Basha për deklaratat e Patozit: Në PD, çdokush thotë atë që mendon

Redaksia Online July 26, 2013 09:18

Basha për deklaratat e Patozit: Në PD, çdokush thotë atë që mendon

Kreu i ri i PD-së ka komentuar sot deklaratat e bëra dje nga kryeministri I ardhshëm në lidhje me auditimin ndërkombëtar që do u bëhet financave të vendit dhe domosdoshmërinë për një INSTAT të pavarur nga qeveria.

Basha tha se Rama po mban qëndrime antishtet. “Qëndrimi i djeshëm i Ramës tregon një mendësi të vjetër antishtet, anti-institucione, për të zhdukur dhe eliminuar një zë të fuqishëm të së vërtetës. Është një projekt i rrezikshëm anti-shtet zhdukja e një zëri të besueshëm, me qëllim për të manipuluar të vërtetën, duke vërtetuar se premtimet piramidale të 23 qershorit po sjellin kosto pas kostoje dhe pjesë e kësaj është dhe kjo. PD do qëndrojë fuqishëm në mbrojtje të çdo institucioni dhe të së vërtetës”, tha Basha.

Ai komentoi edhe deklaratat e Astrit Patozit, i cili u shpreh mbrëmë se fituesi i zgjedhjeve në PD ishte i paracaktuar.
“Në PD, çdokush thotë atë që mendon, atë që do të thotë. Ne jemi dhe mbetemi parti e njerëzve të lirë. Mbi 41 mijë anëtarë janë shprehur qartë, duke dëgjuar zërin e tyre është detyra ime të përballem me sfidat e forta që na presin”, komentoi Basha.

Basha i bëri këto dy komente gjatë një prononcimi për mediat në inaugurimin e punimeve të rrugës “Gramoz Pashko”.

 

Redaksia Online July 26, 2013 09:18
Komento

8 Komente

 1. TIGER July 26, 09:48

  Auditimi nderkombetar qenka anti-shtet ??? Pro shtet esthe me vendos nje te partise ne krye te kesaj pune – mentaliteti juaj

  Reply to this comment
 2. Naftetar Vjeter July 26, 09:51

  Thote ate qe mendon po nuk shkele me ne PD ja qe nga Olldashi ku ishte ne mbledhjen e qeverise dhe Patozi nuk ka me vend ne PD se tani keni Kacin e Zi pis qe eshte marifetci dhe me Kacin eshte tamam fillimi i ri PS e shporri ju e afruat ai eshte si ciban do diegur me gjithe rrenje se per ndryshe shtohet shume dhe te ben gjemen sic e beri ne PS.

  Reply to this comment
 3. Antar i pergjegjshëm i kryesisë July 26, 10:01

  Vrasesi i korruptuari dhe manipulatori Basha duhet te perballet së pari me drejtësine! Eshtë primare,për të zbatuar votën plebishitare të Sovranit! Liria e fjalës në PD,është varrosur qëkur Azem Hajdari deklaroi ne shtyp se “Kallami i gjatë i Ramizit në PD,duhet thyer!” Dhe për të mbyllur gojën e tij,Berisha e thirri nga Fieri, për ta vrarë përballë PD, tropojanët…Por me ne fund “Kallamin” e theu Sovrani shqiptar,e ka rrezuar pertokë të vdekur politikisht,me biskun e tij Basha,në “lulëzim”. Vdekja politike e Berishës hapi edhe gojën e Astrit Patozit, që më në fund tregoi dinjitet! Nga 105 mijë antare të PD,Bashën edhe me manipulime nuk e kane votuar as 50 perqind detyrim korumi,e antarëve të PD!Braktisja e votimit,shifrës tregon qartë se Basha është i padëshiruar në PD dhe duhet bllokuar forcërisht për zgjedhje të re të kryetarit,sipas statutit që eshtë shkelur!…Patozi dhe të tjerë mund të ndermarrin nismën e një kongresi të jashtzakonshëm duke mbajtur koherente dhe ligjore PD që i duhet demokracisë,gjer ditën që Sovrani do varros të gjitha partite politike në Shqiperi,si banda militantësh,me NJESHA kriminale e te korruptuar që vjedhin votat edhe ne shtepine e vet!Te tjerat i perkasin mazhorances cfare do beje dhe parlamenti do vendos me vote,kurse Basha eshtë i parregullt kryetar,bisk i sapodale nga prapanica e kallamit te Ramizit shtrire përtokë,më ne fund,i vdekur politikisht!…

  Reply to this comment
 4. Pellumb zaimi July 26, 11:13

  Ne pd thote basha sejcili thote atë qé mendon!? Por duhet të shtoje te vërtetën e së vërtetës se “…ne pd lejohet té mendosh me trurin e saliut dhe ta thuash me kokën ténde”. Kjo krye e verteté nuk është thënë!? Pse?

  Reply to this comment
 5. astriti July 26, 12:00

  normale qe edhe ai ate tha qe mendonte,,vec se eshte dhe e verteta reale,,hajt se kaq e ke pak,,rruges te presin akoma probleme

  Reply to this comment
 6. berti July 26, 12:18

  Basha po ben opozite me ke,a dini gje ju,une mendoj me berishen,po ju.

  Reply to this comment
 7. Luli July 26, 13:31

  O “faqe-torve” o “nofke” e familjes Berisha, po Olldashi, po media, po antare te tjere te Cetes-PD pse thone te njejten gje per Ty ? ….
  …. pra vertete qe Ti je katapultuar dhe para-zgjedhur me manipulime si drejtues i Cetes-PD …. ashtu sic te dha dhe Bashkine ne 2011 baba Sal Krimineli qe tani po lengon nga frika burgut.

  Reply to this comment
 8. T'ka sali shpirt July 26, 16:23

  Basha po te dergoj nje pordhe te madhe qe t’a degjosh

  ti do te jesh njeriu me 2-vjecare, pasi pas 2 vjetesh
  nuk do jesh me as ne Shqiperi dhe as shqiptar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin