Basha prezanton programin e PD-së me biznesmenët e Vorës

April 29, 2016 12:45

Basha prezanton programin e PD-së me biznesmenët e Vorës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar programin ekonomik të opozitës me biznesmenët e Vorës. Ai ka theksuar sërish rikthimin e taksës së sheshtë prej 9%, dhe 15% TVSH.

“Rritje e pagës minimale, ulje e çmimit të energjisë për familjet që konsumojnë më pak se 300 kvv/h, ulje e çmimit të energjisë për biznesin, rishikim të reformës së pensioneve në funksion të interesit të qytetarëve. Taksë e sheshtë 9%. 9% për qind tatim mbi fitimin, 9 për qind kontributet shoqërore, 0 për qind taksë mbi dividentin, 15 për qind tatim mbi vlerën e shtuar”, ka thënë Basha.

April 29, 2016 12:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*