Basha: Nuk tërhiqemi nga neni 88

June 29, 2016 14:20

Basha: Nuk tërhiqemi nga neni 88

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha qartësoi edhe një herë se opozita nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga neni 88 i rekomandimeve të Komisionit të Venecias.

Ai  theksoi edhe një herë tjetër se opozita ka “gadishmëri absolute për të pranuar çdo zgjidhje të çështjes së fundit që ndan palët për reformën në drejtësi, ajo e konstituimit të 4 institucioneve të reja”, me anë të “zbatimit të plotë të rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias”.

“Nuk mund të pranojmë një drejtësi “Venecia minus”, pasi do të përkthehet në një drejtësi të kapur”, shpjegoi Basha.

Më tej, kreu i PD-së i bëri thirrje mazhorancës që të lërë insinuatat dhe luftën verbale, duke i dhënë shqiptarëve “qartësinë që meritojnë”.

“Nëse Rama është gati për zbatimin e nenit 88, të ulemi dhe t’i gjejmë zgjidhjen përfundimtare problemit”, u shpreh Basha

June 29, 2016 14:20
Komento

14 Komente

 1. Toni June 29, 14:28

  lyli nje hajdut+vrases qe me drejtesi te kapur+korruptuar dhe me raporte mjekesore+procedura ja hodhi burgut..

  Reply to this comment
 2. Vito June 29, 14:48

  Duket se Ju paska ardhur ngordhja se lokali 88 shtron dreka per raste vdekjesh o LUL .

  Reply to this comment
 3. Muzhaka June 29, 14:59

  E mor luli sa ta di bytha.C’FAR REFORME BEN MOR KLYSH KURVE ,KUR GJYQETARET TI ZGJIDHNI JU SI DEI SOT.

  Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" June 29, 15:00

  Ne qofte se nuk del me 88-ten, provo me 69-shin luli.

  Reply to this comment
 5. lejlek June 29, 15:46

  O z Luli, meqe jeni andej bashke me EDIN, ore, dilni njehere e takoni ca shqiptare kokeshkemba …aty nga Franca buze detit rreze nje shkembi te madh,futur ne çadra.
  Pyetini nese kethehen po e bete ju reformen ne drejtesi.
  Se anglezet keshtu thone shqipot harbojne neper bote per te kapur njeri-tjetrin se ne vendin e tyre ne Shqiperi kete pune e bejne politikanet …e kane si loje sylla-mbylla .
  Po ç’na hyn ne qese ne o z Luli se kush e kap drejtesine Ti apo Edi , ne “po na iken jeta per shalesh” si i thone tironsit , ju luani.
  Beni si te doni ju o ZOTERINJ!

  Reply to this comment
 6. l ri June 29, 16:29

  Shiheni këlyshin e qenit sali,në të njëjtën gjurmë,në të njëjtën rrugë.Vaj medet o Shqipëri për partinë kurvokratike,për “udhëheqësit” e saj të shquar që ka.

  Reply to this comment
 7. Lennard June 29, 18:39

  Mor Horra ju ka ardhur fundi .Do ti lani rendshem te gjithe gjynahet.Vagabonda dhe kriminele.

  Reply to this comment
 8. TRIBALET E PD-se June 29, 21:16

  Jo , mos u terhiqni…, se eshte hall koke , nuk behet shaka ! Po e miratuat , kini per te shkuar ne picke te memave . Ju e dini vete me mire , por une kam hall se
  do t`i lini grate te veja dhe keahas grave,do ktheheni vete ne prostituta meshkuj , ne burg te perjetshem . ATJE JU PAFSHA !

  Reply to this comment
 9. Bilbil Sulovari June 29, 21:22

  Lylditeziu kerkon nenin 88 qe ti shpetoje nenit 55 te diktatures por ne fakt èshte mire te aprovohet 88-ta dhe ai qe ta kap nuk ka rendesi per numrin.MJAFTON qe salushja nesèr te pergjigjet per vjedhjet dhe vrasjet makaber.Manastiret e tyre duhet ti gezojè populli si ish bll8kun dikur.

  Reply to this comment
 10. Toni June 29, 21:26

  o lulo bohu gati pe tophat tani pas reformes…

  Reply to this comment
 11. Treviso June 29, 22:29

  Une do te thoja se nuk terhiqen kriminelet dhe mafjozet nga rekomandimi 88 i Venezias dhe jo opozitaret e ndershem. Tani ne P.D. ka ardhur momenti qe çdo deputet te pergjigjet per vetveten dhe jo te flasi nje kriminel ne emrin e te gjitheve. Tani po i vjen radha dhe P.D te çlirohet nga kriminelet dhe mafjozet.

  Reply to this comment
 12. luani londer June 30, 07:44

  Mos e voto Lulo se do e hashe ,mbrapa qafes e ke po e votove se shoket te kane ndihmuar per te vjedhur nuk ta falin QYLI(vjedhja )oshte e omel LULO oshte si ajo hallva e ftohte,se po ta hashe te nxehte ta pervlon gojen,kujdes shoket LULO jepi kohe sa te ftohet HALLVA o te keqen daja,bohu i smune se po i fitone ene 100 miljon te tjera,kujdes SALEN se vetem nji kena.

  Reply to this comment
 13. Mark uk June 30, 09:07

  muzhaka: Jam i sigurt se bytha e tij dine sa kryet tuaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim