Basha: Qeveri teknike për të shmangur vjedhjen e zgjedhjeve

August 2, 2016 12:42

Basha: Qeveri teknike për të shmangur vjedhjen e zgjedhjeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gazetarët deklaroi se “mazhoranca po bën gati vjedhjen dhe shkatërrimin e zgjedhjeve” dhe për të shmangur këtë duhet një qeveri teknike.

Pasi deklaroi se përsa i përket reformës në drejtësi tashmë nuk do të ketë më beteja politike, por vetëm ligjore, Basha tha se “tani nis beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme”.

“Kemi prezantuar platformën tonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme në reformën e posaçme të reformës zgjedhore, por qeverisja e Edi Ramës po shteron mundësinë kohore për implementimin e platformës sonë”, u shpreh Basha.

“Po bëjnë gati vjedhjen dhe shkatërrimin e zgjedhjeve të radhës. Kjo është një vijë ndarëse që nuk kalohet. Nuk do të lejojmë prishjen e procesit të ardhshëm zgjedhor. Kushti ynë për garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është dhe mbetet qeveria teknike”, shtoi kreu i PD-së.

August 2, 2016 12:42
Komento

22 Komente

 1. lulja August 2, 12:54

  Ky esht nje idjot qe s`e ka shokun.

  Reply to this comment
 2. lulja August 2, 12:54

  Ky esht nje idjot qe s`e ka shokun.

  BOTOJENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • TURP PER ATE POPULL..TURP PER ATE KOMB.. August 2, 14:30

   lapidari prej diamanti qe po I ngrene enver hoxhes :

   -dipllomacia perendimore
   -mazhoranca impotente
   -shtypi I ndyre shqiptar
   -te permjerrurit politike
   -intelektuhalet e shqiperise me ne krye ca kardarenj dhe pallosh kulla qe paska qene I perndjekur qe 17 vjec

   si ka mundesi qe nje minister I brendshem vrases..nje minister transporti qe vodhi per te tjeret gjysem miljardi dollare

   si ka mundesi ky lloj spiuni I dokumentuar hap dhe menaxhon per llogari te serbise DOSJEN E SHTEPISE VERDHE…dhe ka spiunur me argitat ne kosove UCK…

   SI KA MUNDESI QE KY MONSTER PO SHURRON VIKTIMAT E 21 JANARIT ME HALLATET E DONALDIT DHE RAMES

   I pandehuri Lulzim Basha mund t’i ketë shokët e rrallë edhe në Evropë, si një politikan i cili në një hark kohor relativisht të shkurtër, ka krijuar një profil kaq të lartë kriminal dhe korruptiv.
   Njërin skandal, ku ka luajtur me 220 milionë euro me rrugën Durrës-Kukës, arriti ta mbyllte me procedurë, falë komandimit të drejtësisë nga Sali Berisha dhe falangat e tij. Ndërkaq, për dy histori të tjera kriminale dhe tradhëtare, Lulzim Basha nuk është paraqitur asnjëherë para drejtësisë. Bëhet fjalë për vrasjen e katër protestuesve të pafajshëm në bulevard në 21 Janar 2011, si dhe për shitjen e 300 km katrorë det Greqisë në mënyrë të fshehtë dhe mafioze. Lulzim Basha,mbrojtesi i familjes Berisha dhe pasardhës i Berishës në krye të Partisë Demokratike, është aktor i dhjetërave skandaleve dhe aferave të ndryshme, por emri i tij lidhet kryesisht me tre çështje, të cilat mund ta fundosin atë në çdo kohë dhe në çdo rrethanë. Lulzim Basha është identifikuar përgjegjës për vjedhjen e 220 milionë eurove me tenderin e rrugës Durrës-Kukës, për vrasjen e 4 qytetarëve dhe plagosjen e dhjetërave të tjerëve si dhe për shitjen e detit, Greqisë.
   dosja kriminale e Lulzim Bashës
   1. Shitja e detit, Greqisë
   Mbetet historia më e zezë e qeverisë së Sali Berishës. Është konsideruar tradhtia më e madhe kombëtare pas shitjes së Shën Naumit nga Ahmet Zogu dhe shitjes së Shkodrës nga Esat Pashë Toptani. Ky skandal identifikohet me emrin e Lulzim Bashës, i cili asokohe mbante postin e Ministrit të Jashtëm dhe ka negociuar në fshehtësi marrëveshjen për shitjen e detit. Në takimin midis Dora Bakojanis dhe Lulzim Bashës më 20 mars 2008 një nga temat kryesore të bisedimeve ka qenë pikërisht marrëveshja për përcaktimin e kufirit detar. Ky fakt u konfirmua nga të dy ministrat në konferencën e përbashkët për shtyp që zhvilluan në përfundim të këtij takimi. Por në faqen zyrtare në internet të Ministrisë sonë të Punëve të Jashtme, deklaratat e Bashës dhe Bakojanis janë fshirë. Ndërkohë, në faqen zyrtare në internet të Ministrisë së Punëve të Jashtme greke këto deklarata janë botuar të plota. Më pas, kryeministri grek Kostas Karamanlis erdhi në Tiranë, në një takim me krerët më të lartë të shtetit dhe qeverisë, në një vizitë dy ditore. Berisha dhe Karamalis nënshkruan marrëveshjen për “sheltin detar” që u konsiderua si skandali i radhës.
   2. Pazaret me Bakojanis, Kushtetuesja konfirmoi fajësinë e Bashës
   Gjykata Kushtetuese ka konfirmuar fajësinë e Bashës sa i takon pazareve me Dora Bakojanis për shitjen e detit. Në datën 15 prill 2010, Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, ka hedhur poshtë si të papajtueshme me Kushtetutën marrëveshjen e lidhur mes Shqipërisë dhe Greqisë “Për delimitimin e zonave të tyre përkatëse, të shelfit kontinental dhe të zonave të tjera detare që u përkasin në bazë të së drejtës ndërkombëtare”. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të prillit 2010, shkeljet janë të shumta. Ato nisin që me mungesën e rolit të Presidentit të Republikës në hartimin e kësaj marrëveshjeje – nuk i ishte kërkuar plotfuqishmëria për negociatorët shqiptarë.
   3. 21 Janari
   21 Janari është ngjarja më e rëndë dhe njolla më e zezë e kësaj qeveri pas Gërdecit. Më 21 Janar qeveria vrau katër qytetarë të pafajshëm dhe plagosi me dhjetëra të tjerë. Sërish, Lulzim Basha u akuzua si përgjegjësi kryesor për vrasjet, në cilësinë e ministrit të Brendshëm. Edhe pse Grada e Republikës varej nga ministri i Brendshëm, Basha dhe komandanti i Gardës, sot i pandehur për vrasje, ai pasuan përgjegjësinë njëri-tjetrit. Edhe sot vijon të shtrohet pyetje se kush dha urdhër për vrasjet? Të gjitha përgjigjet të çojnë drejt Lulzim Bashës dhe Sali Berishës. Por ky i fundit arritë të shpëtojë, të paktën përkohësisht Bashën dhe veten. Në fillim Berisha tha se protestuesit kishin vrarë njeri-tjetrin, më pas pranoi vrasjet, por tha se Garda kishte zbatuar ligjin, pasi demonstruesit ishin vrarë brenda rrethimit. Kur u vërtetua se protestuesit ishin vrarë jashtë rrethimit, Berisha sajoi puçin e shtetit dhe ngriti një komision hetimor. Po ashtu, Berisha nuk lejoi as zbatimin e urdhrit të Prokurorisë për arrestimin e komandës së Gardës. Refuzimi i Berishës për të dorëzuar komandantët, shokoi ndërkombëtarët. Kupola në pushtet u përfshi në një tjetër aktivitet kriminal, pasi zhduku të gjitha provat që kompromenton qeverinë në vrase. Zhdukja e pamjeve filmike u vërtetua edhe nga FBI. Më pas Berisha hodhi në koshin e plehrave ekspertizën e FBI për vrasjet. Sot nuk ka asnjë të dënuar për këtë çështje.
   4. Skandali me rrugën Durrës-Kukës
   19. 9 Tetor 2007: Plas skandali më i madh financiar i qeverisë Berisha me rrugën Durrës-Kukës.
   Protagonist është sërish Lulzim Basha. Prokuroria filloi hetimet. Dikasteri i Transporteve u vu akuzë. Procedurat për tenderin në Shqipëri, bazoheshin mbi ligjin anglez. Hetimet e prokurorisë çuan deri në heqjen e imunitetit të Lulzim Bashës. Sipas KLSH, në raportin e janarit 2008, abuzimi shkon deri në 232 milionë euro. Firma nis punën pa pasur një projekt konkret. Fatura mbi 1 miliardë euro. Lulzim Basha shkoi para gjykatës, por Sali Berisha arriti t’ia mbyllte gjyqin me procedurë dhe ta shpëtonte përkohësisht duke e veshur me imunitet deputeti. Por kjo dosje mund të hapet në çdo kohë. Fakt dhe provat janë aty. Lulzim Basha është përgjegjës për zhdukjen e 220 milionë eurove. Nuk mund të ketë gjykatë në planet që mund t’i hedhë poshtë ato prova.
   5. 7 pasaportat e dyshimta
   Lulzim Basha ka shtetësi të shumëfishtë pasi ka përdorur shtatë pasaporta. Të dhënat e TIMS tregojnë se Basha ka përdorur tri pasaporta të zakonshme dhe katër diplomatike. Shtatë pasaportat janë lëshuar gjatë periudhës kohore 13 dhjetor 1995 dhe 10 maj 2010. Nga analizimi i këtyre të dhënave rezulton se këto pasaporta janë përdorur nga zoti Basha, madje njëra prej tyre edhe për blerjen e shtëpisë në Hollandë. Për periudhën 4 gusht 1997 deri më 4 gusht të vitit 2002, Lulzim Basha ka disponuar dhe ka përdorur njëherësh dy pasaporta. Për periudhën 29 maj 2002 deri më datën 4 gusht 2002, Lulzim Basha ka disponuar tri pasaporta kurse për periudhën 10 tetor 2003 deri më 10 tetor 2008, Basha ka disponuar 4 pasaporta, tri nder të cilat diplomatike. Për periudhën 10 tetor e në vijim, Basha disponoi tri pasaporta diplomatike. “Në pasaportën e z. Basha që është përdorur për blerjen e shtëpisë në vitin 2001 ndodhen dy vula shtyrje të afatit të përdorimit. Basha pretendon se ka bërë dy herë shtyrje afati në vitin 2001 e 2002, por në sistem këto dy shtyrje nuk ekzistojnë. Ai kurrë nuk ka dhënë nj sqarim për këtë çështje.

   JU LUTEM MOS NA I BENI ENVER HOXHEN LEGJENDE NE RRANG BOTEROR. DUKE JU LENE TJU PSHUR NJE QAFE NJE PLAY BOY SI KY NDYRESIRA QE NJE XHAMBASDOR I THA YLL NE NGJITJE DUKE PERDHOSUR GJAKUN E DERDHUR NE 21 JANAR 2011

   Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza motra e Sllobodankes August 2, 13:02

  PER Ç’FARE ZGJEDHJESH FLASIN LULUSHKAT E LIKET!?
  Pa miratuar me referendum popullor reformen RADIKALE TE SISTEMIT ELEKTORAL ky vend e ky popull edhe per 10 vjet nuk pranon zgjedhje dhe do qUrraviset me po kete qUrravi se eshte i vetemi pushtet qe ka legkitimitetin e POPULLIT edhe pse nuk ka bere ASGJE!
  Harrojini rrotacionin e rrotave qe liket bashat berishat bushat blushat te vazhdojne te shtypin RROTEN POPULL!! Voten e tij do ta numuroje populli jo LUZI i parive apo partive antishqipetare!

  Reply to this comment
 4. Labi August 2, 13:08

  Boll o LEGEN, se na e nxive jeten.Ti po vjen e leh si qen perdite se ke frike nga rreforma se ta tendos brenda per krimet qe ke bere.

  Reply to this comment
 5. apolonia August 2, 13:27

  Zgjedhjet i dashur lul i ben qeverria,jo ti ,ti Je opzite ,mos i ngaterro gjerat ,ndaj respetko vullnetin e popullit ,nese kryeministri eshte lolo,ta provoj e ta pranoj deshiren e cmendur tenden ,dhe ……

  Reply to this comment
 6. LULUSHI August 2, 13:36

  po por ristanin mbaje larg KQZ-se dhe me bllokun e likes nuk fiton ti mor smerlap se je ,i besushem ti horr si i vodhe te vitit 2011 me fallangat e pijanecet e shqupit ik o qenef ik o nevojtore

  Reply to this comment
 7. bayoneta August 2, 13:53

  Ka ardhur koha Shqiptaret mos te votojne me per kete llumin e klanit serb qe quhet PD ,vitet 90 iken,pas 26 vitesh nuk i sollen gje keta shqiperise,edhe po kane bere pak pune kane vjedhur miliarda dhe zhdukur mijera njerez.Ky kelyshi serb qe vodhi zgjedhjet e Tiranes kerkon Qeveri Teknike ,Ky qe vodhi milionat e rruges Kot te Kombit,Ky qe vrau me 21 janar dhe qe shiti Detin e shqiptareve.Mos i votoni me keta plehra qe te zhduken nga Politika,dhe ngadale pas tyre te zhduken dhe langot e PSse.Shteti shqiptar nuk mund te ecij perpara me klanet e serbise dhe ish fuksat e PPSHse.Gjithe bota i ka hedhur ne kosh le te bejme edhe ne te njejten gje.Ky arrogant qelbesire qe i pelqen Shqiperia per ta vjedhur dhe vrare,preferon te jetoje ne Hollande,atje ka zot vendi dhe nuk vjedh e mashtron dot dhe vjen ketu qe eshte nje burdello.Mos i votoni me.

  Reply to this comment
 8. loni August 2, 13:59

  O lulo po ca thua o burr i dheut ,ne tani kemi problemin e Reformes ne drejtesi ,ti thua qiveri teknike ,apo nuk te pelqen ty ajo,po PSE kshu ,keni ndonje problem a si ?!!!

  Reply to this comment
 9. diaspora August 2, 14:07

  Ala pa arrit zgjedhjet e reja njerzit qe kane vjedhure leket e popullit do shkoin ne burge.dosjet i kane te hapura.pritet vetem flete arresti.po ca kujton lulushi se amerika dhe europa do ti lejne me tradhetaret e kombit te qeverisin me.ta harrojne ju ka ardhure fundi.kushe ka vjedhe e ka bo krime krejte ne burge do shkoine.asnji nuke shpeton.gjithe ato fonde qe kane shkuar ne shqiperi qe sote jane ne kurrize te popullit a kujtoine se do ta kalojne lisho me rrena kalamash.nuke pranon amerika dhe europa gjarprin nen jaste.tashe e kane identifikuar eshte mushe kupa e lulushe per ju aleate te pa ftyre.tani e mrapa do tallemi ne me ju.bolle keni e derdhure gjakun e popullit.eshte ora per te dhen llogari.se ti qeveri me ato te ashtuquajture sovrane nuke keni me te ardhme vec se burgut.duhet nje burge shume i madhe per ju se jeni shume per tu arrestuar.pale pale dashka dhe qeveri tradhtari qe shiti detin spiuni serb.ca kuiton luli se amerika dhe europa ha bare?

  Reply to this comment
 10. vasili August 2, 14:12

  Vazhdojme te jetojme,ne nje pozicion absurd,ne kete vend europian,ku perjetojme cdo dite neveri per vetvehten dhe qeverine, qe vazhdojme te lejojme nje kriminel qe ka vrare 4 te pafajshem ne mes te sheshit,,ne pozicionin e min.te brendshem,ka vjedhur mbi 200 mil euro,ne pozicionin e poz.te min transp,qe vazhdon te lehe i pa u trazuar,nga nje rezidence e vjedhur,ne krye te nje bande kriminelesh anadollake,qe fshihen mbas nje targe partie,ne antipod ekstrem vepra e tyre me emrin e saj.
  Dhe i kujt vazhon te jete faji,i monstrave anadollake qe vazhdojne te na kafshojne dhe na shqyejne,apo i joni qe vazhdojme te mos i japim ate qe kane merituar dhe meritojne.

  Reply to this comment
 11. sala yt August 2, 14:22

  Kush flet per zgjedhje te ndershme!-KRYEHAJDUTI,qe edhe zgjedhjet vendore ne Tirane ky nuk i fitoi,por i vodhi ne sy te gjithe botes.Ik ore maskara ,kush te beson ty!

  Reply to this comment
 12. lejlek August 2, 14:25

  Troç! Do s’do Edi do te jete ne proven e zjarrit edhe nje mandat tjeter ….Dhe nese humb jeni i mirepritur por jo me premtime te pambajtura me pare, me mire te flasin ekspertet e tu te ekonomise dhe financave.
  populli eshte lodhur me luften tuaj me “mullinjte e eres” per pushtet.
  Pushtet ne duar te te paafteve ????!!!!Me mire hiç!
  Ju nuk po denonconi EDIN POR POPULLIN TUAJ ashtu sikunder ben ai lideri i juaji ne arat e fshatareve qe nuk dine ç’te mbjellin per te dale vitin me buke eushqime. Por ju keni lindur e rritur nr Tirane me prinder intelekruale dhe nuk dini ç’eshte FUKARALLEKU per nje prind me femije si zogj qe presin vetem nga TY.
  lereni EDIN te punoje dhe beni plane per me mire per te ardhmen , edhe ai nuk don te jete nje deshtak dhe po punon,por jane edhe ca faktore per ne SHQIPTARET se na ndjek edhe njeçike FATI !

  Reply to this comment
 13. Andrea (jo Stefan trapi) August 2, 14:32

  Jane perpelitje normale per aktoret kryesore te tragjedise shqipetare per keto 26 vjet.Saliu edhe Basha e dine fare mire qe historikisht asnjehere nuk e kane mare pushtetin me vota,duke filluar nga 1994 per kushtetuten kur larg qofti i Vicidolit donte te afirmohej per mbret ,e deri ne zgjedhjet e fundit kur populli e hodhi ne koshin e plerave.Keta plera,kjo bande gangsteresh,keta tradhetare te kombit i tremben draftit te drejtesise pasi e dine ci kane bere ketij kombi.Eshte kjo arsyeja qe keta dordolece bubullijne per qeveri teknike duke u mbeshtetur fuqishem nga krye hajduti ILIR META.Lufta qe kane shpallur keta bastarde te ketij kombi ndaj qeverise dhe kryesisht ndaj Edi Rames eshte per te fituar pike ndaj perendimit sikur kjo kope hajdutesh po denoncon fuqishem korupsionin etj,etj,,,,,sikur nuk qene keta isher qe e katandisen Shqiperine ne kete gjendie.Gabimi fatal i Edi Rames ishte aleanca me L.S.I.ne ku duke pare qarte rrukullimen e P.D.se Sali Berisha ne mirekuptim te plote me Ilirin forcuan kete te fundit per te mos lejuar me vota asnje gje nga qeveria Rama dhe perfundimi JA ARITEN QELLIMIT. Ne rast se aktoret kryesore te SHBAse dhe BE sedo bien ne kurthin e ngritur nga ILIR META ne emer te konsensusit(me hajdutet dhe kriminelet)atehere kjo reforme deshtoi me turp dhe varianti PODESTA detyroi Ramen te dorzoje pushtetin ne tavoline tek kriminelet e ketij vendi.Nje referendum mbare popullor duhet te hedhe ne koshin e plerave P.D.ne dhe L.S.I.ne keto dy parti te qelbura qe mbrojne fuqishem korupsionin dhe mbajne peng kete popull dele.

  Reply to this comment
 14. Rimi August 2, 14:50

  Me siguri kjo deklarate vjen pas takimit kafke me kafke me horrin tjeter te demokracise te stisur nga kinezet.Ironia e kesaj deklarate qendron ne thelbin e saj ironik ” Hajduti bertet kapeni hajdutin”!Kjo lufte ngjan me kaubojsit e teksasit ku nuk heqin dore deri ne eleminimin e gjahut!Me siguri qe “Nena dhija pertej Atlantikut qe ste shquar per keto trukime i ka lene dore te lire “Podesta Gr” vetem e vetem qe te siguroje shtepine e bardhe!Hajd pra me fitore te reja e realizofshi deshiren e kryekrimit Shqipetar qe “Po te jete e nevojeshme do vras edhe 300 koke palar”(quhen tashme qutetaret nga kokepalaret e vertete qe sot drejtojne kete kodosh vendi qe s’la hordhi e tradheti pa i hypur mbi kurriz”….

  Reply to this comment
 15. taksidari August 2, 16:05

  “Ne veri,dikur kane thane:
  Ai qe ban e kujton gjane”.ose ;beresi,kujtuesi.
  Nga viti 1992,deri tash,nuk kane lene zgjedhje pa vjedhur vota,prandaj kane frike!!!???

  Reply to this comment
 16. foti August 2, 16:05

  Z.Basha kerkon qeveri teknike.PSE?Ne vendin tone ka nje kushtetut qe percakton regullin e zgjedhjeve dhe nga sa di une ato i organizon nje qeveri e ligjeshme,sic eshte dhe kjo qe kemi.Qe te behet ajo qe thoteLuli duhet te rezohet kjo qeveri pra te humbas besimin e popullit apo te perfaqsuesve te tij ne parlament.
  Z.Luli si jurist i ditur duhet te flasesh me llogjiken e ligjit dhe jo si analfabet.Po meso more evlat ca gjera qe dhe ne populli te ta veme ne krye te vendit.

  Reply to this comment
 17. maks August 2, 16:41

  o lulo behu gati per nji opozitte gjat nuk e kuptom mo luli qe populli ka alergji kur u ze emrin e pd se edhe te tjerat mut jan po ju jeni muti i mutut

  Reply to this comment
 18. Hani pak mos hani shume m.... August 2, 17:42

  Cfare shansi ka Corapekuqi Edi, qe ne SHQUP drejtojne nje Kriminel shpellar i dale boje agjenti dhe dhendri i Serbise Saleh dhe vajza e tij e biresuar kriminelka Lule, femija ilegal i Ilir Hoxhesm, qe nuk i pjerdh kush pervec vettingut qe do ti plase ne burg.
  Me halene SHQUP qe Bojaxhiu dhe mashtruesi Edi ka perballe ne zgjedhjet e 2017 e ka me detyrim percaktim qeverisjen e vendit edhe per kater vite te tjera.

  Reply to this comment
 19. shqipe August 2, 19:55

  Shikojeni me kujdes këtë fytyrë, përqëndrohuni te mjekra. Çfare ju kujton forma e saj? Pamja eshte shume sensuale. E gjete! Ne italisht i thonë “Fondo schiena”, në shqip i thonë Prapanica, te Ndenjurat apo shkurt By..a. Imagjinoni se si ndjehen ata qe bisedojne me Lulëzimin-Kete yll në ngjitje, drejt 313-tës dhe si heqin dot syte nga mjekra-by..ë, e tij.

  Ky manipulues i llahtarshem shqipfoles, por edhe i dokumentave te institucioneve amerikane dhe europiane të habit me “standardet” e hipokrizizë, qe ja kalojne edhe Uriah Heep. Kjo pjelle politike deshtake e nje Lady Macbeth(Argita) dhe nje ”mostre” si Mareshalli SaliQëni -”Qenit qe te ha tines”, këtij ”manjaku paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE, te kujton gjithashtu Robert Çamçakezin, qe vinte verdalle neper ”kantjere”?!

  Ketyre haleve alla turka, se fundi po mundohen te pergojojne Ambasadoren Vlahutin, me “anal”-istet dhe zhgarravitesit e sypeshkeqenit, lapsit dhe trapsit. Lecca Culo do te mbeteni gjithe jeten. Ambasadorja Vlahutin fluturon shume lart, qe ta prekni ju zvarranike te ndyre. Kjo situate qesharake, te kujton historine e gomarit qe nderkohe qe ujku po e hante, ai duke u perpelitur mendonte se ishte ne ëndër!!

  Te gjithe hani nga nje nje derr m…, sikurse hëngrët bylykun dhe derrin maç amerikan. Pse nuk kruheni me Lu, keni frike nga lista e zeze, apo jo?

  Vafshi e mos ardhëshi!

  Reply to this comment
 20. shqup August 2, 20:13

  Shikojeni me kujdes këtë fytyrë, përqëndrohuni te mjekra. Çfare ju kujton forma e saj? Pamja eshte shume sensuale. E gjete! Ne italisht i thonë “Fondo schiena”, në shqip i thonë Prapanica, te Ndenjurat apo shkurt By..a. Imagjinoni se si ndjehen ata qe bisedojne me Lulëzimin-Kete yll në ngjitje, drejt 313-tës dhe si heqin dot syte nga mjekra-by..ë, e tij.

  Ky manipulues i llahtarshem shqipfoles, por edhe i dokumentave te institucioneve amerikane dhe europiane të habit me “standardet” e hipokrizizë, qe ja kalojne edhe Uriah Heep. Kjo pjelle politike deshtake e nje Lady Macbeth(Argita) dhe nje ”mostre” si Mareshalli SaliQëni -”Qenit qe te ha tines”, këtij ”manjaku paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE, te kujton gjithashtu Robert Çamçakezin, qe vinte verdalle neper ”kantjere”?!

  Ketyre haleve alla turka, se fundi po mundohen te pergojojne Ambasadoren Vlahutin, me “anal”-istet dhe zhgarravitesit e sypeshkeqenit, lapsit dhe trapsit. Lecca Culo do te mbeteni gjithe jeten. Ambasadorja Vlahutin fluturon shume lart, qe ta prekni ju zvarranike te ndyre. Kjo situate qesharake, te kujton historine e gomarit qe nderkohe qe ujku po e hante, ai duke u perpelitur mendonte se ishte ne ëndër!!

  Te gjithe hani nga nje nje derr m…, sikurse hëngrët bylykun dhe derrin maç amerikan. Pse nuk kruheni me Lu, keni frike nga lista e zeze, apo jo?

  Vafshi e mos ardhëshi!

  Reply to this comment
 21. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... August 2, 20:51

  Lulezime ato qe keni bere ne cdo zgjedhje me Saleh Pashukun etj, duke vjedhur e grabitur me dhune vota, duke rrahur e vrare qytetare etj rrangullina, kerkoni t’ja faturoni te majtes, konkretisht PS.
  Moj buce e SHQUP-it te grabitur, ne ka te demtuar nga deformimi dhe grabitja e zgjedhjeve eshte vetem nje PS, rasti i fundit eshte me ty fundurine qe me ne krye pijanecin e ordinerin burgaxhi Ristanin Kryecarin e KQZ grabite ne sy te ambasadoreve Bashkine e Tiranes qe i bere mutin per 4 vjet.
  Punove per veten e kunatin dhe per familjen Saleh, dhendrin e saj kacurrelesin JamSerb Mallbolja, je robi me kot edhe ne folene tende te SHQUP-it nuk ta var me kush prvec ndryshkut Pollo dhe agjentit serb Mul Nika nga Shishtaveci..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim