emeroje, ndryshe nisim nga cadra. Do hapim cadrat ne mes te Bulevardit ”DESHMORET E KOMBIT” , ne kryqezimet kryesore, duke filluar nga ”Sheshi Shqiponja”, Bathorja, ”Bulrvardi Zogji i I”, Rruga Brace rrugova” e deri sa te na sosen cadrat. Reformat i bejme ne pd, ligjet i miratojme ne te pd, Vetingun e votojme ne, pd, Reformen ne drejtesi e bejme ne, pd. Prokurorin e zgjedhim ne, pd. Kryetarin e KLSH e zgjedhim ne, pd. Shefin e SHIK e zgjedhim ne, pd. Zgjedhjet i bejme ne me zv kryeministren tone, te pd, 6 ministrat tane te pd vezhgojne procesin e zgjedhjeve dhe ata do te miratojne rezultatin e zgjedhjeve.
  Po nuk u zbatuan kerkesat tona te opozites, ne hapim cadren neser dhe po s’e beme kete, na ngrente mortja! Kuptoni?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin