Basha: Rama-Meta po arrestojnë akuzuesit e tyre. PD, shpresa e vetme

October 26, 2014 18:35

Basha: Rama-Meta po arrestojnë akuzuesit e tyre. PD, shpresa e vetme

Lulzim Basha ka mbajtur një konferencë shtypi pas kthimit të tij nga Brukseli.

Ai ka thënë se situata në vend është kritike, pasi po arrestohen qytetarë të pafajshëm.

Basha tha se Rama po hakmerret ndaj atyre që e kanë akuzuar për korrupsion.

Edhe ketë fundjave, disa nga qytetarët e republikës, janë shoqëruar në komisariate, janë vënë në pranga pa vendim gjykate si në vitet e errëta të komunizmit.

Numri që iu shkelen te drejtat dhe liritë të garantuara me ligj dhe kushtetutë janë me qindra dhe me mijëra.

Nën petkun e reformës të administratës publike dhe pretendimit se gjoja po bën shtet, Rama po hakmerret ndaj çdo individi që ka dëshmuar korrupsionin sot dhe dje si kryebashkiak.

Po shkatërrojnë pronat dhe qytetarët e pandershme”, tha Basha.

Në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit për ata që vjedhin energjinë elektrike, Basha tha:

Dyshes Rama – Meta nuk i intereson halli i qytetarëve.

Me një cinizëm, Rama po shkarkon në kurriz të qytetarëvë barrën e rëndë të CEZ.

Rama harron që është vetë ai bekimi i humbjës së energjisë elektrike”.

Sipas Bashës, tashmë PD është e vetmja shpresë e vendit.

October 26, 2014 18:35
Komento

7 Komente

 1. Jimi October 26, 18:46

  Cfar i kujton njerzit ky sojsez, bageti?!!!

  Reply to this comment
 2. lis October 26, 19:01

  NUK I LEN MARRJA ME NEJ , THON NGA ANA JONE , Po si dalin paturpsisht para shqiptarve keta tipa qe veç rrena dhe vjedhja i dhuruan shqiprise tash 22 vjet ,
  Lulin me shoke ben mire Rama me i ncjerr nga SHQUPI se nuk mund te zaptojne pronat e ushtrise .

  Reply to this comment
 3. October 26, 19:24

  M*t njeri e m*t tjetri . Sido qe te rrotullohemi mrena e kemi.

  Reply to this comment
 4. salushi shqupi October 26, 20:05

  ik more smerlap vrases shko laju njehere se je i palare te vjen era gjak 21 janari pleher ju jeni parti fashiste

  Reply to this comment
 5. Naci October 27, 09:39

  Lul kurva mos harro tu tregosh dhe shqipetarit te fundit qe je hajdut dhe nje vrases i talentuar.Pleher.

  Reply to this comment
 6. doni October 27, 10:27

  ik mo legen muti futeni ne burg kriminelin

  Reply to this comment
 7. malo October 27, 11:27

  Ne se PD do te quhet shprese e veteme per shqiperine me kete spiunin e Beogradit qe ka ne krye, mos u befte kurre. Ky eshte nje lloje kurve i gatshem per ti sherbyer gjithkujt mjafton qe te jete kunder shqiperise dhe popullit shqiptar. Dhe me e keqja eshte edhe idjot qe smerr vesh nga politike. Di vetem te jargavitet nevojtoreve te Europes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*