Basha paralajmëron: Ministrat teknikë kanë bërë gati dorëheqjet

July 26, 2017 13:07

Basha paralajmëron: Ministrat teknikë kanë bërë gati dorëheqjet

Ministrat teknikë kanë përgatitur tashmë raportet për ditët që kanë qenë në detyrë pas marrëveshjes Rama-Basha.

Ndërkaq, ata kanë bërë gati edhe dorëheqjet e tyre.

Këtë e ka bërë publike sot kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat, pas takimit që ka zhvilluar me grupin e ri parlamentar të kësaj force politike dhe krerët e degëve në rrethe.

Sakaq, kryedemorkati Basha ka theksuar se forca politike që ai drejton është gati të bëjë opozitë të fortë.

“Vizioni dhe vlerat tona na bashkojnë me shumicën e qytetarëve në emër të të cilëve do të bëjmë opozitë të fortë. Në qershor dhe korrik 20 mijë shqiptarë janë larguar duke kërkuar azil në vendet perëndimore, çka tregon se në qeverisjen e Ramës nuk jetohet.

Ne do të denoncojmë të gjitha rastet që vështirësojnë jetën e qytetarëve shqiptarë.
Jemi gati të bashkëpunojmë me këdo që është gati të bëjë opozitën për të cilën ka kaq shumë nevojë ky vend, dhe jo pazar-opozitë. Ministrat kanë bërë gati dorëheqjet e tyre”, tha Basha.

July 26, 2017 13:07
Komento

4 Komente

 1. Arben July 26, 13:53

  NE TE S’EMES TI ME GJITHE ATA.

  Reply to this comment
 2. spartaku July 26, 13:59

  E dim o Basha e dim,se ti do fillosh te na merzitesh me ato histerizmat e tua.Ti ne radhe te pare,do pasqyrosh rraportin e ministrave teknik,qe sipas porosis tende do nxijne punen e dikastereve ku ata punuan.Qellimi ishte qe te monitoronin zgjedhjet,por qellimi ne fakte eshte ky qe thash me larte,nxirja.Kete nxirjen e fakteve dhe te punes se te tjereve e kini zakon,dhe metode pune.E dyta ti do behesh i bezdiseshem me ato protestat e tua bajate,do largosh besimin dhe respektin e popullit ndaj teje dhe pd-ke qe eshte kthyer ne nje parti fashiste.Populli nuk do lufte e destabilitet,por pune dhe paqe.

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu July 26, 15:47

  …nuk jane turiste ata 20 mije vete?
  Po jot shoqe dhe femijet e tu si e moren shtetesine Hollandeze, duke ndenjur ne Shqiperi apo duke marre rruget me parate e VEFE-s ne Hollande bashke me ty i degjeneruar kriminel dhe hajdut.

  Reply to this comment
 4. Grigor July 26, 21:56

  Po pse nuk ja paraqesin Kryeministrit o bythec? Apo keshtu i drejton ti ato marioneta qe te vjedhin ne ndonje tender deri nga Shtatori sa te formohet Qeveria e Re. Jeni geni me i felliqur i kombit shqiptar ju te pedes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?