Basha pendohet që foli tek Vespa: Bëra gabim, më prenë minutazhin

March 7, 2019 21:58

Basha pendohet që foli tek Vespa: Bëra gabim, më prenë minutazhin

Gjatë një lidhje telefonike për emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News24, Lulzim Basha u pyet pse u shfaq në emisionin e Bruno Vespës vetëm 1 minutë e gjysmë.

“Më thanë që do më jepnin 3 minuta e gjysmë, por nuk e  di çfarë ndodhi. Bëra një gabim. Nuk e di çfarë ndodhi më pas. Këto janë pleshtat e fundit të qenit që ka ngordhur” – tha kreu i PD.

Ai shtoi se nuk do merret më me Ramën, por do shembi sipas tij sistemin:

Unë nuk merrem më me Ramën, se ai është përfaqësues i një sistemi të shembur. Ai mund të bredhë si Arafati dhe asnjë se pret. Qoka mund të bëjë me lekët e shqiptarëve, por këto janë grahmat e fundit të tij. Ajo që duhet të merremi tani nuk është aksioni qytetar deri në zhbërjen de fakto të asamblesë së krimit, por ajo që e duhet të merrmi është ajo pas kësaj.  Është në sistem që duhet shembur. Duhet një parlament që të garantojë transparencën. Jo thjesht largimin e Ramës, por shembja e këtij sistemi. Ne duhet t’i japi fund këtij tranzicioni 30-vjeçar”- tha Basha.

v.l/ Dita

March 7, 2019 21:58
Komento

15 Komente

 1. Bilibushlulushi March 7, 22:22

  Ky burre me duket se ka lindur per Shqiperine.

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri March 7, 22:22

  Fatos Nano ja dorzoi pushttetin Berishes,me kusht qe mos te diskutohej pasuria e tij qindra milion Euro.U tha,u bë.
  Rama pranon te largohet nga karrikja e Kryeministrit,por me kusht,qe mos ti preket pasuria qindra milion Euro,si
  edhe te marri me vete 613 kg kokaine qe u kap ne Durres,e magazinuar ne Kryeministri,se eshte mall i paster fare.
  Te presim pergjigjen e Bashes.

  Reply to this comment
 3. MH March 7, 23:24

  Cfare fatkqesesiet me te pre minutazhin ty fare politikanit.Apo nuk do nxerrje xhevahire nga goja e do i linje pa mend.

  Reply to this comment
 4. Kamarier Luli edhe nje dopio. March 8, 01:17

  Po flet kandidati per burg Lul kopili i ngjizur ne ish Bibloteken e Bllokut nga shoku Ilir Enver HOXHA, kur mami i tij punonte ne ate kohe si biblotekare.
  U tha u be, Rama do te rrezohet cdo te enjte apo me cdo date 16, hajde tranvestite hajde.
  Shko shpejt ne Hollande u bere vone, se po ta shkerdhejne te tjeret gruan.

  Reply to this comment
 5. Shkerdheni i Saliut March 8, 01:38

  Ore kelysh, plehre dhe gojeshthur mbaje per vete flalet qe thua pa peshore per udheheqesin Palestines, Arafat.
  Arafati asnjehere nuk ka bredhur por ka luftuar pe kombin dhe shtetin e tij dhe ka qene pritur ne te gjitha Qeverite dhe udheheqesit me me emer te botes ne ate kohe.
  Arafati e mbrojti Palestinen, nuk e vodhi dhe nuk i vuri zjarrin, sic ke bere ti Shalengjitur dhe babai yt ideologjik krimineli Sali Kar-axhic, me Shqiperine.
  Kurve e Hollandes shoqe e baxhelles Monika.

  Reply to this comment
 6. Alidemsi vjeter March 8, 08:38

  Na plasi bytha se c`tha ai ose ajo …Na lini te jetojme te qete mor Plehrat e 14 aneve…Ju qifsha rracen komunistat e mutit…

  Reply to this comment
 7. Dash March 8, 08:40

  Shume interesant titulli …..jo se sapo lexova Temen dhe thelbi ishte me i sakte atje , thjesht sa per dijeni…

  Reply to this comment
 8. Llaf Dibre March 8, 12:02

  Fajin e ka z. Pellumb Xhufi qe trajtoi levizet e fundit te opozites si antisistem. Nese nje klloun cirku jashte ketij ansambli politik, i cili ne esence perben nje sistem korruptiv 30-vjeçarte themeluar nga PD, do ti besoja te ndermerte kete nisme. Ndersa Bashes nuk i ka ngele gje tjeter veçse te luaj rolin e kllounit bastard. Ti besosh Bashes kete mision do te thote te perjetesosh kete sistem korruptiv edhe 30 vite te tjera. Ne fakt gjithe loja demagogjike dhe anarshiste e opozites eshte
  bllokimi i shesheve nga frika e nje force te re ppolitike, e cila do ti shkundte ” pluhrat” te majtes dhe do te sterbythte Bashen e “djathte”

  Reply to this comment
 9. Futja kot March 8, 14:00

  Cfare do te thuash me kete nderrimin e sistemit o gjeni? Mos valle do na ktheni prape ne komunizem?

  Reply to this comment
 10. US March 8, 14:39

  Shumë naiv!
  Saliu e kalëroi dhe konsumoi në një mënyrë të pamëshirshme.
  Nëse do kishte besim tek ky, do e kishte lënë të udhëhiqte si lider, duke u tërhequr nga politika aktive, por Saliu thjesht e përdori për të drejtuar po vetë në mënyrë posesive PDnë.
  Tani të jesh kukull,
  Të jesh i dështuar në çdo pozicion që të emërojnë,
  Të jesh bisht i kufomës së Berishës,
  Të jesh kryetar i një partie prej 5 vjetësh dhe që nuk ke arritur t’i ndryshosh asgjë, 30 vjet e njejta supë.
  Të diskretitohesh plotësisht përballë ndërkombëtarëve si lider kukull, joserioz, tekanjoz, irritues dhe pa pikë lidershipi,
  Të gdhiheshin nesër me një drejtësi që të arreston gjysmën e partisë dhe lidershipit,
  Me një parti të rrënuar,
  Me Saliun e vdekur dhe pëdëistët e tërbuar nga një humbës teveqel si lider,
  Me Gjekët, Bushatit, Lubonjave e të gjithë hijenat që kërkojnë të shqyjnë ndonjë copë nga kadavrat e PD,
  Do të thotë një litar në hale për Lulzim Bashën.

  Reply to this comment
 11. Emigrant në Itali March 8, 16:44

  Mirë që t’i dhanë dhe aq sekonda, se, përveç katranit që hodhe, edhe italishten e fole si mediokër. Nuk i zotëron gjinitë e emrave. Psh – emri “problem”, në italisht, edhe pse është i gjinisë mashkullore, nuk mbaron me “o”, por me “a”: Il problema. Kurse ti e shqiptove: “Primo problemo e secondo problemo”. Ha ha ha. Ndërsa Rama e fliste italishten më mirë se ne që jetojmë këtu.

  Reply to this comment
 12. Kaçi i zi March 8, 17:07

  E ka blere Rama dhe tv italiane. Ik o Lul futja gjumit

  Reply to this comment
 13. Taraboshi March 8, 19:06

  O Lulash kur nuk e ke zanat mos u fut hoxhe ne fshat.

  Nuk eshtezanati yt per te folur dhe tjetra nuk i ke marre lej

  e babajt tend shpirteror.

  Tjetra eshte ajo shprehja e Mirdites.Te kam thene Kole

  mos hyn xhandare se te dhjesin dhe te prejne mustacet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim