Basha: Qeveria nuk mbledh të ardhurat. I fut në xhep

August 5, 2015 12:29

Basha: Qeveria nuk mbledh të ardhurat. I fut në xhep

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi lidhur me publikimin e shifrave të të ardhurave financiare. “Kemi muaj që flasim për mosmbledhje të ardhurash dhe qeveria hesht.

Më në fund dje e pranuan edhe pse duke e fshehur shifrën reale të evazionit, e cila është shumë më e madhe se kjo e deklaruara. Fshihen me gjithfarë justifikimesh, por e vërteta është se paratë që i mungojnë arkës së shtetit kanë përfunduar në xhepat e qeveritarëve.

Fusin paratë e qytetarëve në xhep dhe u tregojnë burgun atyre që luftojnë për bukën e gojës”, përfundon postimin e tij, kreu i PD­së, Lulzim Basha.

August 5, 2015 12:29
Komento

5 Komente

 1. leshi August 5, 12:34

  doli kjo kucka po ku e ka vjerren e mir se keta te pd i kan qef vjerrat shum

  Reply to this comment
 2. 23 August 5, 13:18

  Po znj lulushe, i ka fut ne bankat e huaja ashtu sic i fute ti bashke me zenin dhe argiten parate e rruges se kombit, parate e firmave te babait tuaj kriminelit sali berisha.
  Kjo qeverii mekatin me te madh e ka qe nuk ju tregoj direkte vendin juve o maskarenj, mashtrusa e hajduta, kjo qeveri i mori votat e nje milion shqiptareve qe ju o plehra te jepnit llogari per shkaterrimin qe i bete Shqiperise, per plackitjen e pasurive te shqiptareve, per krimet e pazbukuara qe kane ndodhur nen hajnin tuaj dhe qe tere ato qe ju keni vjedhur t’i ktheheshin popullit!
  Kjo qeveri tashme e konfermoj veten se me ju o palaço te ndyre paska bere nje pakt qe ne fillim, qe ju te dilni e te krekoseni me arrogancee paturpesi per te na treguar neve, se keta po na vjedhin dhe ju paskeni qene engjej dhe qe me ju kur te vini perseri do hame me luge floriri, madje luget dhe pirunat, do i prodhoni me ate flori qe u grabit po nga ju ne krrabe!
  Ti o lulushe nuk je kucke, por je laviire trotuaresh qe as bordellot nuk te pranojne me se aq shume je konsumuar nga babai yt sali berisha!

  Reply to this comment
 3. Kopaçe August 5, 15:01

  Po ti ne bythe i fute 230 milion dollare te rruges Kombit, more hajdut e vrases?

  Reply to this comment
 4. korrupsioni August 5, 17:24

  Une i fut ne xhep, ti i fut ne xhep, ai/ajo i fut ne xhep, ne i fusim ne xhep ju i futni ne xhep, ata ato i futin ne xhep. Rezultati populli e ha sa krahu ne cdo kohe dhe rri urte. Por koha e uljes se kohes po merr fund dhe me shume te ngjare nga vjeshta une, ti, ai/ajo, ne, ju, ata/ato ku mundesi te na fute populli nga nje hu ne bythe qe te gjitheve nga Banda me e madhe politike deri tek ajo me e vogla vetem me nje anetar si ajo e Milos. Do tju dhembe aq shume sa se merrni me mend.

  Reply to this comment
 5. lul matrapiku August 5, 21:17

  o hajdut ordiner jepi paret e rruges durres -kukes o manjak smerlap

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*