Basha për mandatin e Kokëdhimës: Triumf i drejtësisë

May 9, 2016 15:25

Basha për mandatin e Kokëdhimës: Triumf i drejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një deklarate për shtyp përshëndeti vendimin e Gjykatës Kushtetuese për heqjen e mandatit të Koço Kokëdhimës, duke e konsideruar “një triumf të ligjit dhe të drejtësisë”.

“Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për heqjen e mandatit të Koço Kokëdhimës është një triumf i ligjit dhe i drejtësisë, edhe pse paligjshmëria dhe zullumi i oligarkëve është i pamatë e i pafund, e nuk mbaron me të dekretuarin prej Ramës si kryeministri i Jugut”, shprehet Basha.

”Megjithatë, kjo është një betejë e fituar e Kushtetutës me shkelësin e saj, e ligjit me abuzuesin, e Partisë Demokratike me oligarkun, e qytetarëve me hajdutin. Ky është vendim drejtësie në Ditën e Europës.”, shtoi më tej kreu i demokratëve.

May 9, 2016 15:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim