Basha i gjegjet mikut Rama: Do lutesh të kesh fatin e Gruevskit

May 12, 2019 17:32

Basha i gjegjet mikut Rama: Do lutesh të kesh fatin e Gruevskit

 

Rama e quajti një mik që ka humbur rrugën dhe që e sheh si alternativë qeverisëse ndaj duhet të kthehet se nuk është ende vonë.

Kurse kreu i PD, Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama që mos bëjë të fortin. Në një bashkëbisedim me gazetarët, ai tha se Rama, do të lutet të ketë fatin e Gruevskit.

Edi Ramën e ka mundur lodhja, pushteti, zullumi dhe varfëria e  popullit, e ka mundur arroganca. Sot unë dhe PD e gjithë opozita jemi nisur për të rikthyer normalitetin politik në vend, për të rikthyer demokracinë dhe shpresën e këtij vendi. 

Sot orë, pas dramës së mbrëmshme, dhunës së parë kundër opozitarëve dhe në prag të protestës kombëtare të thirrur nesër dua ti bëj një paralajmërim Ramës. Mos i kalo caqet, mos bëj të fortin. Harroje se do të mbash  pushtet me dhunë. Në rastin më të mirë do të lutesh të kesh fatin e Nikola Gruevskit“, u shpreh Basha.

 

v.l/ Dita

May 12, 2019 17:32
Komento

26 Komente

 1. Milan May 12, 17:34

  Po te djeg bytha mor bir kurve

  Reply to this comment
 2. Lona May 12, 17:46

  KY ESHTE BUDALLA FARE NUK N’A I KENDOJE HYMNIN DJE TIK TAK HYMNIN SI KAPOSHI

  Reply to this comment
 3. Sqepari May 12, 17:47

  Mjere ky vend po erdhi ky debili me rrjetin e skizofreve qe mban afer e do t’i bej ministra!

  Reply to this comment
 4. ha daku May 12, 17:53

  qeni që leh të ha mitin ky spo ngopet me të njomë por tani kërkon dhe të thatë KE SA TË DUASH HA SA TË DUASH PËR TY MUTI SMBARON E KE PA AFAT SKADENCE

  Reply to this comment
 5. Zigur Qarri May 12, 17:56

  Dëmin qe i ka shkaktuar zhgarravitesi D’Rama Shtetit shqiptare,nuk ja kan shkaktuar te gjith Kryeministrat marre se bashku qe nga 1912-ta.Karrikja elektrike eshte pak per Gorillen Edvin D’Rama,por,meqe denimin kapital nuk e lejon Europi,duhet te denohet me burg te perjetshem,me pune te detyruar.Ky do te ishte nje premtim,qe Basha te jete i besueshem per ata qe munguan ne proteste,per t’ju pergjigjur thirrjes ne protesten e ardheshme me nje po.

  Reply to this comment
 6. fati May 12, 18:06

  Vertete pushteti nuk mbahet me dhune, por me e keqja eshte kur synohet te merret me dhune. E kjo sigurisht nuk do te ndodhe me kurre ne kete vend, pasi kemi eksperienca te mjafrueshme per ta kuptur.

  Reply to this comment
 7. fteri May 12, 18:27

  mor Lulzim Basha more gomar heshtë sa së është vonë ,por të numrojmë krimet e Saliut e tuajat një e nga një do dilnit me keq se Hitleri ,dhe duhej një plumb i artë që ju të heshtni përgjithmon ,atëherë shqipëria shpëton

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 12, 22:29

   O fteri shume i holle je nga trute se Basha duhet te paguaje krimet e Saliut , ndersa Rama sipas teje duhet te paguaje krimet e Enverit!!!!!!?????? Doni , s’doni ju bijte e diktatures Basha eshte fytyra evropiane e Shqiperise .

   Reply to this comment
   • Koqa May 12, 23:14

    Te dashur vellezer koqe shqipetar,

    Basha fytyra europiane?
    Hahahaha paske qyfyre ti Fidelo.

    Reply to this comment
   • fteri May 13, 09:51

    ore Fidel ,po e ndy mbiemrin Kastro !

    Ore karabullak, qënka Basha jot me “fytyrë europianë” haaa,haaa,haaa ? A mund të do të shkojë Bashë karabullaku në europë me bomba molotov në xhep ?…me këto armë vdekje prurse , dhe me thirrjet antikushtetuese kundë Edi Ramës e rendit e demokracisë në shqipëri ,kundër thirrjeve të amerikës dhe BE për të mos përdorur dhunën ?….,duke goditur edhe zyrtarin e lartë të BE-së në shqipëri ?,Po të godasim shtëpinë e L.Bashës dhe Monika K,e Ilir floririt kjo është rruga e hakmarrjes ,çdo të ndodhë ?…ky është lideri yt i zi shpirtëror që thotë qou ti liro karriken e të ulem unë.

    Or fidel -mavria që së ke as mend ,as kalem ,shkruan si një pulë e trullosur si Luli jot sillet që vërdallë me turmën e mafiozve që kan vjedhur shqipërinë me Sali gërmadhën për 28 vjet ,hedhin vetëm mëllef Po me ty e me Lulin e Monikën do shofë hajrë shqipëria e do shkojmë në europë ?……..,JO MORE JO ,VETËM NË GROPË ,kur jan provuar në karrike të pushtetit dhe vetëm ka vjedhë e vra ,dhe flet gjumë.

    Basha ka një mal krimesh mbi supe pa dhënë llogari ,ai në faktë nuk është kurkush në Pe-De .Ai është rekrutuar në krye të asajë partie të zjarrit e flakës nga struktura të errta të huaja krimninale nga Sali Gërdalla për të shkatrruar shqipërinë,do mbajë përgjegjësi për këtë destabilitet .

    A’ nuk ishte një ndërhyrje direkt e L.Bashës në lobimin e parlamentit hollandez kundër shqipërisë ,edhe ti je një rrëmbythje që nuk ja do të mirën shqipërisë,kur ha mut me kova që L.Basha na qënka fytyra europiane,po me bomba molotov në xhepa duke recituar vjersha për B.E-dhe militantët e tijë hedhin qindra bomba molotov mbi policinë e ky reciton si gjeli majë të plehut ,do shkojmë në europë me këto kulista me qorap në kokë do e hedhim EDI RAMËN në lumë dhe vazhdon recitimin me qindra bomba molotov mbi kryeministri dhe policisë në krye të detyrës.?…!…. . Mjerëne me këto opozitë kriminale e hajdute s vrasës

    Reply to this comment
 8. deshira May 12, 18:39

  Lulezim, une nuk e kuptoj ku e gjene guximin ti se me ato qe ke bere ti, une do te kisha ikur nga kontinenti fare qe mos te me shikonin. Ty te paskan ardhe vizione tani! Po ti, more Lulezim ishe minister i jashtem dha me firmen tende ja fale Shqiperine Greqise, ti ishe minister i brendshem dhe me urdherin tend vrave qytetaret shqiptare ne mes te bulevardit, po ti ishe minister transporti dhe ti vodhe 250 miljone euro nga taksat e shqiptareve, ti vodhe votat e bashkise Tirane, ti Lulezim je pjestar i nje sere krimiesh dhe vjedhjeve qe i ke bere Shqiperisise dhe shqiptareve te ndershem, se ata te pandrshmit i ke me vete duke i vene flaken Shqiperise. Po e di ti Lulezim dhe babai yt Saliu apo ajo bushtra Monika qe jeni ne gjak me ne dhe kur drejtesia nuk eshte e mundur te veproje, seicili do ti dale zot vetes te tij se nuk te lejojme me ty dhe kurvat e tua qe te perdorni vendin ku jeni per te na degraduar akoma. Nje jete eshte dhe kjo eshte ne sherbim te vetevetes. Bulevardi eshte per ty dhe per mua, por kur ti nuk mùe le mua , ç’do te behet?! Ose ti, ose une dhe te pakten te shkojne te tjeret te lire. 28 vjet qe na vrate me gjak, na perdhunuat, na moret gjitheçka me seit dollaperit tuaj dhe kujtoni se ruajtjen e qetesise ta merrni per frike? Jo , Lulezim, gabohesh. Ti dhe kushdo afer ty do ta paguaj ashtu si e kemi paguar ca nga ne me ato qe bete ju. Shpresoj se organet kompetente do te bejne punen e tyre, ndryshe seicili per vete, zoti per te gjithe. Ka vajtur tek smba me.

  Reply to this comment
 9. Likja May 12, 19:06

  Tani PD eshte kthyer ne nje band kriminale me ne krye Sal Vici me tetarin Lul bstardin Ata qe pate ment u distancuan nga kjo bande qe kerkon te mari pushtet i ka shen provat 1..pyllezimi me hashsh Firmat Piramid Dosja e Keshit Gerdeci 21 Janari e ahum zullume te tjera………keta jan kriminela.

  Reply to this comment
 10. Raul May 12, 19:06

  Geringu dogji Raishtagun qe re vinte Hitleri në pushtet, po Flamur Herman Geringu çfarë do djegë që të vijnë në pushtet naziskinet e Mamurrasit dhe sharebajgat e leshitdhise Nafije Dybeku Baxhella

  Reply to this comment
 11. Bastardi irakian bashah , ngatarron Iluzionet me vizionet ,qe i vijne nga halucinationet e droges qe pompohet May 12, 19:39

  nen efektin e drogave te pista ,

  njeriu flet percart .

  cari i muzhikut duket ti ket hyre aq thell pederastit bashah ,

  sa ti ket zgjuar iluzione !
  —————–
  Supozojme sekur ky bastard (duke pa endra me carin rus ne bythe) do vinte ne pushtet .
  Pytja eshte e thjeshte ;

  1) Sa Miljarda do t’i zhvaste buxhetit te Shtetit ky bastard antishqiptare

  2) sa sqytetare shqiptare do vriste bulevardit gjate protestave

  3) Sa km² teritore Detare apo Tokesore do t’i falte ATYRE qe po i mbeshtetsin Vizionet e pederastit ,

  Reply to this comment
 12. Oparaku May 12, 20:51

  Zigur kushe eshte dem me i madhe te vrasesh apo te prishesh.

  Reply to this comment
 13. Lul sherbetor i Putinit May 12, 21:23

  Ti do perfundosh si puçistet e Malit te zi per koplot kunder shtetit i financuar nga Rusia.

  Reply to this comment
 14. deshira May 12, 22:18

  Po lere se kete zigurin e lexoj vazhdimisht ne komente, por s’i ka mberdhihur bytha zigurit dhe se ka provuar ne shtepine e tij qe derdellis keshtu dhe nuk ja uroj, por keto qe po ben Lulezimi , saliu dhe Monika e zigurit, mos te harroje, per koke do tu mblidhen nje dite qe nuk do te vonoje se durimi ka kufi

  Reply to this comment
 15. Konti Sbalta May 12, 23:05

  “Mos mendoni me mend..”u tha Lul Basha perkraheseve te tij ne nji takim sot mbas ngjarjeve te tmerrit te nates se kaluar! Kjo shprehje me kujtoi thenien e famshmea te Hitlerianeve drejtuar ushtareve :” ..ju nuk duhet te mendoni per familjaret tuaj per ju mendon fyeri ,ju jeni pregatitur per lufte!..”Ky Hitleri i vogel me mbeshtetjen e Hitlerit pak me te madh Sali,po i ve zjarrin Shqiperise sic ben ata “sozit” e tyre me Raishtagun!

  Reply to this comment
 16. Konti Sbalta May 12, 23:06

  “Mos mendoni me mend..”u tha Lul Basha perkraheseve te tij ne nji takim sot mbas ngjarjeve te tmerrit te nates se kaluar! Kjo shprehje me kujtoi thenien e famshme te Hitlerianeve drejtuar ushtareve :” ..ju nuk duhet te mendoni per familjaret tuaj per ju mendon fyeri ,ju jeni pregatitur per lufte!..”Ky Hitleri i vogel me mbeshtetjen e Hitlerit pak me te madh Sali,po i ve zjarrin Shqiperise sic ben ata “sozit” e tyre me Raishtagun!

  Reply to this comment
 17. Alban Dega May 13, 01:35

  KUR KRYEKRIMINELET E KRYEHAJDUTET E sALI BABES CIRREN “KAPENI HAJDUTIN APO…

  A MUND TE KRIJOJE QEVERI ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH EDHE SHTEPINE E VET POLITIKE !?

  From: Alban Dega
  Date: July 25, 2017 at 12:47:46 PM EDT

  – Vjedhja mbi e nen tavoline e PDSH-se

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam vetem nje pyetje logjike per shqiptaret kudo ne Bote:
  1 – A mund te krijoje nje qeveri Anti-Mafia kjo “Bande Gangsteresh”e “kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “, sipas “The Times” e “Independent”te Londres ne shkurt 1997 dhe “The New York Times” te 15 marsit 2008, epitete qe nuk i kane perdore as per Kim Jong Unin e Enver Hoxhen…, me Sali Berishen ne krye, qe e rrenoi te pakten 13 here, qe e zhberi e beri Gerdec e Otranto shtetin shqiptar, qe i plackiti dhe vodhi , genjeu e vrau ne 13 vjet Salikraci me shume shqiptare se ish- diktatura komuniste ne 46 vjet !?

  2 – A mund ti vihen melcite ne qafe per ti ruajtur ketyre ujqerve e kucedrave krimi e korrupsioni qe na bene gazi i Botes me kusarine e vrastarine e tyre perbindeshe me Kryeprokuhora me diploma te falsifikuara e kryegjyqtare qe shesin blejne drejtesi si te ishte prona e tyre !?

  3- A mund tu besohet kenges se Sirenave dhe vajtimeve te kukumjackave ala Monika Kryemadhi e Like Floriri, ala Lulezim Basha e Sali Berisha qe qajne e vajtojne per rreth 100 mije shqiptare qe kane marre rrugen e kurbetit ne 4 vjetet te qeverisjes Rama- Meta- Vasili…kur jo 100 mije por 1.6 milione shqiptare , gati gjysma e popullsise totale te Shqiperise u detyruan te emigronin ne 13 vjetet e qeverisjes Berisha per shkak te Kuotes, Zero, Cekut te Bardhe e Ligjit 24 te Sali Kadafit qe i ndante shqiptaret ne te nenes dhe ne te njerkes … !?

  4- A mund tu besohet ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve qe me sundimin e tyre, me politiken e tyre antishqiptare e antipopullore ia bene Shqiperise ate qe nuka ia ka bere asnje pushtues i huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, qe nga Bizanti e zaptimi otoman, qe nga barbaria e copetimi serb e grek i trojeve shqiptare, qe nga pushtimi nazifashist e deri tek terroristet e Aleksander Rankovicit e Sllobodan Milloshevicit, Venizellosve e Zerves. Ia kane bere Shqiperise hyjnore nga bukuirite, perrallore nga pasurite, fantastike nga klima e hijeshia njerezore shqiptare ate qe as hordhite barbara te Cincizkhanit nuk do tia kishin bere ! Lanet!

  A mund te drejtoje qeveri antimafia kjo Mafia qehajai i se ciles Lulezim Basha vodhen me ze e me figure votat e votuesve te vet qe votuan 4- 5 here per kryetarin de jure te kryetarit de facto te PDSH-se Sali Berisha me 23 korrik 2017 dhe perjashtoi nga konkurimi e ndoshta edhe nga jeta Sokol Olldashin ne 2013- en !
  Cfare nuk ben Mafia !?
  A mund ti besohet qeverisja e nje shteti nje hajduti me cizme te 600 milione eurove te Autostrades se Kusarise se Kombit qe vodhen edhe familjen e shtepine e vet politike PDSH- ne, qe ua vodhi Sali Berisha me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline dhe ndihmen e Milloshevic Rajersonit nen tavoline ne janarin e vitit 1991 !?
  Mendoni pergjigjet e ketyre pyetjeve para se te ndiqni kete “Bande Gangsteresh” e “kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne theqafjen e cmendurine, ne panikun dhe lemerine nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi qe do tua konfiskoje jo vetem pasurite e vjedhura por edhe lirine e abuzuar ne kurriz e ne dem te shqiptareve e shtetit shqiptar! Sipas burimeve teper konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s… etj.
  Vigjilence!
  Syceltesi shqiptare kudo jeni !

  Reply to this comment
 18. Alban May 13, 01:40

  “Teoricenet e opozites” apo percuesit dhe zbatuesit e “ Luftes civile” te Vladimir Putinit !?

  “LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E LUL-SALADINIT

  —–Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Tue, Apr 6 , 2018 2:31 pm

  Mendime me gjuhen e fakteve

  LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E SALADINIT

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Flake per flake

  Vetem 8 ore pasi ” Sputniku ” i RIA-s, GRU-se dy bijave te ish- KGB-se sovjetike te Vladimir Putinit dha njoftimin kobezi per “fillimin e luftes civile ne Shqiperi” , kryekryetari de facto i PDSH- se, Sali Berisha, qehajai i tij Lulezim Basha, i akuzuar dhe nen hetim per lidhje te fshehta e afera korruptive me nje kompani ruse te Putinit dhe bashkeshortja e Presidentit te Republikes dhe kryetarja e partise se tij LSI “ Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti me shume te drejte deputeti i PS-se Ulsi Manja ne News 24, shpallen si me komande e flake per flake fillimin e ” mosbindjes civile” ne Shqiperi.
  Me teper se nje sinkron kohor ngjason me nje sinkron politik midis opozites se hallakatur e laramane shqiptare dhe Kremlinit, i cili ka filluar nje ofensive te eger per shtimin e influences ruse ne rajonin e Ballkanit, ku Shqiperia dhe shqiptaret kane nje pozite kyce per rajonin e trazuar gjithnje nga Moska e Shen Peterburgu.
  E ndodhur perballe kritikave te vazhdueshme e ne rritje te aleateve tane strategjike SHBA-se dhe BE-se, kjo opozite po i drejton gjithnje jo vetem syte e a ntenat por edhe zemren dhe veprimtarine e saj atdherrenuese e atdheshitese drejt Beogradit dhe nenes se tij, Kremlinit .
  Per te rivendosur sundimin e saj e sidomos per ti shpetuar uraganit te Reformes ne Drejtesi e Vetingut dhe ligjit ajo eshte e gateshme te beje aleance edhe me djallin e “ Perandorine e Djallit “, per te shpetuar koken e rrezikuar nga kusaria dhe korrupsioni masiv, qe po i dalin cdo dite me shume petet ne syte jo vetem te shqiptareve, por edhe nderkombetareve.
  Behet fjale jo per nje rastesi, por per projekte e plane te reja ruse kunder shqiptareve si popull e si komb me orientim drejt Evropes Perendimore dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes si aleati yne kryesor strategjik dhe miku me i madh ne Bote.
  Nuk eshte hera e pare qe ndodhe nje dukuri e tille e nje politike e djallezore e Moskes kunder shqiptareve si populli dhe kunder Kosoves e Shqiperise si shtete te pavarura, me sy e zemer tek Washingtoni e Brukseli !

  Plani Brezhnjev dhe “ shpetimtari i dyfishte” Tito

  Qe Rusia, BRSS-ja, e perseri sot Rusia historikisht ka qene nje armik i betuar e shqiptareve nuk ka asnje dyshim, por ka shume deshmi te pakundershtueshme duke filluar nga copetimi i saj e aneksimi i gati gjysmes se territorit dhe gjysmes se popullsise se saj dhe i sakatimit ne kater shtete.
  Rusia ka qene jo vetem aktori kryesor, por edhe regjizori i Golgotes shqiptare qysh para 150 vjetesh e deri sot, qe nga Traktati i Berlinit, Konferenca e Londres e deri me sot ne favor te bijeve te saj sllave serbo- malazias e maqedone.
  Keto synime aneksioniste i shprehu hapur edhe pa maska vete Nikita Hrushovi kur i deklaroi Enver Hoxhes gjate vizites se tij ne Pashaliman, ku ndodhej e vetmja baze ushtarako- detare sivjetike ne Mesdhe , duke deklaruar se “ prej ketu e kam mbare Mesdheun ne pellembe te dores nga Gjibraltari deri ne Detin e Kuq “ .
  Nese ka nje akt te madh atdhetar e shpetimtar per Shqiperine pas Pavaresise e LNC-se, ai eshte vendimi
  i liderit shqiptar Enver Hoxha per mbylljen e asaj baze dhe perzenien me bisht ne shale te flotes sovjetike nga territori i Shqiperise. Ky akt e shpetoi Shqiperine nga blick-krigu rus per pushtimin e saj.
  Vetem 5- 6 vjet mbas ketij vendimi ishte pasardhesi i Hrushovit ne krye te BS dhe PK te tij, Leonida Brezhnjev qe i kerkoi ish-Presidentit te Jugosllavise Josif Broz Tito , qe ti hapte shteg kalimi Ushtrise se Kuqe qe nepermjet territorit te saj te sulmonte dhe pushtonte Shqiperine.
  Titoja jo vetem e kundershtoi prere kete projekt makaber antishqiptar, por edhe e njoftoi menjehere liderin shqiptar Enver Hoxha per kete rrezik.

  Dy zogj me nje gur !

  Natyrisht lideri jugosllav nuk e mori kete vendim nga dashuria e madhe qe kishte per Enver Hoxhen, por se pari kishte frike se Ushtria e Kuqe para se te futej ne Shqiperi mund ta pushtonte vete Jugosllavine dhe te vendoste hegjemonine serbe ne mbare vendin duke i hequr edhe karriken liderit historik jugosllav, Tito qe arriti ta mbaje bashke kete shtet te arnuar keq qe u shkermoq si nje kocan misri pak vite pas vdekjes se tij.
  Me siguri politikani i mprehte kroato- jugosllav do te jete konsultuar dhe keshilluar edhe nga anglo-amerikanet qe te njoftonte qeverine shqiptare per planet ogurzeza sovjetike.
  Si dhelper plake qe ishte Josif Broz Tito goditi dy zogj me nje gur.
  Tito kreu nje akt miqesor ndaj Shqiperise por mbi te gjitha i dha nje goditje nokauti nacional- shovinizmit dhe klanit filorus serb, qe po komplotonte dhe rrezikonte vete sundimin e tij nepermjet Aleksander Rankovicit .
  Ai e shkarkoi Rankovicin dhe njekohesisht ndermori nje sere hapash per zgjerimin e te drejtave te shqiptareve nepermjet Autonomise se Kosoves duke vendosur Fadil Hoxhen ne poziten e trete te udheheqjes politike dhe shteterore te Jugosllavise.
  Jo vetem pse ai kishte zbuluar dhe e kishte informuar me kohe Titon per pergjuesit e Rankovicit ne zyrat, vilat e deri ne krevatin bashkeshortor te Titos.
  Jane te rralle lideret qe e kane perdorur taktiken anglosanksone “To kill two birds with one stone”, pra “te vrasish dy zogj me nje gur “ si Churchili dhe Tito ka, shpetimtar i dyfishte i Jugosllavise dhe Shqiperise nga nje rrezik i madh e serioz per momentin…
  Por ariu rus nuk do hiqte dore nga politika dhe veprimtaria antishqiptare e mbi dhe e nedheshme !

  Deri ne majat e kupoles komuniste te Tiranes

  Agjentura e vjeter ruse ne Shqiperi ka qene teper e fuqishme dhe aktive.
  Skalioni i pare i saj ka qene gjithnje ne veprim qysh me ardhjen e misionin te pare ushtarak sovjetik ne vend. Ai u perforcua me tej me rekrutimin e studenteve shqiptare ne BS nga femrat e bukura ruse, te pergatitura qe ne moshe shume te re ne shkollat me te mira e speciale te KGB-se.
  Prania e madhe e specialisteve sovjetike ne fabrikat, hekurudhat, ne ushtri, ne Sigurimin e Shtetit e kudo krijoi hapesira te reja dhe me te medha per kete veprimtari.
  Shume prej ish- studenteve ne BS u vendosen ne poste kyce te politikes, mbrojtjes, sigurise, ekonomise, shendetesise, aresimit, artit e kultures. Pothuajse e gjithe jeta e vendit u sovjetizua.
  Shume prej tyre arriten deri ne majat e qeverisjes dhe jetes politike shqiptare. Mehmet Shehu, minister e Brendshem dhe me vone kryeminister ishte shkolluar ne Akademine Frunze, pasuesi i tij Kadri Hazbiu, Ramiz Alia, Foto Cami, Sofokli Lazri, Agim Popa etj. ishin ne pozita kyce te qeverise dhe PPSH-se.
  Ramiz Alia do ti ngjiste nje nga nje shkallet e udheheqjes deri sa mberriti ne krye te PPSH-se dhe shtetit shqiptar. Foto Cami do te ishte krahu i djathte i tij ne krye te ideologjise bashke me keshilltarin e tij Sofo Lazrin e Agim Popen, si drejtor i Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se.
  Fakti qe gjuha ruse mbeti gjuhe kryesore e huaj nga klasa e peste e 7- 8 vjecares deri ne Universitet edhe 25 vjet mbas prishjes se madhe tregon se fijet e Moskes ishin te thella ne cdo fushe te jetes shqiptare, qe kontrolloheshin nga kolona e peste sovjetike !
  Po ashtu per 30 vjet me radhe propaganda shqiptare perdorte te njejtat shabllone e standarte si TASS dhe “Pravda” ndaj SHBA-se dhe Bashkimit Evropian deshmon qarte per doren e KGB-se dhe GRU-se sovjetike ne politiken shqiptare…

  Nga keq ne keq e me keq

  Prishja e marredhenieve edhe me Kinen per aresye ideologjike kur duhet te forconim edhe me miqesine me te pas hapjes se saj drejt SHBA-se dhe Perendimit, pas fillimit te modernizimeve te saj, izolimi nga Perendimi, sektore keta qe i mbulonte pikerisht Ramiz Alia jane deshmi logjike e bindese te kapjes se tij me teper se shpirterore qe heret nga ruset… Ka edhe me !
  Hapja e Shqiperise dhe rivendosja e marredhenieve edhe me Rusine , krijuan kushte dhe hapesira te reja per lidhje te drejteperdrejta me agjenturen e vjeter, qe ishte mbajtur gjalle, nepermjet ambasadave te shteteve lindore si RDGJ, Polonia, Cekosllavakia, Hungaria e sidomos nga bija e perkedhelur e saj Serbia.
  Asaj i shtohen edhe rekrute te rinje e mjaft agresive.
  Forca e agjentures ruse ne Tirane u shfaq me permasat e saj te verteta nepermjet propagandes dhe organizimit djallezor te te gjitha skalioneve te vjetra e te reja gjate protestave kunder vendosjes dhe eliminimit te Armeve Kimike siriane ne Shqiperi, qe per pak coi ne permbysjen e qeverise Rama-Meta.
  Shkendijen e kesaj levizje e hodhi nje gazete province e humbur ruse . sikur SHBA do tu paguante nje shume qesharake prej vetem 1.3 milione dollare qeverise shqiptare per kete veprim, cka ishte nje genjeshter e mashtrim ala KGB. Nje Fake New tipik rus!
  Protesta e Shoqerise civile ala Sazan Guri para ambasades amerikane ne Tirane dhe
  para Kryeministrise ishte suksesi me i madh dhe deshmia se agjentura ruse i kishte ndezur te gjithe moltoret e saj te vjeter e te rinj ne Tirane,

  Ogur apo skenar i zi antishqiptar i Putinit !?

  Kjo veprimtari antishqiptare ka depertuar deri ne majat e opozites se shpartalluar nga korrupsioni , nga pandeshkueshmeria dhe paprekshemeria qe “Banda e Gangstereve ” dhe ” Mafia krejt jashte kontrollit” e Sali berishes i krijoi vetvetes per 13 vjet sundim te tij, , Salikracise ala Luigji i 14-te ” Ligji jam une !”
  Pak dite pas “Cadres” berishiste te Lulezim Bashes ne qender te Tiranes Lulezim Basha njoftoi per ardhjen e “instruktoreve ukrainas” dhe shpalli “Modelin Maqedon” si ruugen dhe qellimin e tij per permbysjen e qeverise te zgjedhur ne rruge demokratike e plebishitare Rama- Meta dhe “themelimin e Republikes se Re”
  Ky sihariq u dha vetem pak ore mbas takimit te fshehte te Bashes me ambasadorin rus dhe ndofta edhe me “instruktoret ukrainas: te Vladimir Putinit , RIA-s dhe GRU-se ruse.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne.
  Shpejtesia me te cilen Sali Berisha e Lulezim Basha, Ilir Meta e Monika Kryemadhi, Flamur Noka e Edmond Spaho , krejt kupola e PD-se iu pergjigjen ” fillimit te luftes civile ne Shqiperi” te Sputnik Putinit me ” Mosbindjen civile” te tyre eshte nje deshmi domethenese e lidhjeve te tyre me Mosken.

  “Perandoria e Djallit” dhe Djalli i Vicidolit-Fatkeqesia e Shqiperise !

  Nuk mund te pritet asgje tjeter nga nena e cdo fatkeqesie kombetare shqiptare ne historine tash e e 150 vjecare te Shqiperise..
  Nuk mund te pritet asgje me e mire nga kjo “Bande Gangsteresh”, fatkeqesia me e madhe e shqiptareve dhe Shqiperise ne hisotrine mbi 105 vjecare te shtetit te pavarur shqiptar!
  Per karrike e per pushtet, Sali Berisha vrau jo vetem Arbenin e Azemin por eshte gati te vrase edhe Shkelzenin e mijera shqiptare te tjere!
  Pse!? Sepse Sali Berisha duhet te kercenonte , bente shantazh antishhqiptar, antiametikan e antiperendimor e udheqhiqte PD-ne e opoziten e hallakatur shqiptare nga qelite e burgut!
  Jo sot ! Po sot e te pakten 20 vjet, qe me shtetrrethinmin e 97-es, qe me shterrenimin e urdherat e tij per te perdorur arme kimike e napalm kunder popullit te vet!?
  E sa a sa here te tjera me pas,
  Si Sali Berisha e Banda e Gangstereve te tij politike e familjare, mediatike e financiare… eshte babai i cdo fatkeqesie te shqiptareve ashtu sikurse edhe Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave, pabesive, padrejtesive, copetimit e sakatimit te trojeve shqiptare ne Ballkan.
  Si “Perandoria e Djallit” – Rusia edhe vete djalli i Vicidolit dhe mbare Shqiperise- Sali Berisha jane fatkeqesia e shqiptareve dhe shtetit te tyre!
  Ndaj vigjilence perballe Ariut rus dhe Djallit te Vicidolit!
  Syceltesi !

  SHENIM: Persa u perket Andi Bushatit dhe Armando Shkulshkulakut, Artur Zheles…. ORA News TV nuk jane gje tjeter vecse mercenaret e paguar e komanduar nga trashegimtarja e KGB-se sovjetike, sot RIA dhe GRU- ja ruse, “ Sputniku” … dhe Vladimir Putini per te jetesuar ofensiven ruse ne Ballkan, sidomos kunder Shqiperise, Kosoves, Maqedonise dhe shqiptareve si populli e si kombi me proamerikan a me properendimor ne Bote!
  Vigjilence!
  Syceltesi !
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne !

  Reply to this comment
 19. Lordi May 13, 08:51

  Va fan culo , o qen sllav !

  Reply to this comment
 20. minushe May 13, 10:24

  ah ky eshte shejtan budalla…por eshte drejt fundit si politikan dhe ne burg do perfundoje me shpejt nga ce mendon, pasi po e pergatit vete…

  Reply to this comment
 21. mirel May 13, 13:58

  Fati i Gruevskit eshte lule.
  Ju duheni djegur te gjalle te zjarri i kryeministrise te gjithe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*