Basha: PD ka 31 amendamente për buxhetin e ri (i paraqet në Kuvendin paralel)

November 26, 2014 15:04

Basha: PD ka 31 amendamente për buxhetin e ri (i paraqet në Kuvendin paralel)

Partia Demokratike thotë se ka 31 amandamente për buzhetin e ri.

Kjo u bë me dije nga vetë Lulzim Basha.

Vetëm se këto amendamente nuk janë paraqitur në Kuvend, ku dhe është diskutuar buxheti, por do të paraqiten në Kuvendin paralel të mban PD brenda ambienteve të saj.

Mashtrim masiv i Edi Ramës. Vetëm në bunkerin e tij të ri  mund të ketë vende pune. Nuk ka punë për të rintjë nuk ka punë në fshat as qytet askund. Edi Rama nuk ka hapur asnjë vend të ri pune.

Të vetmet vende pune janë numri i madh i shërbëtorëve  poltikë për të sulmuar në media sociale opozitën, numri i madh i xhandarmësirsë të INUK për të shkatërruar pronat që nuk janë në oborrin e qeverisë së tij.

Ndaj Shqipëria është në protestë dhe protesta nuk ndalet dhe PD e ka për detyrë ti ndjekë rrugë më rrugë. Sot pasdite në 17:00 grupi PD do të paraqesë dhe argumentojë 31 amendamente  për paketën e re fiskale dhe buxhetin e ri që synon të përmirësojë me sa është e mundur gjendjen aktuale.

Synojnë lehtësimin e barrës fiskale.  Protesta ishte shans për të reflektuar por qeveria e shpërdoroi, urojmë të mos humbë këtë shans me amendamentet”, tha Basha.

November 26, 2014 15:04
Komento

2 Komente

  1. alfons November 26, 16:26

    Nuk ka vende pune per te rinjte !Ather kur qeverisnin keta kish!Ka vetem per sherbetoret e qeveris!Atehere kur qeverisnin keta”asnje sherbetor i sales nuk hante buke”!Ka vetem xhandare”polici qe detyron njerzit te zbatojne ligjin”se ateher kur ishin keta zbatohej maliqi!Sa mir i din luli keto pune se ne fak me maliq i a drodhi drejtesise,me maliq mori bashkine,me maliq 21 janarin ,gerdecin etj.Vetem kete nuk kupton luli se kur ligji nuk zbatohet nga te perkedhelurit e kohes se lulit policia te detyron ta zbatosh se kjo esht detyra e saj do a po nuk do luli policia ben vetem detyren ashtu sic po afron dita kur prekuroria dhe gjykata nuk do ti kalojne dot hajdutet me procedura pa u ndeshkuar dhe se fundi un di qe kushtetuta detyron opoziten qe te quravitet ne parlament ashtu percart si e ka zakon por jo rugve apo fezbuk se ndrysh nuk kane vlre .

    Reply to this comment
  2. X November 27, 15:19

    Fshini menderen me të!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*