Basha: Rama dhe Xhafaj të qëndrojnë larg dëshmitarit Veliu

May 17, 2018 15:29

Basha: Rama dhe Xhafaj të qëndrojnë larg dëshmitarit Veliu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka kërkuar Kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të qëndrojnë larg Albert Veliut.

Albert Veliu është dëshmitari x i Partisë Demokratike, i cili gjendej i përfshirë në audio-përgjimin e Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm.

Basha paralajmëroi Ramën dhe Xhafajn se përkundrejt çdo hapi që do të ndërmerret për të vendosur në presion Albert Veliun, opozita do të përgjigjet shumë ashpër.

“Ja pse shteti i Ramës dhe Xhafajt është vërsulur për të kapur dëshmitarin Albert Veliu, kanë ushtruar terror për 72 orë mbi gruan e fëmijët e tij. Ja pse Fatmir Xhafaj nuk largohet nga posti. Largimi me urgjencë i Agron Xhafajt, terrori ndaj dëshmitarit dhe aktiviteti për të prishur provat do ishte i pamundur nëse Xhafaj nuk do ishte Ministër i Brendshëm. Është aty për të garantuar zbatimin e këtij skenari kriminal.

Për çdo hap që do ndërmarrë për të vënë në presion Albert Veliun, do të marrë përgjigjen më të ashpër nga PD, opozita dhe populli. I paralajmëroj të dy, Ramën dhe Xhafajn para gjithë botës: Larg duart nga dëshmitari Albert Veliu” tha Basha në konferencën e mbajtur për mediat, në të cilën paraqiti dhe videon ku prezantohej Albert Veliu dhe marrëdhënia e tij me Agron Xhafajn.

s.a/dita

May 17, 2018 15:29
Komento

7 Komente

 1. hahaha .aktori portokallise May 17, 15:34

  me kot allaktesh andej kendej kriminel .
  ke vrare 4-shqiptare = burg te perjetshem .
  do ta pallojne hanemen zezaket hollandes i shkreti ti
  ku u katandise .
  gruan ,paret ,pasurine do ti gezojn kurvaret e hanemes

  Vetting-u ke dera Vetting-u jam ,
  bushter antishqiptare .
  fati i tradhetareve e krimineleve ne gjithe boten eshte i njejte
  Gijotina e Drejtesise eshte GATI !

  Reply to this comment
 2. hajdari May 17, 15:41

  Mbaje afer veliun o bashe, bile mundesisht vendose ne vend te sales se po plaket dhe nuk ka me fuqi as per te pjerdhur. Ndersa mendoj se viliu duhet te ruhet mire, jo nga policia, por nga policia e pd si gjithmone nuk ta bedn te gjate.

  Reply to this comment
 3. Fat man May 17, 15:43

  Kjo kurva e Hollandes te rru bythen me gjithe Mona Cizmen.
  Mos e permend me fjalen popull ore beqir i cili foli vjet me 25 Qershor dhe t’a futi sa krahu i perthyer dysh, merru me shqu-pisat dhe baxhellne e Lesh e Lise, burrin e Like Bllokut.

  Reply to this comment
 4. Alban Dega May 17, 20:27

  Pak hajgare ne kete kohe kolere kryepeshqish

  KUR TA LENE DOPJO DICKUN NE GOJE !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk pajtohem me titullin e analizes se sotme brillante made in Viktor Malaj me titullin “ Kur ta lene dopjo gjashten me dore “ tek gazers “Dita “
  Jo dopjo gjashten ne dore Viktor !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se;
  KUR TA LENE DOPJO DICK-UN NE GOJE !
  Nuk ka thene kot Pjeter Arbnori e nderuar:
  Keta nuk jane socialista….
  Keta jane specialista !
  Por mos ua qani hallin “Bandes se Gangstereve”!
  Jane bere mjeshter te gojoreve !
  Kane ne krye kryepeshkun, me falni kryemjeshtrin e gojores Profesor Doktor Sali Berishen !
  Ai s’ nxjerr fjale nga goja pa rre e mashtruar,
  pa sajuar e trilluar, pa manipuluar e fabrikuar !
  Jo vetem pa thene!
  Por as pa bere !
  Vret me plumba!
  Por vret edhe me fjale !
  Vrases serial … !
  E ka harruar i shkreti keshillen e arte:
  Mos gjuaj me gure shtepine e tjetrit, kur tenden e ke prej xhami!
  Jetojme epoken e grahmave te fundit, e agonise dhe cmendurise se kryepeshqeve dhe te trupeshqeve !
  Kane lajthitur fare nga Drejtesia dhe Vetingu!
  I ka kapluar paniku i fundit e fluturojne drejt e ne rrjetat qe ua pergatisin te tjereve !
  Nuk thote kot sovrani kush i pergatit varrin tjetrit bie vete brenda tij!
  Amen !

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA May 17, 20:42

  Pak hajgare ne kete kohe kolere kryepeshqish

  KUR TA LENE DOPJO DICKUN NE GOJE !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk pajtohem me titullin e analizes se sotme brillante made in Viktor Malaj me titullin “ Kur ta lene dopjo gjashten me dore “ tek gazeta “Dita “
  Jo dopjo gjashten ne dore Viktor !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se;
  KUR TA LENE DOPJO DICK-UN NE GOJE !
  Nuk ka thene kot Pjeter Arbnori e nderuar:
  Keta nuk jane socialista….
  Keta jane specialista !
  Por mos ua qani hallin “Bandes se Gangstereve”!
  Jane bere mjeshter te gojoreve !
  Kane ne krye … kryepeshkun, me falni kryemjeshtrin e gojores Profesor Doktor Sali Berishen !
  Ai s’ nxjerr fjale nga goja pa rre e mashtruar, pa sajuar e trilluar, pa manipuluar e fabrikuar …!
  Jo vetem pa thene!
  Por as pa bere !
  Vret me plumba!
  Por vret edhe me fjale !
  Vrases serial … !
  E ka harruar i shkreti keshillen e arte:
  Mos gjuaj me gure shtepine e tjetrit, kur tenden e ke prej xhami!
  Jetojme epoken e grahmave te fundit, e agonise dhe cmendurise se kryepeshqeve dhe te trupeshqeve !
  Kane lajthitur fare nga Drejtesia dhe Vetingu!
  I ka kapluar paniku i fundit e fluturojne drejt e ne rrjetat qe ua pergatisin te tjereve !
  Nuk thote kot sovrani kush i pergatit varrin tjetrit bie vete brenda tij!
  Amen !

  Reply to this comment
 6. MH May 17, 20:45

  Ficka e mbyt vedin me skjepin e vet!
  Ky budall kujdeset per deshmitarin.Nuk i shkon fare mendja qe i ka dal pune me ligjin.E do rraset vete brenda.
  Nese nuk perfundon keshtu.Haram e paqin buken pushtetaret.

  Reply to this comment
 7. MH May 18, 02:03

  Si tu shperthic kaq shpejt deshmitari X,ore budall me kollare.Po ku i gjeni keto,pjelle xhevahire qe i trumbetoni me X.Ma e bukura,betoheni e bini dekun ne mbrojtje te tyre duk ia ven kufinin tek thana Kyeministrit Rama dhe Ministrit Xhafa.E cfare Thane,e thate!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*