Basha: Rama bën gjithçka për pushtetin e pasurinë, edhe mund të vrasë

November 22, 2018 22:20

Basha: Rama bën gjithçka për pushtetin e pasurinë, edhe mund të vrasë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një lidhje telefonike në emisionin News24, është shprehur se  projekti i Unazës së re është një projekt vjedhjeje.

Basha u shpreh se  Rama për pushtet dhe para mund të bëjë çdo gjë dhe mund të vrasë.

Pjesë nga intervista

Ju dëgjuar sot fjalimin e zotit Edi Rama, u tall me banorët dhe tha të lirojnë rrugën. Cila është përgjigja juaj në këtë rast?

E pat ku ishte Edi Rama para dy ditësh?

Ishte për një ekspozitë, me piktura.

Kishte marrë dhe djalin dhe djalin e vogël me vete. Djali me babanë po hapte ekspozitë ne Gjermani me para të vjedhura, dhe mijëra fëmijë rrinë rrugëve. Po e dini pse kushton kaq shumë kjo rrugë? Sepse  gjysmat e lekëve shkojnë në xhepat e Ramë, ku është një projekt vjedhje, dhe jo zhvillimi.  Është gati të bëj çdo gjë për pushtet dhe pasuri dhe është gati dhe të vrasë.

Kemi një vijë sjellje të kësaj qeveri, kemi një autokrat në pushtet, ndërkohë kemi një opozitë që veprimi i saj duket pak i zbehte. Nëse ti fyen banorët, e mbytsh Parlamentin me ato që kemi thënë. Opozita i jep hapësira mbijetesës së Ramës, të paktën është një perceptim?

Ku e ke dëgjuar këtë perceptim, ne kemi qenë në krah të banorëve. Qeveria ka shkelur çdo ligj. Beteja jonë po vazhdon, kemi kushtëzuar marrëdhënien me Kuvendin, për të hequr këtë lukuni hajdutësh.

v.l/ Dita

November 22, 2018 22:20
Komento

14 Komente

 1. intelektuali November 22, 23:31

  CFARE ESHTE KY KARAGJOZ?

  sepse:

  Jo vetem qe eshte Lulzim Basha hajduti i Rruges se Kombit me dosje te hapur ne Prokurori

  ose:

  Lulzim Basha vrastari i 21 janarit qe dha urdher per garden te qellonte mbi popullin do vite me pare kur Edi Rama yshti turmat per mesymje drejt kryeministrise duke i futur ne panik Saliun dhe Lulin pas tij,

  ose:

  Lulzim Basha qe nuk beri asgje dhe kurgje gjate mandatit te tij si Kryetar Bashkie

  KY KARAGJOZ TANI KA DALE DHE PO HIQET SI LENINI DHE STALINI NE SMOLNI NE REVOLUCIONIN E TETORIT DHE PO KERKON TE MBROJE PROLETARARIATIN UZURPUES TE TOKES SE PRIVATIT QE EDI RAMA NUK JA LEGALIZOI ME FINTET E TIJ KOMUNISTE SI MASHTRUES TIPIK ENVERIST.

  Cfare mut shteti KOKEKEMBE enverist eshte ky?

  PO BIZNESIN DHE INVESTIMET KUSH I MBRON?

  Reply to this comment
 2. MH November 23, 01:04

  Intiligjenti i mahalles shqupiseve.Po te vriste do thoshit vret.Dhe jo edhe mund te vrasin.Kurse ju cdo here keni kryer vrasje dhe mshefur provat.Ju per pushtet mbrojtete Liken qe po vidhte me bllok ne dore.Ndersa me vrsjet 21 janar 2011 vrate dhe mshefet provat.Ty te duhet ma shume me hesht dhe njihere ne 5 vjet me fole.

  Reply to this comment
 3. Geri NYC November 23, 02:40

  Hajduti flet per hajdutet ne emisionin e funderrinave pa shtylle kurrizore 😀

  Reply to this comment
 4. Tani November 23, 03:43

  Shiko kush flet per vrasje! Krimineli i 21 Janarit qe vrau ne mes te sheshit 4 njerez me duar ne xhepa. Ky horr e kopuk esadist na tregon Ramen kur Rama s’ka vrare as edhe nje zog pule gjate 5 vjecarit ne pushtet. Une do te thoja madje qe Rama eshte teper i bute dhe duhet ti shtroje ne hu keta esadiste qe nxisin konflikte dhe ata larot e maleve qe nuk kuptojne qe prona ka te zotet e vet dhe duhet respektuar. Ne perputhje me ligjin e Leke Dukagjinit, jo me ate shteteror, keta jajdute pronash duhet te denohen me varje per gjuhe ne mes te sheshit Shqiponja.

  Reply to this comment
 5. Lul kastraveci pa fara November 23, 08:43

  Mund te vrase!!!!por jo ashtu sic vrave dhe vodhe ti me saliun.
  Ti erdhe nga holanda se nuk vidhje dot si ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 6. gardiani November 23, 09:27

  Lul , te pakten vrasjet mos ja u faturo te tjerve , histori e gjate kjo , ka nisur heret , kur ti ishe i vogel . Keshtu t’a do puna te thuash po nuk i ha njeri keto .
  Po do te sqarohesh, pyet me te moshuarit !

  Reply to this comment
 7. Jimi November 23, 12:47

  Edhe kush, ky permend litarin ne shtepine e te varurit !?

  Reply to this comment
 8. lyl tavarishi pinok November 23, 12:57

  kurse ti dhe mentori yt,Berisha keni dosje te hapura per vrasje,vjedhje,grusht shteti etj et.Pra e keni dosjen e hapur.Kur te vrase Rama atehere do e shohim.E more vesh o lobisti i PD-se i ndihmuar nga Putini?Ti qe organizove e fryve rrugecerit e tu,duke u futur ne mes te protestuesve dhe plagoset 24 vjecaren ne krye te detyres? Ti je nje maskara,qe i fshihesh drejtesise,duke shfrytezuar partine tende te dhjere dhe mandatin e deputetit.Qen e bir qeni!

  Reply to this comment
 9. ben November 23, 13:53

  E kuptoni ne cfare derexheje eshte ky karabushi,lider opozite gjoja,Nuk e kuptoj si mund te jete ky lider i PD-es.E cuditshme.

  Reply to this comment
 10. Lili November 23, 15:41

  Edhe ky sigurisht e di mire e flet nga pervoja e tij me Ramen,…

  Reply to this comment
 11. kasem gahinji November 23, 16:49

  e ka shkruar mero baze. saliu pret nje arkivol.ka paralajmerohet.cfare skenari po pergatit opozita me kete kastravec hollandez ne krye.kete e pohon dhe vete. duan nje azem hajdar tjeter.

  Reply to this comment
 12. I tillë je , sa herë që hap gojën November 23, 17:50

  Ore shtazë ! Vetëm ti , që i ke duart të lyera me gjakun e protestuesve të pa fajshëm e të pa armatosur , nuk ke asnjë të drejtë të flasësh kështu ! Ti je një bandit , që na i sjell zorrët tek goja , sa herë del e leh publikisht si qen i tërbuar ! YYYYYYT , plehrë , do edhe pushtet ti …. !!!!!!!!!

  Reply to this comment
 13. Dodona mbi Tomorr November 23, 18:21

  Po flet per vehten tende , se ti vrave 4 te pafajshem per te qendruar ne pushtet!

  Reply to this comment
 14. Dodona mbi Tomorr November 23, 18:23

  Po flet nga pervoja jote , se ti vrave 4 te pafajshem per te qendruar ne pushtet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim