Basha prezanton planin ekonomik në Kuçovë, pronarja e Fast Food-it: Kështu ti na le pa punë

June 16, 2017 18:30

Basha prezanton planin ekonomik në Kuçovë, pronarja e Fast Food-it: Kështu ti na le pa punë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka gjate ecjes dhe takimeve me banorë të Kuçovës, ka diskutuar me një pronare Fast food-i, e cila ishte e shqetësuar që dreka që do paguajë shteti për fëmijët e shkollave, me Bashën kryeministër, mund ta lerë atë pa pune.

Basha e ka sqaruar se i gjithë plani i tij ekonomik është integral dhe i kombinuar dhe do te sjelle rritje të konsumit, pra dhe rritje te xhiros se saj.

“Plani ekonomik po pritet mire nga qytetaret sidomos nga pensionistet. Ulja e taksave do jete oksigjen për ndërmarrjet e vogla qe do u mundësoje rritjen e krijimin e vendeve te reja te punës. Plani im rrit konsumin, sjell paranë ne qarkullim, ndez motorin e ekonomisë”- tha Basha.

June 16, 2017 18:30
Komento

1 Koment

  1. Kamarier Luli edhe nje dopio. June 16, 20:02

    Po keta njerez kaq koqe jane qe besojne se Bash Mashtruesi dhe krimineli i i 21 Janarit do t’i beje shkollat qe nxenesit te hane ne dreke, … hajde koqe hajde.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*