Basha: Rama krihet para kamerave, shqiptarët po arratisen drejt Europës

July 30, 2015 17:34

Basha: Rama krihet para kamerave, shqiptarët po arratisen drejt Europës

Shqipëria po shkon krejt në kahun e kundërt me ato që pretendon dhe deklaron kryeministri Edi Rama. Ky ishte thelbi i deklaratës për shtyp të Lulzim Bashës pak orë pas konferencës me gazetarët të kryeministri Rama.

“Mburret Edi Rama, por në Europë ka nisur debati për kthimin e regjimit të vizave sepse të dëshpëruarit janë shtuar në dyert e Europës. Çfarë bilanci është ky?! Në cilën fantazi të kryeministrit paska 104 mijë vende të reja pune, ku çdo ditë shqiptarët e shohin që po shkurtohen vendet e punës?!”, deklaroi Basha.

Basha tha se ka rënie të investimeve të huaja, dhe kundërshtoi Ramën edhe për konsumin.

“Tha që është rritur konsumi, por TVSH, që është matësi më i mirë për ta treguar këtë, tregon të kundërtën.32 mln dollarë më pak nga janari i 2014-ës, ose 212 mln lekë më pak konsum se viti i kaluar.

Kreu i PD-së tha se qeveria nuk ka përmbushur as detyrimin ligjor; indeksimin e inflacionit. Në shëndetësi, vijoi Basha, situata është pak të thuhet skandaloze. “Çdo ditë vjedhje milionash me skema rimbursimesh, biznese dhe korrupsion edhe me jetën, me të sëmurët”, shtoi kreu i demokratëve.

“Edi Rama u kreh gjatë sot para pasqyrës sot, ndërsa Shqipëria digjet nga varfëria, kriza ekonomike, pasigura, mungesa e shpresës dhe besimit për të nesërmen” tha kreu i PD.

“Zor se gjen sot një kryeministër që të sajojë me kaq dhunë një bilanc. Sot do të kishte qenë e udhës që Edi Rama të fliste për ndryshim kursi, për ulje taksash, por siç e dëgjuat asnjë fjalë për hallet e vërteta të Shqipërisë dhe shqiptarëve”, tha Basha.

Deklaratën e kësaj të enjte të kryeministri Rama, Basha e cilësoi “qershi mbi tortën e madhe të gënjeshtrave”.

Duke u ndalur tek dekriminalizimi, Basha akuzoi edhe njëherë tjetër Ramën se po pengon qëllimisht këtë proces, “për të mbrojtur personat me të cilët ndan sofrën e pushtetit.

“Për të dënimi i Ndokës për prostitucion është një ngatërresë, Bushi është sajesë e medias së huaj, Elvis Roshi në Zvicër është çështje emrash. Rama e di fare mirë kë ka ulur në sofrën e pushtetit, ndaj ka penguar dhe pengon, gënjyer dhe gënjen SHBA duke rrezikuar marrëdëhniet strategjike, sepse për të më strategjikë janë marrëdhëniet me kriminelët”, deklaroi Basha.

Në fund, kreu i demokratëve shprehu vendosmërinë  e opozitës për t’i shkuar deri në fund procesit të dekriminalizimit.

July 30, 2015 17:34
Komento

11 Komente

 1. TJ July 30, 17:48

  A eshte vertet Basha?! Ky eshte si nje femije adoloshent! Ne kohen para heqjes se kishave dhe xhamive ne qytetin tone te dielen femijet e besimit orthodoks visheshin mire per te shkuar ne Kishe! Basha me kujton ate kohe! Berisha dhe berishistet e katandisen PD me Bshen kryetar?! Te vjen keq qe ky femije kercenon dhe te vjen t’i thuash – Really ?! Eshte si pune e burrit, qe komandohet nga gruaja po,r ndonje here ky bure nxehet dhe i theret gruas! Really?!

  Reply to this comment
 2. KingBardhyl July 30, 18:17

  Ju vodhe shqiptareve $250 milion e tani po te vjen keq se po ikin nga varferia.

  Reply to this comment
  • Timi July 30, 18:37

   Edhe vrau 4 qytetare te pafajshem ne mes te dites ne mes te Tiranes…ky kurva e familjes kriminele Berisha.

   Reply to this comment
 3. fteri July 30, 18:26

  *****..Boll ka ecur shqiperia 24 vjet ne krahe te kundert te SALI TRADHTARIT DHE ME vone te Lulzim Bashes .Meritat tua o’ LULZIM BASHA jane te ” famshme luftarake “,dashuria per atdhe fitojne me te drejte te plote besimin e popullit kur ju hodhet firmen per shitjen e teritorit detar te atdheut tone .Ke fituar titulin TRADHTAR i perjetshem .Por largou nga ajo detyre se po shkatrron gjithe P.D-ne.**********************************************************.

  Reply to this comment
 4. Jetmir July 30, 18:32

  Po kur ishe ti me Salukun çfar bere per te punesuar e per te rregulluar nivelin ekonomik te njerezve , kush shkatrroj e vodhi per 25 vjet kte vend , kush prishi arat , pyjet , lumejt kanalet vaditese e bregdetin , kush vendosi korrupsionin ne çdo institucion te ketij vendi , kush shkatrroj arsimin , kulturen e sportet ne kte ved , i shikon bashkite qe jane qeverisur per 25 vjet nga PD-ja si Shkodra se çfar zhvillimit ekonomik kane qe eshte kthyer ne nje qytet mesjetar ku njerezit nuk kane alternativ tjeter perveç te zesh trotuaret duke pire kafe e te shitesh po ne trotuar mallra qe nuk i interesojne askujt . Turp te kerkohet te permiresohet gjendja nga njerezit qe duhet te jepnin llogari para drejtesise per demet e shkatrrimin qe i kane bere vendit . Po nuk dhane llogari kto ish drejtuesa per krimet e tyre ky vend kurre nuk behet si evropa .

  Reply to this comment
 5. dama July 30, 18:40

  ik more smerlap mos del ne televizor vrases ordiner moter q……………… re

  Reply to this comment
 6. Naftetari July 30, 19:49

  YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPXHIXHIYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

  Reply to this comment
 7. leshi July 30, 22:38

  o kurvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

  Reply to this comment
 8. luani londer July 31, 08:32

  Sala babai i Lul Bashes ariten te ncjerin nga vendi 1.200.000 shqipetare ,penguan e shkateruan vendin per tu pasuruar nepermjet doganave e rjepur shqipetaret ne mergim me dergesat e tyre nga Greqia Italia Anglia Gjermania etj.O lul palla ik tani ne Hollande se te presin femijet sa nuk eshte vone.

  Reply to this comment
 9. farukaqis July 31, 08:48

  o kopil hollande smerlap

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim