Basha: Protesta, betejë e fituar e shqiptarëve

January 28, 2018 12:39

Basha: Protesta, betejë e fituar e shqiptarëve

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se protesta e opozitës e një dite më parë ishte “betejë madhështore e fituar e shqiptarëve”.

“Shqiptarët u bashkuan për të refuzuar padrejtësinë dhe për t’ju bashkuar kauzës sonë popullore”, u shpreh Basha.

Kreu i PD-së shtoi: “Lufta jonë vazhdon çdo ditë për të fituar këtë kauzë pa të cilën nuk mund të ketë Shqipëri europiane”.

Sipas Bashës, “shqiptarët e bashkuar në protestë dhanë një mesazh shprese se Shqipëria mund dhe do të bëhet vend me drejtësi dhe mundësi për të gjithë”.

January 28, 2018 12:39
Komento

12 Komente

 1. perkthyesi January 28, 13:32

  Ende nuk e kuptoj kete far kryetar partie! Cfare fitoi ky myteber?

  Reply to this comment
  • Turi January 28, 23:44

   Me ty rrugac e kriminel shqiptaret humbasin. Nuk ka asgje per te fituar. Ata gjynahqare qe ju vijne atje jane te mete nga mendja ose ata qe i keni paguar per nje traste me buke qe te dalin aty. Jeni turpi i ketij kombi, tradhetare te bdyre, esadiste. Nuk vini me ne pushtet ju! Kemi besim tek Rama dhe qeveria e tij. Juve keni perfunduar ne kosh sebashku me Like hajdutin, blokkaxhiun dhe me baxhellen qe ka rrjepur biznesmenet qe i afroheshin Ilirkes per fitime.

   Reply to this comment
 2. Izeti January 28, 13:57

  Lulush ,e « fitove ,» Me kete ritem mbas 50 vjetesh do vish ne pushtet ,sidomos tani qe ke bere ale-ance me Monen Kokemadhen e ke te.sigurte,,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 3. lulush rrapatushi January 28, 13:59

  ky eshte nje dordolec qe ngre dy duart me gishta perpjet.
  ky me kete pamje neper mitingje duhet vene neper ara te tremb zogjte qe han grurin,te mos flasim per zerin.
  edhe babsalikomunisti po e kupton qe ka deshtuar me zgjedhjen e ketij dordoleci.

  Reply to this comment
 4. prizem January 28, 14:47

  Mos t’u ndafshin “fitore” te tille sa te jesh gjalle ne politike…

  Reply to this comment
 5. tiku January 28, 14:47

  Nje got uje te ben mire . Mbase ftillohesh dhe kupton qe I ke hyp kalit mbrapsht si Sali Don Kishot Berisha me Dy gishta !

  Reply to this comment
 6. Nene Pashako D January 28, 14:56

  Besoj se te gjithe e kuptojne: Ti leme fjalet e ti futemi puneegjojme nje njeri me mend te shtjelloje nje projekt puneteres te asaj qe kerkohet.Mjaft llam llam kunder njeri tjetrit po veprim konkret secili ne detyren e ngarkuar. pjesmarreve ne meting jo metingasheve pershendetie.
  Vini mend punes.Monjes me njeri tjetrin si njerez atdhetare.
  Nene Pashakua D..

  Reply to this comment
 7. ´(`!´)` January 28, 15:59

  Ou ja ,
  kjo eshte vertete nji jovetem beteje ,por Lufte
  tashme e fituar me bandat antishqiptare ,me ca plehra si Puna e ktij sharlatani ,qe mbasi e karikojn nga pas turoret qe e perdorin , del si qen rrugeve , e thot Asgje ,
  sepse jo vete,m s’di vetem por s’ka cfar i thote nji kerm antishqiptare – Shqiptareve .

  Me ne fund e paska kuptuar debili politikes !

  Ky rropsi islamike duhet arrestuar sa me pare e japi llogari per krimet e vjedhjet monstruoze .

  Reply to this comment
 8. XXXL January 28, 17:03

  Ky cari cdo humbje e quan fitore.
  Edi Rama eshte perseri ne zyre dhe Kryeminister, ku e ke fitoren o toc.
  Qytetaret nuk mblidhen me para dhe me autobuze, ku i ke sot “300 mije” kundershtare te Qeverise dhe te Edit.

  Reply to this comment
 9. Fadili, Malesi e Madhe January 28, 20:46

  Te tilla fitore paç gjithmone, o karabush !

  Reply to this comment
 10. MH January 28, 21:02

  O budalle.
  Shqiptaret e fituane betejen qe ne qershor te vitit 2017.Partise ne pushtet i besuane per ta udhehequr vetveten(popullin) me vote.Me protesta nuk fiton pushtet asnji parti.Protestat mund te kerkojne te ndryshojne ligj apo ndonji gje te rastit qe nuk perputhet me normalitetin e te drejtuarit te shtetit ne kundershtim me interresin e popullit,e kjo bahet ne kuvend.Po kurr per te ardhur ne pushtet me protesta.Protesta e humbesve asht pakice,jeni minorance.Keshtu me kete proteste qe tjeter keni deklarue para protestes qellimin e protestes dhe diten e 27 janarit nuk u kuptue asgja per cfare u protestue.Aq ma teper qe protestuesit nuk fituane asgja perveq marrise tande ore budalla.
  Ka ikur koha e 1 prillit 1991.Sot vendi asht ma i stabilizuar aq ma shume qe ne keto 5 vite pushteti i te majtes ka punue shume dhe ka arrite rezultate te kenaqeshme kjo te binde me voten per te qendrue akoma ne pushtet mbas 4 viktesh edhe 4 vite ardhese.Deri ne vitin 2021.Nese ne keto 4 vite do vendosin qetesi dhe rregull ne institucionet shteterore ne interres dhe sherbim pro popullit votuesi do i japin perseri voten te majtes edhe per 4 vite te tjera deri ne vitin 2025.Sukseii qe garancia do arrihet me zbatimin e vettingut kunder shumices tuaj te korruptuar dhe kriminele gjithashtu dhe spatrimeve te tilla ne pushtetin e te majtes.
  Ndaj bani mire te qetesoni vetveten per tu perballur me vettingun.E jo te shitni pallavra blla blla blla ne popull.

  Reply to this comment
 11. Alban Dega January 29, 06:46

  Analize me gjuhen e fakteve

  ALI KOMIKET E SALI LUL CIZME… VIDOVDANIT …

  Aresyeja kryesore e deshtimit te ” Bandes se Gangstereve”…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  … Trupat tona po dermojne agresoret amerikane ne te gjitha frontet, deklaronte telalli i Sadam Huseinit, Ministri i tij i Informacionit Ali Komiku .
  Cila ishte e verteta?
  Shperthimet e raketave dhe predhave amerikane mbi Pallatin presidencial te Huseinit gjemonin ne sfond.
  Kryeqyteti i Irakut, Bagdati kishte rene .
  Sadam Huseini ia kishte mbathur si lepur neper tunelet e ujerave te zeza….

  Fitorja e Sales dhe festa makaber e Vidovdanit ! …

  Te njejten gje po degjojme sot nga Sali Berisha, Lulezim Basha, Monika Kryemadhi, Petrit Vasil Shkollperlumi, Edi Palokari… e krejt “Banda a Gangstereve” dhe Kapot e ” Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit” per protesten e 27 janarit.
  Te gjithe shpallin fitore!
  Te gjithe festojne fitoren!
  Po te ishin ne pushtet me siguri 27 janari do te shpallej feste kombetare, Festa e Vidovdanit !
  Eshte festa me makaber ne Bote… Festa kryesore kombetare e Serbise !?
  Cfare perfaqeson ajo ?
  Disfaten me te madhe e me rrenimtare ne historine e Serbise. Diten kur ushtria serbe e udhehequr nga Car Llazari u shpartallua keqazi nga hordhite turke ne Vidovdan.
  Mbi 100 mije eushtare e oficere te vrare e masakruar.
  500 vjet roberi otomane !
  Ndaj protesta e djeshme e opozites laramane shqiptare ishte nje deshtim me sukses te plote njesoj si ajo e 18 dhjetorit 2017. Fitorja e djeshme ishte Fitorja e Pirros, domethene Fitorja e Sales
  Festimi i saj eshte njesoj si festa makaber serbe e Vidovdanit ! .
  Pjesemarrja sipas saktesise gjermane te droneve ishte 8- 10 mije veta… Njesoj me 18 shkurtin e “Cadres” se krimit !
  As nje e njezeta e aneterise se deklaruar nga vete lideret e partive pjesmarrese. Pra me pak se 5 per qind e anetaresise se tyre mori pjese.
  Hiq kureshtaret, kalimtaret e rastit… Kokoshi katandiset ne me pak se nje thele!
  E te gjithe kapot e “Bandes se Gangstereve” dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” bucasin Fitorje !
  Pse!?

  Pse-ja e kesaj “total failure” deshtimi total ?

  Pergjigjen e dha sot kryeavokati i Berishes dhe familjes se tij Z.Genc Gjokutaj ne ” 360 Grade” te Artur Zhej Kazanit mediatik te Sali Putinit “Ora News ” ku perballe argumenteve te Elisa Spiropalit u detyrua te pranoje se aresyeja kryesore e protestes ishte heqja e Adriatik Palles dhe zevendesimi i tij nga Kryeprokurorja e perkoheshme Arta Marku.
  Edhe me i qarte u tregua po ne kete emision Arjan Cani kur tha se ” Ata nuk kishin rruge te tjeter ! Duhet te mbrojne kokat e veta nga drejtesia “.
  Pra protestes i mungonte motivimi real qe eshte shpirti i cdo levizje popullore!
  Krejt e kunderta.
  Si mund ti perkrahte populli, perkrahesit apo anetaresia e painkriminuar kokat e krimit te organizuar, te kesaj
  “Bande Gangesteresh”( “The Times” e “Independent” e Londres 7 mars 1997 ) te ” kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit ” ( “The New York Times”15 mars 2008 )
  Si mund te mbahej ne detyre qofte edhe nje ore nje kryeprokuhor si Adriatik Palla me diplome te falsifikuar !?
  Falsifikimi eshte nje krim i rende per nje ordiner. Kur behet nga nje kryeprokuror eshte megakrim !
  Shtoj atij edhe te pakten 7 krime e vepra penale te tij kur grushtoi ne sy te qindra prokuroreve shqiptare kryetarin e Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise, Z. Shkelqim Hajdari, zhduku provat e genjeu!
  Bashkangjiti atyre edhe heshtjen e Presidentit sakat nga trute i PDSH-se Bujar Nishani. Zhvejku i Sali Gerdec Otrantos, ai qe duhej te ishte garantuesi i Kushtetuetes se Republikes, Bujar Perishani jo vetem heshti, por mbuloi dhe beri protektorin e ketij krimi madhor per llogari te Kryepresidentit de facto Sali Berisha dhe bandes se tij.

  A mund tu besohet ketyre Ali Komike… Nastradineve !?

  Pse!? Berisha i katapultoi te dy ata ne ato poste jo per te bere detyren ndaj shtetit e shqiptareve por per te bere protektorin e tij e te bandes dhe Mafias se tij familjare e politike sic ka vepruar gjithnje ne keto 27 vjet te sundimit te vet Salikracise.
  Shtoni edhe”qetesine e dashurine” per “gjysmagjelin 50/50 me Berishen”, Adriatik Pallen te kreut te Kuvendit Ilir Meta dhe buka behet mal krimi!
  Tepsia behet Kazan !
  Kazani behet Cisterne krimi e korrupsioni ….
  A nuk vepronte keshtu edhe Mafia! e dale krejt jashte kontrolit e Al Capones, Corleones, Toto Rines, Lucianos e… fijet e te cilave arriten deri tek Il Capo dei Capi Xhulio Andreoti e co.
  Kujt ti besojme !?
  Sali , Lul, Mona Cizmes…e co.!?
  Nastradin Saladinit apo syve tane !?
  Ali Komikeve apo te vertetes lakuriq!?
  A mund tu besohet Ali Komikeve Sali Lul Like Cizme Vasili, Palokari… pjelles bastarde te Vidovdanit e Beogradit, Athines Moskes , Dreqit e te bijve te tij qe ua bene Shqiperise e shqiptareve ate qe asnje pushtues e barbar as Pashici e Venizellosi, as Rankovici e Zerva, as Sllobodan Milloshevici e as Chinchizkhani… askush nuk do tua kishin bere ?
  E rrenuan mbi 7 here dhe zhbene te pakten tri here shtetin shqiptar ne keto 27 vjet te Salikracise rrenimtare !
  Enough it’s enough !
  Shqiptareve u ka ardhe shpirti ne maje te hundes me keta bandite, me keta gangstere e me keta mafioze atdheshites e atdherrenues !
  Boll me !
  Kupa e durimit te shqiptareve eshte derdhur …
  Boll me !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim