Basha ia ka “dorëzuar” bashkinë Ennos

November 30, 2013 23:46

Basha ia ka “dorëzuar” bashkinë Ennos

Bashkia e Tiranës inauguroi sot përfundimin e rikonstruksionit të rrugës “Bajram Çela”, në njësinë bashkiake nr.3. Në ceremoninë e përurimit mori pjesë nënkryetari i Bashkisë së Tiranës,  Enno Bozdo.

“Do të vazhdojmë, me programin tonë ambicioz për të investuar në çdo rrugë, në çdo rrugicë, dytësore apo tretësore në qytetin e Tiranës. Në mënyrë që të përmirësojmë kualitetin e jetës së qytetarëve të Tiranës, por gjithashtu edhe të mbajmë premtimin tonë për një qytet dhe një Tiranë Europiane”, tha Bozdo.

Bozdo, i emëruar në këtë post pak javë pas humbjes së zgjedhjeve nga e djathta, ka nisur të shfaqet shpesh në aktivitetet e bashkisë. Numri 2 i Bashkisë së Tiranës ka mbajtur më parë postin e zv.ministrit të Financave.

 

November 30, 2013 23:46
Komento

23 Komente

 1. hithri September 15, 17:36

  Lulka nuk do te merret me gjerat e merziteshme te bashkise , keshtu qe ja le zevendesit. Ai merret me ato tendera qe kane para te madhe. Te voglat si kjo rruga e me the e te thashe jane cingerima qe nje njeri me shije per letren e printuar te quajtur para nuk mund t’i gelltise dot se i prishin shijesen e dites. Dhe pse te rri ne ndertesen e bashkise qe po “rrenohet” ai kur rri ne zyren e madhe qe i dha vetes ne SHQUP.I di menderja “hollandezit te importuar”

  Reply to this comment
 2. linda September 15, 17:45

  Ky Ennno eshte qesharak fare. Vetem Lulja ia merr per qurrllik

  Reply to this comment
 3. opozitar i sfilitur September 15, 18:00

  Historia perseritet. dikur shanin Ramen qe po deshtonte sepse ishte dhe kryetar bashkie dhe shef i opozites. Ja ky shefi i Ennoos me 7 n, i quajtur Lule Damir Fazllici, e thoshte kete “akuze” ndaj Rames ne Opinionin e “Fevzo Toptanit” pronar tokash me etiketen “gazetar”.
  Tani qe u bie ne koke vete, rrine squke, nuk flasin. Burra legena

  Reply to this comment
 4. mamushi ennos September 15, 18:30

  O eno ik pi qumshtin se ke harru sot ne mengjes ta pish

  Reply to this comment
 5. kokpalari i 21 janarit September 15, 19:14

  Lulja eshte akoma ne kohen e protestave tip Mjafti. E ka mbush Bashkin me qurrasher si Ennua, ashtu do me e bo dhe PD-ne. Rrezik do ta bej, tani qe ai tjetri qe i prishte pune, beri aksident me 45 ne ore dhe iu hap koka me dysh nga 1 meter lartesi

  Reply to this comment
 6. shamikuqja September 15, 19:36

  Lulka e do Saliun te vdekur, po eshte aq deshtak i ziu sa as me veten e tij nuk guxon ta shqiptoj. Dava pederasti

  Reply to this comment
 7. VOTUESI September 15, 19:51

  Fytyra e Bashes dhe e Berishes po ti shihni me kujdes duket sikur kane mbushur breket…ore koqe edhe Bushi humbi dhe Obama pas 2 viteve do e leje pushtetin,mblidhni radaken..Njeriu edhe hypen lart shkallet edhe bie nga ato….Aleksandri i madh se mbajti boten me shume se 10 vite dhe vdiq ,ju do na cani prapanicen aq sa jetoi ai 33 vite….

  Reply to this comment
 8. shpresa September 15, 20:42

  e ndjen qe te ka ardhur fundi se lulezove brenda nates .
  nuk do te kete ecje perpara pa ju shkulur ju dhembe e dhemballe sic ju shkateruat ke popull.

  Reply to this comment
 9. shpresa September 15, 20:43

  e ndjen qe te ka ardhur fundi se lulezove brenda nates .
  nuk do te kete ecje perpara pa ju shkulur ju dhembe e dhemballe sic ju shkateruat kete popull.

  Reply to this comment
 10. eksperti September 15, 20:47

  neser prishja e ndertimeve ne bregdetin shqiptar se bashku me ate te Lulkuqe Bythsumes.

  Reply to this comment
 11. NUK DI GJE NGA KETO PUNE UNE September 15, 20:51

  o votuesi lexoje mire shpresen.te biesh nga shkalla ndryshon ttezbresesh nga shkalla

  Reply to this comment
  • votuesi September 16, 08:40

   E kisha per ata qe ngjisin shkallet lart e me lart dhe nuk e di a do arrijne ti zbresin dot kur populli i shtyn shkallet

   Reply to this comment
 12. shqipfolësi September 15, 21:40

  Me nder jush e ashtuquajtur “opozitë”, nuk e meritoni as këtë emër! Emri juaj duhet të ishte “dështakë dhe hajdutë të përjetshëm”!
  Ju ngelët në klasë me një milion nota pakaluese!!! Kështu që në fakt as nuk e keni këtë të drejtë morale, të gjykoni qeverinë e re! Lërjani popullit ta gjykojë vetë të mirën dhe të keqen e tij! Qytetarët e treguan me një milion “JO” ndaj jush, se nuk jeni të denjë për qeverisje. Por ju vetë po tregoni se nuk jeni të denjë as për “Opozitë”!!!
  Nervozizmi i gjyshit tuaj deputet, nuk ka gjasa t’ju lejojë të gjykoni me gjakftohtësi, së pari për gabimet tuaja që u bënë faje të rënda, le më për të bërë “oponenca profesionale”, ndaj një qeverie apo programi që akoma nuk ka marrë formë të prerë. Sepse së pari, duhet të nxjerrë në dritë të diellit të gjitha shifrat e manipuluara prej jush. Së dyti, të shohë statistikat dhe shifrat e ndryshuara dhe të tjetërsuara me urdhër “partie”. Së treti, të marrë në dorë buxhetin tuaj, që urojmë të mos jetë më zi se kaq sa dimë, pastaj të bëhen përllogaritjet për së mbari dhe mbi shifra të sakta. Vetëm pas auditimit që do bëjë qeveria e re, atëhere mund të hartojë programin e plotë përfundimtar me shifra, afate, përqindje. Mos kini merak fare për këtë. Ne qytetarët e dimë dhe jemi të qetë, se programi përfundimtar i qeverisë do të përmbushë të gjitha pritshmëritë tona.
  Shumë shpejt do ta kuptoni dhe ju se çfarë do të thotë të qeverisësh me të vërtetë dhe jo me gënjeshtra! Të qeverisësh popullin dhe jo vetëm “familjen”! Të qeverisësh me shtet dhe jo me “cuba” e “të fortë”! Të qeverisësh me ligj dhe jo me urdhër të kryetarit të “partisë”! Të qeverisësh me profesionistë e jo thjesht me militantë! Të respektosh zërin e qytetarit e jo ta denigrosh atë! Ju edhe sot e kësaj dite, akoma nuk ju ka dalë inati që populli ju votoi kundër! Kështu i jeni hakërryer maxhorancës me të gjithë tërbimin e një qeni! Nuk keni ç’ti bëni “gomarit” që ju la në mes të rrugës dhe i bini samarit!!!
  Ju e keni filluar për së prapthi punën si opozitë. Kjo rrugë nuk do ju çojë drejt qëllimit tuaj që është kthimi me çdo kusht në pushtet! Sepse pushteti nuk vidhet siç e doni ju. Pushteti merret me punë, me dinjitet, me repekt, me përgjegjësi, me moral, me aftësi, me angazhim dhe jo siç veproni ju me hakmarrje, me sharje, fyrje, ofendime, militantizëm, vjedhje, duke mos pranuar asnjë gabim apo faj, duke sharë një qeveri që akoma nuk ka filluar nga puna dhe duke ia ngarkuar asaj gabimet tuaja!!!
  Por dijeni, se rruga që ju ka diktuar “gjyshi juaj deputet”, është rruga më e gjatë që ai ju ka sugjeruar për të ardhur përsëri… dikur…në pushtet!
  Ne urojmë …”Qoftë sa më larg ajo ditë”!

  Reply to this comment
 13. CACI September 15, 22:22

  Zoti Basha ju mos u ndieni se Bashkin e TIRANE ua dha Amerika,JO SE E FITUA.C

  Reply to this comment
 14. Horri i Bulevardit September 15, 22:39

  Faljen do ta cojme ne Amsterdam.
  Faljen do ta cojme ne prokurori, ku do japesh llogari per 240 miljon euro te vjedhura ne rrugen Durres Kukes.
  Faljen do ta cojme para drejtesise per 4-te vraret e 21-janarit.
  Por kete rradhe jo falje me shpulla, por do te kerkojme falje qe do te cojme ne zonen e pederasteve ne burgun 313.

  Reply to this comment
 15. malsori September 15, 22:44

  Or Lulash , nuk po kuptojme akoma eshte Salisha ,apo ti kryetar ??

  Reply to this comment
 16. eksperti September 15, 23:33

  o lulkuqe,

  shiko bashkine se e ke mbush me shpellare – nje shpelle ne mes te Tiranes eshte turp o Hajdut i Dyfishte ne Bashki e Parti

  Reply to this comment
 17. shamikuqja September 15, 23:41

  i pandehur ku je ti ke vra 4 djem nanash prit edhe pak

  Reply to this comment
 18. RAUS BASTARDEN AUS BALLKAN September 16, 06:10

  O CACI po c’na bere o caci c’eshte ai qen kanine qe te rri ne krah mo caci.po koherat kane kohe qe nuk po njeh qeni te zotne mo caci.kujdes mo caci te paskan djegur shume komentet mo caci.ky eshte realiteti mo caci.bravo paske ardhur te protestosh ne internet bashke me ate qenin.po c’ke me ameriken mo caci.xhejmsin tend ne 1991 e priten socialistet mo caci
  zoti bufi i premtoj atij se do te ndertojme ekonomine e tregut.pasi mbaroj buka bufi i dorezoj sales celesat dhe sala nano sala kane rreth 23 vjet qe se bashku i kane bere te gjitha.kush po pyet me per bashki more.pse ke prisje ti tja dorezonte bashkine bashes ndonje anetar te konferences islamike? edhe ketu te ze mat se jemi anetar te saj.ta dish ti o caci dhe ai qeni qe i ka turinjte me piper te kuq dhe nuk nuhat atje tek ajo banka e te akuzuarve duhet ulur te dy palet PD dhe PS duhecuar ne gjyq tju behet gjyqi nga bijte e popullit.bile ne gjyq duhet nxjerre dhe ai qeni yt qe nuk nuhat dhe po na le zagaret lirisht te zevendesojne menyren e jetes duke punuar bile ndershmerisht me ate menyren e brumit pa uje qe jua ka hequr aq shume trurin ju saqe nuk kerkoni ti riktheheni me punes.dhe kete menyre ta ka sugjeruar ai qeni qe te rri ne krah o caci.ne qofsh PD APO PS-ist perendimi dhe lindja ju ka toleruar secili aq shume ty dhe ate qenin tend per interesa te tyre sa qe juve keni bere aq shume horrlliqe sa nuk ka gjykate tju marre ne dorezim.dite do te vijne plot para e ke te ardhmen do te shohesh se cfakte do te dalin nga ato qe juve i keni punuar popullit te pambrojtur.ik ore shweinhund i internetit thithe ndonje nga hunda se se shpejti do te paraqitesh ne gjykate per krimet e se kaluares ose do te largohesh jashte shqiperise si bastard bashke me bastardet e tjere.nuk ka per tju toleruar asnje per c’keni bere 23 vjet.shweinhund.RAUS BASTARDEN AUS ALBANIEN.

  Reply to this comment
 19. vrasesve te strehuar ne pd jepini thonjte September 16, 06:23

  O CACI DO TA HASH BASHKE ME QENIN.SHIKOJE “GUIDESTONES-1984”.com
  sa vjen e shtrengohet litari.tek sheshi tek sheshi ta varim qelbesiren.PREDATOR I INTERNETIT.gazdege dje afije internetit sot.E DI TI CACI SE PERSE PERDOREN QENTE KANINE NE SHQIPERI?shko pyet bashen se ta tregon ai.

  Reply to this comment
 20. vrasesve te strehuar ne pd jepini thonjte September 16, 06:25

  NEQOFTESE PD OSE PS DO TE STREHOJE VRASES POPULLI DUHET TI DEMASKOJE KETO PARTI SI TERRORISTE>

  Reply to this comment
 21. myzeqari September 16, 09:04

  Ah more mjerani Basha me dukesh shpesh here krenar por i dhjere sepse sa te jet ai aty(plakushi me antiplumb) ti more Bash asnjehere nuk do te jesh dikushi. Karriera jote politike perendoj pa filluar.
  Kush je ti Basha sot?
  – Kryebashkiak, nje mut se eshte Argita jo ti.
  Kush je ti Basha sot?
  – Kryetar i PD, nje m.. se eshte Sala.
  Atehere cfare je? Dhe ti more mavri e di ca je po se thua dot.
  NJE M.T I MADH ME DY SY.

  Reply to this comment
 22. gjon cima December 1, 11:01

  nga vjen emri Bajram Cela?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*