Basha: Qëndrimi i Xhafajt po deformon dhe pengon hetimin

May 16, 2018 17:25

Basha: Qëndrimi i Xhafajt po deformon dhe pengon hetimin

Kreu i opozitës Lulzim Basha është shprehur se deklarata e Ramës, se ai po pret raportet e agjensive ligjzbatuese ndaj Agron Xhafës, është mashtrim.

Mbrojtjen e ministrit të Brendshëm nga ana e Kryeministrit Edi Rama, kryetari i PD-së e lexon si një provë të re sesi krimi i organizuar drejton të gjithë segmentet e shtetit: Qeverinë, Policinë dhe Prokurorinë.

Ai thotë se makineria e propagandës qeveritare po kërkon shpërqendrimin e publikut.

“Është lëshuar e gjitha në një shfaqje të turpshme që përsëritet tash e 5 vjet për të mbrojtur kriminelin dhe skandalin e radhës të qeverisë. Është e njëjta shfaqje që e kemi parë Edi Ramën duke bërë në mbrojtje të Saimir Tahirit dhe të bandës së tij të Habiljave.Janë të njëjtat fjalë me të cilat mohoi kanabizimin e Shqipërisë. Është e njëjta shfaqje me të cilën mbrojti vrasësin Mark Frroku, trafikantin Arben Ndoka, përdhunuesin dhe trafikantin e drogës Elvis Roshi dhe çdo kriminel tjetër më të cilin ka të lidhur pushtetin”, shkruan Basha në rrjetin social “Facebook”.

Basha vazhdon të shkruajë se opozita do ta vazhdojë betejën me krimin e organizuar si dhe nuk do të reshtin përpjekjet për t’u përballuar me qeverinë, e cila konsiderohet nga opozita si e mikluar me krimin e organizuar.

Basha shkruan edhe se Fatmir Xhafaj po deformon dhe pengon hetimin ndaj tij dhe të të vëllait.

“Duke qëndruar në detyrë, Fatmir Xhafaj deformon dhe pengon hetimin ndaj tij dhe të të vëllait, si për trafikun e drogës nga Agron Xhafaj, ashtu edhe për pasurinë sipas ligjit Antimafia. Të gjithë e mbajnë mend se Donika Prela u emërua në krye të Prokurorisë së Krimeve të Rënda ditën kur Partia Demokratike filloi denoncimin e skandalit “Xhafaj”. ”

 

s.a/dita

May 16, 2018 17:25
Komento

8 Komente

 1. ha mut pederast ,se dhjet majmuni plak ne shpell May 16, 17:31

  ti do hetohesh per pergjime te paligjeshme ,
  dhe do te bhen dosjet bashke .
  per vjedhjet ne buxhetin e shtetit per rrugen Durres -Morine ku akuzohesh 230 Miljon euro ,(qe mundet te dalin nga hetimet te jet dyfishi ksaj shume )
  pervertesim miljonash ,abuzim ne detyre
  sidhe do pergjigjesh per vrasjen e 4 -protestueseve
  te 21-Janarit ,
  putane serbe !

  Reply to this comment
 2. enverdjali May 16, 17:31

  Lulzime !!!! vish breket e hekurit se te erdhi rradha.

  Reply to this comment
 3. korçari May 16, 17:58

  O Informatori i shtepise se verdhe ,nje spiun e serbeve,nje hajdut i 230 milion eurove,nje tradhetar i Shqiperise(mareveshja e deshtuar e detit ),nje vrases i padenuar,(21 janari),nje agjent i ruseve (pagesat ne dollare)pergatitu pasi shume shpejt do te jesh ne banken e te akuzuarit bashke me Salehun ,Like floririn,vish breket e hekurit ,koha e maskarenjeve po merr fund.FALEMINDERIT USA dhe EUROPES.

  Reply to this comment
 4. Fat man May 16, 18:29

  Kjo kurva e Hollandes eshte gdhire keq sot, ka harruar te bej gojoren e rradhes.
  Lulushe mos u bej tranvestite e keqe, cfare thote “daj” Fazllici………mos harro t’i besh te fala nga djali i Vuk Karaxhicit, Saliu kopili i Zeheres.

  Reply to this comment
 5. Kaçi i zi May 16, 20:07

  O kurva hollandeze qe lobon me parate e ruseve. Kerkon destabilotet para hapjes se negociatave. Pergjimin e falsifikuar ta kane bere ruset. Tani o plehre do pagush per shpifjet qe ben para integrimit.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 16, 23:38

   Basha po i ben me hije gangsteret e qeverisjes , ja ka prishur rehatine duke i prezantuar çdo dite nga nje skandal. Tashme ne dore e ka drejtesia , se kush ka te drejte ja lem kohes .

   Reply to this comment
   • Kaçi i zi May 17, 10:32

    Ore zoteri kuptoni se ne cmoment vendimtar per hapjen e negociatave jemi? Po kujt i plas per Bashen dhe Ramen? Po nga ana tjeter kush humbet dhe kush perfiton nga mos hapja e negociatave? Te humburit jemi ne populli i thejeshte qe duam mireqenie dhe integrim dhe perfituesit jane njerzit me pushtet te ketyre 27 viteve majtas dhe djathtas te cilet nuk e duan kontrollin nderkombetar mbi koke. Atyre u intereson qe trazicioni te vazhdoje. Ne kete menyre pastrojne me kohe korrupsionin e tyre dhe te familjareve ndersa populli zvaritet ne nje perpjekje dhe mundim te perditshem per te siguriar jetesen. Politika bullgare u be Nje perpara hapjes se negociatave. U bashkuan me kete qellim ndresa ne cbejme? U vime ne ndihme te pozicionuar ne skalone mbrojtje majtas e djathtas politikaneve tane te korruptuar. Po kush ka moral sot nga keta ti beje moral tjetrit? Jane te zhytur ne llum qe te gjithe. Ti me thua mua “Basha po e ve ne veshtiresi qeverine” Po qe te vesh ne veshtiresi tjetrin moralisht duhet te jesh vete i paster kristal. Basha qenka kristal i paster qe ti beje moral e te akuzoje kete qeveri qe padyshim ka sh pergjegjesi ne radhe te pare kundrejt atyre qe e kane votuar. Basha hajduti i financave te shtetit? Basha genjeshtar dhe i perlyer ne financime ruase per lobime me mbrapaskena destabiliteti per vendin? Cfare ishte cadra? Perpjekje per destabilitet ishte ne sinkron me Gruevskin ne Maqedoni dhe ngjarjet ne Mal te zi. Derisa Li (buldozeri) e kapi per koqesh dhe e detyroi te ulej ne marreveshje. Ke po mbroni? Ketu nuk behet fjale te mbrojme Ramen dhe te shajme Bashen. Ketu behet fjale qe keta plehra te papergjegjshem nuk duhet te hedhin vrere para botes per Shqiperine perpara hapjes se negociatave por te ulen dhe sebashku te punojne per hapjen. Ky eshte presjoni qe ne si popull duhet ti bejme politikes sot dhe jo te tregohemi njesoj te papergjeghshem ne raport me veten dhe te ardhmen tone njesoj sic tregohen te ligj politikanet ne raport me interesin tone si popull per interesat e pushtetit dhe rruajtjes se parave te vjedhura te shtetit ne interes te tyre. Ky eshte qendrimi qe duhet te mbajme.

    Reply to this comment
 6. Alban May 17, 06:43

  HAJDE E MOS I BESONI GEBELSIT
  TE MARESHALLIT TE BEOGRADIT !

  From: Alban Dega
  Date: May 11, 2018 at 12:36:48 PM EDT

  PERENDI E SHTETIT …
  SHEN DREJTESIA !

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  BANDA E GANGOVE
  KA SHKALLUAR
  SE I PLASI KOKA(INA)
  NE DUAR !
  JO ATIJ POR
  DOLIVICIT
  TE DY JANE
  VEC ZOGJ KERRIQIT !
  E HENGRI
  DHE HOR BESIMI
  LAKU SHKON
  TEK SALADINI !
  FLAKA DEL
  FILL PAS TYMI
  TYM I ZI
  MAFIAS NE
  SHQIPERI
  NE KRYE TE SAJ
  SHOKU SALI
  KRYEPESHKU
  NE TEPSI
  PESHQ TE MEDHENJ
  NE RADHE PAS TIJ
  NE DAC NE PARTI
  E NE DAC NE SHPI!
  RROFSH E QOFSH
  O ZOT DREJTESI!
  EDHE VONON
  POR KURRE
  S’ VDES TI !
  PO I VJEN FUNDI
  SALIQIT
  ZEMRA E SHTETIT
  ESHTE VECSE
  PREJ LIGJIT!
  NE GRAHMA
  TE FUNDIT
  SALIKRACIA
  SHPIRTI I SHTETIT
  ESHTE DREJTESIA
  DRIDHET MULI
  E LUL HAJNIA
  KAPLON SALEN
  DREQ… CMENDURIA
  MONA CIZMEN TRONDIT HISTERIA! YLL MAVRINE. KAP LEMERIA !
  ALIBE GEBELSIN
  TRONDIT CMENDURIA
  CMENDURIA E TERBIMI NGA DREJTESIA E ZOTERI VETINGI
  NE DOSJE TE TYRE
  KEMBEKRYQ
  KUSARIA- KRIMI.
  NE KLD TEK MINISTRIA
  KAMIKAZE I PAT SALÍA
  NUK I SHPETON
  AS GJURULLDIA
  NE HORIZONT
  U FEKET QELIA !
  NE GRAHMA TE FUNDIT.
  SOT MAFIA !
  VRANE ME PLUMBA
  VRASIN ME FJALE
  SHPATE INTRIGAT
  JATAGAN SINGINE
  VICIDOL SHTRIGAT
  NASTRADIN SALINE
  UA LEVIZE FIJET
  NEN SURDINE
  VEC KAMIKAZIN
  TA BEJNE ATA DINE
  GJITHNJE ZGJEDHIN
  ME TE MIRIN
  KRYQEZUAN ARTEN
  TANI FATMIRIN !
  ME TYMUESE
  E MIELL TE BARDHE
  SHOHIN FUNDIN
  CUNAM TU ARDHE
  SE KRIMI PAANE
  PO U DEL DARDHE
  PANIKU TMERRI
  TERBIM LEMERIA
  BUZEQESHKRYEPESHKU
  VETE MARESHALL SALIA
  KEMBET NE TIRANE
  KOKEN TEK SERBIA. KERCEN LUKUNIA
  SE KANE PREJ QEFIT
  SE KANE PREJ GEZIMIT
  E KANE PREJ HALLIT
  E KANE PREJ TERBIMIT !
  HIDHET KRYEPESHKU
  E KA PREJ ZAVALIT
  BANDA E GANGSTERVE
  ESHTE NE PIKE TE HALLIT
  I PARI NE VALLE
  GJITHNJE BUZAGAZ
  PARA E MBRAPA
  NJEMIJE KAMIKAZ!
  TRONDIT PANIKU
  TE PARIN E TE FUNDIT
  TOKA NEN KEMBE
  I SHKET MAFI
  KATUNDIT
  SE BUZEQESH MIRE
  KUSH QESH I FUNDIT TERBIM LEMERIA
  NE AGONI MAFIA
  PO RILIND SHQIPERIA
  OKSIGJEN LIGJI
  SHPETIM DREJTESIA!
  FESTE E MADHE
  PO VJEN TEK
  SHQIPERIA
  NE FRON PO VIHET
  VETE PERENDIA
  EMRI I SAJ ESHTE
  SHEN DREJTESIA!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*