Basha: Parlamenti me Ramën si banjo publike

March 15, 2019 12:28

Basha: Parlamenti me Ramën si banjo publike

Akuzat në emër të Kryeministrit Edi Rama nga opozita nuk kanë të ndalur. Kreu Demokrat, Lulzim Basha u takua sot me banorë dhe studentë në Durrës ku tregoi se Rama e trajton parlamentin si banjo publike.

Kryedemokrati shtoi se ky kryeministër blen deputetët si të ishin bagëti në tregun e Milotit.

Ai bëri akuza ndaj qeverisë dhe Vangjush Dakos sipas tij kanë ardhur në pushtet duke vjedhur popullin.

“Vangjush Dako dhe Edi Rama janë peng të parave të krimit me të cilat kanë ardhur në pushtet. Dako ka rritur taksat dhe e ka bërë naftë më të shtrenjtë në Europë. E kanë palosur sistemin shëndetësor. Paratë që duhet të shkonin për investimet i vjedhin disa oligarkë. Edi Rama sot ka të gjitha pushtetet. Ai e trajton parlamentin si banjo publike ndërsa deputetët si bagëti që shiten në tregun e Milotit. Shqiptarët e treguan refuzimin e këtij sistemi me 21 shkurt. Ne dëgjuam zërin e studentëve dhe zërin e qytetarëve dhe vendosëm t’i japim fund kësaj fasade, sepse çdo amendament që ne paraqitëm në kuvend ata e votuan kundër”

 Kreu i PD bëri me dije se përgjigjen për peshkimin e deputetëve, Rama do ta marrë në 16 mars, në protestën e madhe të opozitës.

 Provokimet me këta të mjerët që i peshkon sa andej këtej do të marrë përgjigjen e merituar nga qytetarët dhe  nga opozita duke filluar me të shtunën, në 16 mars me protestën e madhe që do të zhvillohet në Tiranë. Unë ju ftoj të gjithë të jemi bashkë për ti treguar botës, se koha kur vendin e sundonte një njeri me 5 kriminelë ka marrë fund. Shqiptarët kanë vendosur ta marrin në dorë fatin e tyre dhe nuk ka për të pasur kthim prapa deri në fitoren e qytetarëve”

 

 

b.b/dita

 

March 15, 2019 12:28
Komento

8 Komente

 1. ky funderine islamiste ,njeriu te pafytyre eshte Shembulli me i mire i mutit qe kerkon ti japi vetit e tija Tjterit ! March 15, 12:36

  Nuk ka asnji vler per opinionin ,

  ti ngjitesh Kundershtarit politike ose X -personi

  Ato veti ,qe te karakterizojne Ty vet !

  kjo eshte mne shumne se vetIroni ,eshte injorance

  e pashembullt ,qe tipa si ky Dordoleci Rrugeve ,

  kerkojne t’ja imponojne rinise qe ka kokat boshe ,
  ne ate vend qorrash

  Reply to this comment
 2. ky funderine islamiste ,njeriu te pafytyre eshte Shembulli me i mire i mutit qe kerkon ti japi vetit e tija Tjterit ! March 15, 12:36

  Nuk ka asnji vler per opinionin ,

  ti ngjitesh Kundershtarit politike ose X -personi

  Ato veti ,qe te karakterizojne Ty vet !

  kjo eshte me shume se vetIroni ,eshte injorance

  e pashembullt ,qe tipa si ky Dordoleci Rrugeve ,

  kerkojne t’ja imponojne rinise qe ka kokat boshe ,
  ne ate vend qorrash

  Reply to this comment
 3. DALLTON March 15, 14:37

  Zoti Lulezim ,sa me shume ta shash (ofendosh) aq me teper ja rrit vlerat kundershtarit ,por une si person kam dy pyetje per ty :1)Kur ishe k/bashkie i TIRONES cfare bere zotrote per TIRONEN?…2)Sa here qe behen zgjedhje ne Shqiperi pse humbet ?Nuk je i afte per Lider.

  Reply to this comment
 4. Fidel Kastro March 15, 14:40

  Rama eshte Korbi i Zi , hipokrit, hajdut i korruptuar deri ne palce. Qenja e tij ne çdo qelize eshte ligesi e gjalle, po ashtu dhe ata qe i vene nga pas, perjashto ndonje truthare e injorante qe sdi ende alfabetin e gjuhes shqipe.

  Reply to this comment
 5. Brabdon Tarrasi shkerdhen terroristet soi basha March 15, 16:27

  bashe , o miki Gaddafit ,

  kur po shko me u fal ne Xhami ,

  ta rras Tyten ne by´the e ta qis ne gurrmaze

  o islamisti me putane i rrugeve

  Reply to this comment
 6. Sinqeritet March 15, 20:21

  fidel injorant kastro je njeriu me bastard dhe paedukate,qe mban per jastek nje kercu.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro March 15, 20:54

   “Sinqeritet” , te vjen keq per udheheqesin global Rame timonin, ke te drejte se ne çorben dhe llumin e guzhines se korrupsionit ku ai eshte zhytur si derri ne grazhde , patjeter se mbeturinat qe mbesin ne fundin e tepsise ti i shkon gjuhen e nuk e ke problem se aty udheheqesi edhe mund te kete ndyre!!!!!!!! Te befte mire .

   Reply to this comment
 7. mars March 15, 20:52

  Uuuaaaa ca fjalori ky eshte ai dhe do ky te mare pushtetin me puc. Edi Rames ti nuk i vin as te maj e kembes , ai eshte strateg ju beri ju si opozite ju shkundi fare po merni rruget ju ka bere ate qe sja u bente asnje fuqi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?