Basha: Do ndjekim hapat e mëtejshëm për djegien e mandateve

February 18, 2019 13:06

Basha: Do ndjekim hapat e mëtejshëm për djegien e mandateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas votimit në mbledhjen e grupit parlamentar për djegien e mandateve, ka dalë në një deklaratë urgjente për mediat.

“Duke mbështetur plotësisht propozimin e opozitës së bashkuar për një qeveveri tranzitore që do garantojë zgjedhje të parakohshme që do hapin rrugën e integrimit, vendosëm unanimisht djegien e mandateve të deputetëve të PD-së – ths Basha

“Pas vendimit të grupit parlamentar do ndjek hapat e mëtejshëm në përputhje me statusin e PD-së”- përfundoi ai.

b.m.  /dita

February 18, 2019 13:06
Komento

22 Komente

 1. Bidoni me benzine February 18, 13:11

  Na njoftoni kohen dhe vendin ku do te behet ceremonia e djegies

  Reply to this comment
  • korçari February 18, 14:15

   Ja pra me ne fund struci nxorri zbuluar koken por me gjithate keta antishqiptare apo maskarenj çfaredo te bejne nuk do t’i shpetojne drejtesise.SPAK dhe BH do t’i nxerrin hajdutlleqet krimet,e ketyre bastardeve dhe do te shohim dhe reagimin e popullit pasi te marrin vesh se çfare kane bere ….Djegja e mandateve tregon fishekun e fundit te bandesSaleh&Basha&Meta dhe prite kete te floririt kur te hyje ne fushe si mbrojtesi”i flakte”i Kushtetutes.DREJTESIA PO AFRON…TIK-TAK.

   Reply to this comment
 2. Fidel Kastro February 18, 13:21

  Vendim i duhur ne kohen e duhur. Lere Rame halene ne parlament te vetem bashke me disa deputete sahanlepires dhe te lidhur me krimin e te shohim sa do te zgjasin qendrimin e tyre. Durimi i shqiptareve eshte sosur , banda kriminale e rilindjes kete duhet ta kuptoje mire sa s’eshte vone!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Hahahahaha February 18, 13:23

  Tani skeni me imunitete. Kishte te drejte i Gjati qy thonte ska ma qofte ke daja…

  Reply to this comment
 4. Adih February 18, 13:36

  Dihet ,eshte e qarte per djegjen e mandateve .

  Kane frike nga SPAK dhe ska as edhe gje tjeter .
  Ne keto momente , ketyre nuk i bie nderment ,per zhvillimin e demokracise , jane kunder integrimit . Na felliqen ne sy te botes perendimore o maskarenj…

  Ahtu si ju qe mendoni per te ruajtur lekuren nga SPAK ,po ashtu nga ana tjeter ,presin PRONARET , me padurim per reformimin e drejtesise e SPAK per te mare PRONAT PRONARET , ,ku deri me sot keni shkelur me kembe KUSHTETUTEN nenin nr 181 te saj .Dhe mbi te gjitha ,do fillojne investimet ne Shqiperi nga firmat serjoze perendimore ,ku deri me sot i keni larguar , E te hapen vende pune te reja ,dhe mos marin aratine Shqiptaret ,neper bote .

  Reply to this comment
 5. Niku February 18, 13:36

  Bete mire qe po digjni mandatet. Te shkoni ne te semes. Se nuk meritoni as te quheni njerez. Mendoni vetem per tu pasuruar me ane te politikes dhe diskreditoni Shqiperine. Nuk eshte kohe e shkurter, por 30 vjet qe pasi e shkatruat Shqiperine doni ta merni zvare edhe ne varret tuaja kur te vdisni. Ptu! Kellira!

  Reply to this comment
 6. Lul kastraveci pa fara February 18, 13:37

  Po ku do hane keta qylaxhinj ose me mire cfare do vjedhin keta sot e tutje..
  O flamur pa shkop mos e kruj me policin se nuk ke me imunitet

  Reply to this comment
 7. Adih February 18, 13:38

  Dihet ,eshte e qarte per djegjen e mandateve .

  Kane frike nga SPAK dhe ska as edhe gje tjeter .
  Ne keto momente , ketyre nuk i bie nderment ,per zhvillimin e demokracise , jane kunder integrimit . Na felliqen ne sy te botes perendimore o maskarenj…

  Ashtu si ju , qe mendoni per te ruajtur lekuren nga SPAK ,po ashtu nga ana tjeter ,presin PRONARET , me padurim per reformimin e drejtesise e SPAK per te mare PRONAT PRONARET , ,ku deri me sot keni shkelur me kembe KUSHTETUTEN nenin nr 181 te saj .Dhe mbi te gjitha ,do fillojne investimet ne Shqiperi , nga firmat serjoze perendimore ,ku deri me sot i keni larguar , E te hapen vende pune te reja ,dhe mos marin aratine Shqiptaret ,neper bote .

  Reply to this comment
 8. Labl February 18, 13:42

  Shyqyr qe ju mbush mendja,se kini 6 vjet qe na cate naven.Tani shpetoi Shqiperia dhe shqipetaret,por kjo do te jete e plote atehere kur drejtesia te coje pas hekurave Sali Kriminelin,Lulush Hajdutin,Fatmir Gerdecin,Ilir Floririn dhe te gjithe ata qe nuk zbatojne ligjet e shtetit.

  Reply to this comment
 9. malsori February 18, 13:43

  Mos besoni se Lulushi do djeg mandatet.Luli hajduti i 230 milion eurove dhe vrasesi i 21 Janarit bashke me Monika Cizmen dhe Ilir Floririn kerkojne destabilitet te Shqiperise qe ti shpetojne VETINGUT.Malsori Boston

  Reply to this comment
 10. Deshmitar y February 18, 13:49

  Po vjen spak dhe kta Po perpiqen te djegin shqiperine Jo mandatet

  Reply to this comment
 11. info analitike February 18, 13:51

  Shoke militante qetesohuni. Tani kriekaqoli e ka gati justifikimin per bashkeqeverisjen me lukushin si minister te opozites. Nuk keni pare gje akoma. Kujdes se zhvillimet ne vijim mund tu bejne te luani mendsh.

  Reply to this comment
 12. shqipe-pelivani February 18, 14:06

  do i lene mandatet,sepse,po u qaset mandata!…

  Reply to this comment
 13. Labi February 18, 14:21

  Shyqyr, se kini 6 vjet qe po na cani naven.Tani shpetuan Shqiperia dhe shqiptaret,se kini 28 vjet duke vrare,djegur e shkateruar vendin.Kjo do te jete e plote atehere kur te vene mbas HEKURAVE Sali Krimineli,Lulush Hajdutokrimineli,Fatkeq Mediu{Gerdeci},Ilir Cepani(Floriri),dhe te gjithe ata qe kane abuzuar me detyren duke vjedhur e shperdoruar pasurite e ketij vendi qe [po renkon nga te zezat qe ju kini bere.Vetingu duhet te eci me shpejt se ata mhnd te ikin nga syte kembet.Poshte KRIMINELET DHE HAJDUTET E PD DHE LESH E LISE.

  Reply to this comment
 14. Zgalem February 18, 14:41

  Hiri i mandateve
  Sot , me 18 Shkurt , Kryetar Luli njoftoi djegjen e mandateve parlamentare nga deputete e PD . Eshte marre vendim , ne nje mbledhje te grupit te tyre parlamentar , ku Saliu ka shqiptuar frazen kriminale : “ Edi Rama e do plumbin ballit “ . Per interesa kombetare , digjen ose jo , mandatet e ketyre deputeteve , nuk kane as nje vlere . Edhe hi nuk bejne, sa bejne drute e zjarrit . Jane krejt fluide . Nga ana zyrtare , jane krejt parazitare . Kur kane marre pjese ne parlament , nuk kane folur , per asnje ligj. Nuk kane dhen eas nje ndihmese , qe ligjet te dalin sa me te pjekura . Nuk kane kryer as nje debat , per nenet kundra . Ne rrastin flagrant , kane bojkotuar parlamentin . Jo vetem e kane bojkotuar , por e kane share , me lloj lloj shpifjesh . Kane arritur ta quajne parlament kriminel . Jeta vertetoi te kunderten . Ky parlament e suportoi mungesen totale te mendimit alterrnativ dhe ka funksionuar normalish . Deri sot , mandatet opozitare , kane qene te djegura efektivisht , sepse nuk kane dhene as nje ndihmese . Ne Parlament ka ekzistuar vetem hiri i tyre agresiv , qe eshte konkretizuar me goditje me veze , miell dhe se fundi me boje te dyshimte . Parlamenti ka permbushur detyren , qe eshte mandatuar edhe pa hirin e mandateve te djegura . Ky parlament mbetet me i sukseshmi , kur kemi parasysh edhe tejkalimin e hirit opozitar . Tani kane vendosur , qe hirin hipotetik ta kthejne ne hi fizik . Pak rendesi ka . Hiri mbetet hi . Hiri eshte mbeturin e zjarrit te dobishem , qe ngroh kullen .
  Perdoret si argument , ligji i dekriminalizimit . Pa dashur te hyje ne ceshtje teknike , ky ligj eshte paralel , me te gjitha ligjet . Nuk ka prekur kriminelet e ketij tranzicioni , qe i njef populli dhe bota . Ka prekur ndonje fakir , qe eshte denuar dhe parashkruar , ne emigracionin e veshtire , kur Luli , me homologet inspektonin “shtepine e verdhe “. Kemi te bejme me nje diskordance , qe dallohet pa lupe.
  Ana ideollogjike e djegjes se mandateve , eshte porosia revolucionare e ideollogut , Sali . Ka kohe , qe e ka artikuluar kete fraze . Simbas ideollogjise se tij arkaike , djegia e mandateve eshte shenje demostrative e fitores se revolucionit imagjinar , por qe faktikisht , perben ndonje detyre te marre , ne menyre te fshehte , qe nuk e di s Luli , as deputetet ” e djegur “. Qendrimet dhe veprimet e Sali Berishes , keto 3 dekada , nuk mund te permblidhen ne nje shkrim te thjeshte . Shpresa eshte t’i sqaroi Drejtesia , qe po vendoset .
  Nga ana ekonomike , djegia e mandateve , do te sjelli nje shume modeste ne buxhet , ndersa elementeve “ te djegur “ , nuk do t’u sillte ndonje dificente , sepse ata jane milionere . Produkti i milionave , jane “nderet “ , qe u ka bere udheheqesi shpirteror . Menyrat , jane nga me te ndryshmet.
  Te shprehim nje mendim , per “Udheheqesit opozitare “ . Pse kaq aguridhe keta Profesore te jurispodences dhe doktor te politikes ? Etja e tyre , per pushtet eshte patollogjike . Nuk kane as turp as frike , te vetshapallen “Kryeministra “ dhe funksionare hipotetike , te nje te arthme , ne forme hiri, sepse ajo parajse nuk arrihet me revolucione dhe hirin e mandateve, por me vote direkte te popullit.Ata shprehen si Kryeministra , ne na vjen turp kendej nga kanapeja .
  Opozita , nuk ka rreshtur duke share poziten , per korrupsion , tendera te jashtligjsheme , Fill , pasi ka shqyptuar keto anatema , artikulon fjalet : hajdute , kusare , kriminele etj . Populli keto i degjon, por nuk i beson , sepse nuk ka as nje vendim gjyqi . Pa vendime gjyqi flitet ne ere , mbete vetem hi i nje zjarri hipotetik . Nje opozite kaq inproduktive , nuk ka pasur ndonje here vendi . Shtrohet pyetja pse ndodh kjo ? Sepse kreret opozitare , nuk kane ber gje ne jete . I kane marre perdore dhe i kane ngjitur atje lart , ku eshte besuar se do te jetohet vetem me fjale te pergjitheshme , pa pune dhe ne ditet e fundit me , Hi . Hiri dhe uji , kimikisht jane proces i djegies. Emertimin “djegie , eshte i sakte . Hiri i tyre praktikisht nuk i hyn ne pune askujt , Zgalem

  Reply to this comment
 15. Vatra February 18, 15:00

  Dorzimi i mandateve do të mirret si diçka serioze nëse kjo histori mbaron deri te zgjedhjet e radhës arsyeja ēshtë totalisht vullnetare dhe nēse pas kësaj fshihen hesape tjera atëherë kjo është demagogjija e radhës

  Reply to this comment
 16. Budallenjte dhe plepat behen te gjate February 18, 15:22

  30 vjet qe djegin shqiperine, kush pyet per mandatet

  Reply to this comment
 17. vari caret February 18, 16:06

  Dorzoni IMUNITETET dhe mos u afroni me prane Kuvendit per te marre rrogat e majme.
  Nashi keni pune vetem me drejtesine, plehra dhe bajga.
  Nuk keni bythe per t’i lene mandatet, se nuk e keni per gje te hani fjalen si Kurvat, te tille jeni.

  Reply to this comment
 18. XXXL February 18, 16:43

  Zigur Kari dhe Info-halenitike ju pres per t’u bere nga nje gojore, gra dhe motra-qire…. ate te rradhes, per Lulushin mendon Rama se do ja rrasi me keq se me 17 Maj 2017.
  Nuk e mban fjalen kurva Lulushe, ai genjen kur e pyet per oren dhe lere pastaj per te tjerat.
  Do hapet shume shpejt bythesh dhe do te na tregoj ndonje histori me Robert Down (Doll) Kryekari i PP te Evropes, qe nuk ja miraton kete veprim.
  Kurvave u duhet imuniteti per te mos u gjykuar per krimet dhe mega-grabitjet qe kane bere….. Bese kurve, apo baxhelle si Monika.
  Kesaj tranvestite i studiojne femijet jashte shtetit vetem me shpenzimet e borderose, po qe nuk do te marre me rroge si do t’ja beje, apo do t’i rifutet zanantit te kurverise si dikur tek PS ne kohen e pijedashesit Nano, qe e shkerdheu edhe roja e godine.

  Reply to this comment
 19. Labi February 18, 17:10

  Tani qe keta hora do dorzojne mandatet,shpejt do tu vije mandati,prandaj prokurorija te veproje sa me shpejt dhe te arestoje kedo qe ka bere veper penale,si vrasje,vjedhje,shperdorim detyre etj.

  Reply to this comment
 20. bobi February 19, 10:28

  ke te drejte labi ne burg qelbesirat

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim