Basha: Pa dekriminalizimin demokracia dhe integrimi të rrezikuara

March 30, 2016 10:58

Basha: Pa dekriminalizimin demokracia dhe integrimi të rrezikuara

Dy vit pas marrëveshjes politike të dhjetorit të 2014, vendi nuk ka bërë asnjë hap përpara drejt integrimit europian. Pa miratimin e zbatimit të dekriminalizimit, demokracia dhe integrimi janë në rrezik.

Kjo ishte ajo që kreu i PD, Lulzim Basha i ka shprehur komisionerit për zgjerim në BE, Johanes Hahn.

Basha vijon t’i qëndrojë idesë se nga qeveria nuk ka ende asnjë reflektim për zbatimin e vendimeve të Gjykatës Kushtetuese, komisioneve hetimore dhe zbatimit të ligjit për dekriminalizimin.

Ai tha se qendrimi i grupit parlamentar të PD në lidhje me marrëdhëniet me parlamentin nuk ka ndryshuar.

March 30, 2016 10:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*