Basha: PD, kurrë bashkëqeverisje me aleancën e 1 prillit. Rama, 5 milion euro tender atij që i ndërtoi vilën në Surel

October 6, 2015 12:07

Basha: PD, kurrë bashkëqeverisje me aleancën e 1 prillit. Rama, 5 milion euro tender atij që i ndërtoi vilën në Surel

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nisi sot nga Lushnja një tur takimesh që do të vazhdojnë në të gjithë vendin.

Ai tha para qytetarëve se nuk do të ketë kurrë më bashkëqeverisje me aleancën e 1 Prillit.

Kam vendosur të nis një tur takimesh në mbarë Shqipërinë. Dua t’ju them se opozita dhe PD nuk janë në shitje dhe pazar Lulzim Basha e ka aleancën me qytetarët. Kurrë pazar me Edi Ramën dhe Ilir Metën. Jemi gati për pastrimin e Tiranës politike nga plehrat e një prillit”, tha Basha.

Sipas tij, kryeministri Edi Rama ka firmosur një tender për ndërtuesin e vilës së tij në Surel:

Ku po shkon Shqipëria. Sot është bërë e ditur se tenderi prej 5 milion dollarësh i OSHEE të kërbaçit mbi qytetarët, i padrejtësisë, i vetëflijimit të Qamil Zelës ia kanë dhënë me një dorë ndërtuesit të Sarajëve të Edi Ramës. Lekë gjaku të marra me hir e me pahir nga xhepat tuaj janë dhënë për selinë e re të OSHEE. As për shkolla, as për rrugë, as për kompensim të përndjekurish…” – tha ai

 

October 6, 2015 12:07
Komento

16 Komente

 1. osman lala October 6, 12:12

  Mund te jene te verteta te gjitha.
  Mund te jene “deklarata politike” sic i quani ju neper gjyqe z.Basha, pra jo te verteta plotesisht.
  Por e di kush eshte problemi z.Basha?
  Problemi eshte qe ti ishe mnister kur u vrane 4 shqiptare te pafajshem ne Bulevard.
  Dhe ti nuk je gjykuar per 200 a 300 milion euro tw zhdukura nga Rruga e Kombit.
  Keshtu qe une sa del ti apo ata qe ti akuzon kam peshtjellime ne stomak z.Basha.
  Me vjen si per te vjelle
  Por gjithsesi ju vazhdoni, shijoni nje pushtet pa shije sepse mbeshtetet mbi injorancen, friken dhe interesat, jo mbi dashurine e popullit tuaj per ju.
  Respekte Dita, deshiroj te mbeteni zeri i te vertetes

  Reply to this comment
  • shqipe October 6, 17:48

   “… Thuajma,sa s’ta kam thene,o moj dobic madhe!…”

   Nje rruspi,brodhi nga brodhi,
   Dhe m’u fut ne porte time,
   Dobicin aty e hodhi
   Dhe iku si dhelper skile.

   Te nesermen,shend e vere
   Thosh : – Moj xhane jane ca gra,
   Ta lene dobicin ne dere
   S’ua ben dot per marshallah!

   Madje ka edhe me keq,
   Ta hedhin nder sy,te kemba,
   Te thone,merre surratdreq,
   Apo ben sikur s’je nena?!

   Ja, keshtu dhe Lulush zonja,
   Dogji,poqi,vrau,preu;
   Pastaj tha : E be lehona
   Rilindja,qe sa po leu…”

   Ma thuaj, sa s’ta kam thene
   o dobicmadhja,qe sefte,
   Per c’ka bere dhe c’ka ben
   I pac syfete per vehte

   Ne dac derdhe edhe detin,
   Ne dac hidhu dhe perpjete,
   Ne dac sulju Lulush, shtetit!
   Hak e ke preshin sivjete!.

   Reply to this comment
 2. veracaku emigrant October 6, 12:28

  ne fushaten para zgjedhjeve te vitit 2009 edhe babai yt politik Sali Berisha keshtu thoshte: Kurre aleance me Ilir Meten.
  Ja qe sapo perfunduan zgjedhjet bene aleance dhe qeverisen e vodhen sa deshen per 4 vite me radhe.
  Edhe Edi Rama perpara se te vendoste te hante ngjalat e Lazit thoshte: Kurre aleance me Ilir Meten. Sot e ka ne krah.
  Edhe ju te dy o Lulzim.
  Sot betoheni kurre me njeri tjetrin por neser lepini ate qe peshtyni sot dhe beheni bashke, ti me Edi Ramen.
  Jeni te neveritshem, nuk e di si hu durojne ata qe keni afer, familjare, miq, fqinj, te dashur e te dashura. Sa turp. Nuk eshte gjithcka paraja ne jete

  Reply to this comment
 3. demokrati October 6, 12:29

  “Lulzim Basha e ka aleancën me qytetarët…”
  hahahahaaaa 🙂
  Luli, pranoje qe kete fjali ta ka cuar Doktori me SMS
  hahahaa 🙂

  Reply to this comment
 4. pejan October 6, 12:30

  shkurt me thane o kryetar i pedeistave, mut ju, kak keta qe erdhen pas jush.
  befshi qejf derisa te nxjerri populli nje lider te denje dhe SHQIPTAR mbi te gjitha

  Reply to this comment
 5. petrika October 6, 14:19

  NQS.Edi Rama i ka dhene tenderin atij qe i ndertoi shtepine,mire nuk eshte, por ndonje gje e madhe nuk ka ndodhur,buxheti i shtetit nuk eshte prekur,nuk eshte vjedhur djersa e popullit,sic bere ti ore qen i ndyre,qe vodhe buxhetin e shtetit,gjakun dhe djersen e popullit,me rrugen e kombit (durres -kukes)apo namin qe le me shitjen e detit grekut.O antishqiptar i terbuar.Dije mire o qen e bir qeni,se ato qe ke vjedhur,nuk ke per ti gezuar per nje kohe te gjate.Ti jashteqitja e kombit shqiptar,qe shan e shpif per te tjeret,kete gje e ben per te mbuluar krimet e tua si 21 janari.Ti i ke duart te zhytura deri ne bryl,me gjakun e shqiptareve me 21 janar.Si guxon ti fytyre e piste te dalesh para shqiptareve dhe te vazhdosh te shpifesh posht e perpjete per te siguruar karrigen tende,qe shpreson se nje dite do te behesh kryeminister.Dije mire se ajo dite nuk ka per te erdhur kurre per ty.Vendi juaj eshte pas hekurave,bashke me shoket e tu PD-ista,qe tu bene shoke ne vjedhje e ne tradheti.

  Reply to this comment
 6. Sab October 6, 14:32

  Rama punon fort dhe eshte serioz me pushtetin, kurse ti bashe e tregove qe me punen ke raporte shume negative. Kjo ka qene gjate gjithe karieres tende politike si minister transportesh, si kryebashkiak, si minister I brendshem etj. Halldup ke qene kudo ku ke punuar. Dhe hajdut dhe kriminel.

  Reply to this comment
 7. DASHAKEQI October 6, 15:06

  O LULZIM
  PO CI KETO FLOKE MOR BURRE?
  SA ORE QENDRON PARA PASQYRES?
  LERI ORE TE SHPUPURISEN PAK SE NUK TE LEVIZ QIMJA SIKUR JE KUKULL PLASTIKE PER PALLIM
  🙂

  Reply to this comment
 8. kacator October 6, 15:07

  ti je hajdut o luli
  edhe kopil

  Reply to this comment
 9. byrek lushnje October 6, 15:07

  mire e thote nje komentus
  mut Basha kak Rama
  perfytyroni te behen muti me kaken bashke!!!!?????

  Reply to this comment
 10. gani usa October 6, 15:08

  ti mer smerlap ke ber raportet kunder UCK-se per llogari te serbve
  si do qeverisesh shqiperine ti mor sperme Beogradi?

  Reply to this comment
 11. une October 6, 15:10

  Rama jo vetem i ka dhen tenderin atij qe i beri shpin po esht aq ordiner sa atyre qe i kane dhuru mobiljet dhe tapetet etj, u shkon neper lokalet prona te tyre dhe u ben reklame me pas ne postimet e veta ne FB dhe Twitter.
  Eshte komplet prostitute burre kur vjen puna te leket

  Reply to this comment
 12. lule politikari October 6, 15:16

  o Lule kamarieri me miliona
  edhe Saliu me Fatosin thane kurre e kurre per njeri tjetrin po pastaj na dolen qafe me qafe e dore me dore dhe thane “po bashkohemi per te miren e vendit”.
  Se mos na thuash dhe ti pas ca kohesh te njejten gje o Lule
  Kurre mos thuaj kurre o Lule politikani

  Reply to this comment
 13. Hurma Arabie. October 6, 15:58

  Keshtu eshte kur kriminel dhe hajdute lihen te lire si vajza e biresuar e Salehut, vendi i tij eshte ne shtepine pa qera ne burgun 313, ku perseri do te perfitoje nga taksat e qytetareve, per strehim, ushqim dhe edukim ne dush ku do te mesoje nga Zani Caushi, lojen e kapjes se Sapunit.

  Reply to this comment
 14. Po,Po October 6, 17:50

  I ke duart te zhytura ne gjakun e te pa fajeshme te ketij populli.Ty nuk te degjojne dot emrin ne Shqiperi e jo me te pretendosh per ne qeveri..Dhe me cinizmin e paturpesine e pa shoq,ti dhe kryebanditi Vucidolas,na flisni per dekriminalizimin e politikes shqiptare.Krijesa te urryera deri ne ekstrem.Te tille do te mbeti ne kujtesen e shqiptareve edhe pas ngordhjes.

  Reply to this comment
 15. SuloKapedani October 6, 19:28

  U ngazellyen lalucet se do i ngreje lulushja ne revolucion si ne 97 per te marre pushtetin.Kujt i bene thirrje llullush,nuk e kupton akoma qe perveç atyre qe nuk kane paguar dhe kane vjedhur shtetin ske njerez te tjere ore muti i saliut.Je i gjate dhe i thate si bene gallate.por shume i vogel per politike o i mjere sa nje liliput.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim