Basha: Rama duhet të shporret nga Shqipëria

May 11, 2019 21:22

Basha: Rama duhet të shporret nga Shqipëria

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë qëndrimit përpara Parlamentit tha se Rama është bërë njësh me krimin e kriminelët dhe se populli shqiptar i përket Europës.

Në një intervistë të dhënë për News24, Basha u shpreh se poppulli shqiptarë i përket Europës.

E vetmja rutinë që duhet të shporret nga Shqipëria është rutina e kryeministrit të lidhur me krimin dhe kriminelët gjithçka tjetër është shprehje e vullnetit të qytetarëve për të mos u bërë njësh me krimin.

Populli shqiptar i përket Europës dhe çdo përpjekje për ta larguar nga Europa do ketë betejën më të vendosur dhe më madhe. Dëgjojeni zërin e qytetarëve”, tha Basha.

 

b.b/dita

 

May 11, 2019 21:22
Komento

15 Komente

 1. Musa Demi May 11, 21:47

  Kurë do ta kuptojë ky popull in jorant se Basha punon për shkatërimin e Shqipërisë?

  Reply to this comment
 2. alphade May 11, 22:02

  Basha ! Rama mund te largohet ose jo nga Shqiperia por
  fundamentalistet myslimane ne Shqiperi si puna jote,e
  Saliut,Bumcit,Palokes ….me fytyra fashistesh nuk do te
  lejohen kurre te marrin pushtetin ne Shqiperi. Basha,vec
  kusureve te tjera ju jeni fundamentalist mysliman dhe Perendimi nuk do te lejoje kurre qe fundamentalizmi is-
  lamik te futet ne Shqiperi,i kombinuar me depertimin rus
  ne rajonin e Ballkanit. Kerrma Sali Serb Berisha duhet te
  shkoje prapa hekurave, i shoqeruar nga Basha-Bumci- Paloka . Qeni Zhej duhet te shkoje prapa hekurave si antishqiptar i terbuar. Ky mut gazetari kerkon ta shohe
  Shqiperine ne flake. Nje qen servil i Saliserbit qe interpreton sic ja do qejfi deklaraten e ambasades se
  SHBA . Qeni Zhej nuk je ne Shtetrrethim sepse shtetrre-
  thimi ta shkerdhen librin e shtepise kurse baxhella e Begettit enderron “parajsen e humbur” te Begettit . Harro-
  je baxhelle e ndyre se historia perseritet. Nese do te ishte
  diktature kjo qe flet muti Zhei nuk,do te kishte kurre mun-
  desi te hante mut ore e cast kunder autoriteti shteteror
  por do te ishte ne qeli dhe do te hante 100 hunj shkoze.
  Komentet e tij ne “Ora News” te shkaktojne vjellje dhe
  neveri per shtypin . Flet baxhella ne mbrojtje te Sait Do-
  llapit , shtremberim, mashtrim ….gjithecka e percudnuar..!

  Reply to this comment
 3. Popullore May 11, 22:06

  Basha “kryedemokrat” apo “kryekriminel”?! Opozita po organizohet brenda Kuvendit te Shqiperise.

  Reply to this comment
 4. MH May 11, 22:12

  Mjere kush te vjen per mbrapa mbas fjalve te tua!!!
  Mjere kush humbe kohen mbas tejet.
  Ik ore politikan i deshtuem,i skopjume,llafazan ma keq se plakat te sojit te keshillit te ndrikullave.Cfare te gjeti ti deklarove se data 11 maj asht vendimtare.Ku mutin te iku vendimi.Tek shtepia e verdhe,rruges se kombit.

  Reply to this comment
 5. Eri May 11, 22:24

  Po ju vjen dita e gjykimit sherbetoreve sllavo-ruse.Dhe deshperimi i ka nxjerre ne rruge si bythqima.

  Reply to this comment
 6. Adih May 11, 22:54

  Kujdes o Bashe ,mos e fshi bythen me gjethe fiku.kujdes edhe njehere .Po nuk kuptove , je vetfajtore.

  Ja u qajme hallin , qe ju ka shkaktuar SPAK:?????

  Reply to this comment
 7. sopiqoti May 11, 23:46

  Do ti besh mire vetes qe te shporesh sa me pare nga Shqiperia ti o Lulzim Basha se do te dali nje burre qe te te shpjeri prapa hekurave per vrasjen e kater qytetareve te pafajshem me 21 Janar.

  Reply to this comment
 8. TIRONA May 12, 05:21

  Ne do ti vesh zjarre botes mbare ,merre lool baleshi dhe ca kosovare.
  O popull ,do te kuptosh c’fare ndodh ?

  Reply to this comment
 9. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. May 12, 05:42

  A cfar k..i je ba mar Lul.
  A po mbani mu kryetar partie?
  E kisha shpartallu edhe ma shum PD-ne, une.
  Jam politikan un, vetem un, un, un, un.
  Ma vete ndukje edhe Carshifi mu.

  Reply to this comment
 10. Lili May 12, 05:53

  Sikur ti ne holande?
  Pffff,
  Ky eshte mesazhi se asgjenuk do ju ndodhe po dorezuat pushtetin?

  Reply to this comment
 11. geg hyseni May 12, 09:40

  Te iki Rama, se eshte i lidhur me krimin, bile shembulli me konkret eshte se nuk po arreston organizatoret dhe kriminelet e zjarrvenies ndaj institucioneve….Te vi une Lule Basho qe kam vrare vetem 4 qytetar mes blevardit me duar ne xhepa…Shqiperine e don Luli/Shqipetar mos rri po duku!!!

  Reply to this comment
 12. Kosta May 12, 09:56

  Ngritja e SPAK-ut i ben te flasin percart.

  Reply to this comment
 13. astrit shba May 12, 10:54

  Kush eshte lule Basha qe si padron i shqiprise,i ka shpalluar fatin non grata Rames qe te shporret nga shqipria .kjo eshte lajthitje se Spaku eshte afer, por tani e kane rradhen Saliu Basha Likja dhe Mona,pas ketyre Spaku nuk do te kursej as Ramen e kushdoqofte tjeter kur ti kopsitet dosja te gjithe se bashku ne rec do te jane dhe do te shkruajne libra per cfare i bene ketij populli te varfer per 30 vjet qe shpresonte tek demokracia e vertete dhe u ballafaquan me nje demokraci te rreme dhe qe e ka degraduar moralisht popullin e vuajtur shqiptar duke e larguar nga tradita e te pareve te flijimit per atdheun per ate qe ata punuan e luftuan per kete vend ne shekuj.

  Reply to this comment
 14. astrit shba May 12, 10:56

  Kush eshte lule Basha qe si padron i shqiprise,i ka shpalluar fatin non grata Rames qe te shporret nga shqipria .kjo eshte lajthitje se Spaku eshte afer, por tani e kane rradhen Saliu Basha Likja dhe Mona,pas ketyre Spaku nuk do te kursej as Ramen e kushdoqofte tjeter kur ti kopsitet dosja te gjithe se bashku ne rec do te jane dhe do te shkruajne libra per cfare i bene ketij populli te varfer per 30 vjet qe shpresonte tek demokracia e vertete dhe u ballafaquan me nje demokraci te rreme dhe qe e ka degraduar moralisht popullin e vuajtur shqiptar duke e larguar nga tradita e te pareve te flijimit per atdheun per ate qe ata punuan e luftuan per kete vend ne shekuj.komenti nuk eshte i dubluar mos e pengo publikimin e tij

  Reply to this comment
 15. PO , PO May 12, 19:00

  O kellira e UDB-se , je ti qe duhesh nxjerre zvarre nga teritori shqiptar , edhe sikur te jesh i vdekur . Perr njerez si ti , nuk duhet te kete varr ne Shqiperi ! Kriminel ne gen .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim