Basha: Rama, kundër vettingut në politikë. Pse ka frikë?

September 22, 2018 10:11

Basha: Rama, kundër vettingut në politikë. Pse ka frikë?

Vettingu në politikë është kryefjala e opozitës ditët e fundit, teksa ka depozituar në Kuvend dhe draftin përkatës ligjor.

Edhe këtë të shtunë, kryetari i opozitës Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Twitter shkruan se kryeministri Edi Rama e ka pranuar se është kundër Vettingut në politikë, por i shtron atij pyetjen se pse ka frikë.

Më në fund e pranoi: ai është kundër vetingut në politikë, është kundër pastrimit të politikës nga krimi. Të tjerat janë llogje. Por pyetja mbetet: pse e ka frikë Edi Rama vetingun e politikës?!

o.j/dita

September 22, 2018 10:11
Komento

11 Komente

 1. Terrosist islamike ,kriminel ,vrases ,mashtrues ,klloun ,papagall qesharak - esjte Koha te Marresh Denimin e merituar .bastard i ndyre -shko e bej kamarjerin ne Rec September 22, 10:53

  sharlatan ,

  i katapultuar ne politike nga qarqe antishqiptare ,

  kanale te erreta ,

  ne sherbim te gjithckaje antikombetare ,

  karakter kurve , pederast me License hollandeze ,

  ne bashkpunim me putanen Del Ponte dhe Dik Sumen e zvicres ,
  shpike kunder Shqiptareve Shtepine e Verdhe ,
  ku (gjasme UCK-ja i merrte organet e trupit serbeve dhe i tregetonte neper Bote – Teorira qe jane perdsorur nga vete ata qe i Prodhojne kto Fantazi makabre )

  per te nxire Luften e UCK-se ne Opinionin Boteror ,
  ne Favore te qarqeve antishqiptare ,

  fimosi dhurimin e Terirtorit Detare shtetit Grek ,

  nji Tradheti Kombetare (qe asnji mos te genjej mendja se ka me kalu pa konseguencat e Tradites se Shqiptareve )

  vodhi miljarda nga buxheti i shtetit ne nji rruge qesharake qe vetem me 1/2 e shumes se “akorduar”
  mundet te ishte ndertuar shume her me e mire dhe
  me e sigurt ,

  vrau 4-demostrues ne 21-Janare per te ruajtur pushtetin ,
  i iku me vrape Drejtesise (por Llalla qe ja leshoj Litarin sot ka Kapistallin qafes se tij dhe Vettingu po i afrohet

  kokeUturakut cdo dite e me shume ,

  mbasi ka bere cdo art sharlatani ,kllouni , dhe poshtersira pa fund , mashtrime genjeshtra , prodhuar
  nga Fabrika e Shpifesit te Shpelles
  dhe se fundmi babahalen ,

  kllouni ,pa u skuq e u zverdh fare ,para Opinionit Shqiptare ,

  ka vendosur te hyj ne Rolin e Papagallit ,

  dhe perserise ne menyren me te ulet ,prej njeriu

  paskrupull e paasnji far dinjiteti e personaliteti

  i shndruar ne nji llapaqen i pashprese rrugesh ,

  gjithcka Flet Kryeministeri Shqiptare mbi Vettingu-n !!!

  “mundet te flasi ,kopjoj, e perdori thenje te gjitkujt ,

  por ,
  asgje nuk ka vlere ,per popullin , kur ai te njeh mire

  se cfar Muti je o kokUturak dhe kur gjithcka derdellit ,

  gjasme ne rolin e nji politikani ,ne perpjekje per te mashtruar ,manipuluar popullin ,

  sepse ato qe qit nga goja ,nuk Misherojne personin qe
  i nxjer nga goja ato .

  Prandaj rete mbi koke i jane nxire ,

  dhe roli i ri i kllounit per t’u shndruar ne nji Papagalle

  mjerishte eshte i deshtuar ,si vet ky POLITIKAN Fallso

  i hyr kontraband ne stanin e Politikes Shqiptare ,

  duke u shndruar ne nji nder pseudoiPOLITIKANET

  me te URRYER TE SHQIPERISE

  Reply to this comment
 2. DALLTON September 22, 12:27

  O “INJORANT”i shekullit te xx-I vetingun nuk e ben as ti zotrote dhe as Rama kete ta beri te qarte e derguara nga D.A.SH.ku ajo theksoi se ate e ben B.K.H. dhe S.P.A.K.ti po te duash mos e pengo miratimin e ketyre dy institucioneve duke u hedhur njihere ne Shkoder ,nji here ne Vlore dhe perfundon ne Kukes ,si karabush qe je .

  Reply to this comment
 3. MH September 22, 13:12

  Pse varianti i yte kenka trimeni dhe varianti i kryeministrit kenka me frike.Kur ky i fundit rrespekton institucionet te vendosuna e te mriqena me ligjin e kushtetutes se kush duhet te baje vettingun e politikanit.

  Reply to this comment
 4. xxx September 22, 13:27

  Gallata e radhes nga luximi

  Reply to this comment
 5. qytetar September 22, 13:54

  karagjoz pa vlera minimale.Ky eshte basha.Kujton se ka akoma injorante qe ta besojne se ky do veting kunder politikaneve ,mbi te gjitha kunder vetes apo babes se vet.

  Reply to this comment
 6. am September 22, 14:31

  Mjere kush i beson ketij se ka nevoje per mbeshtetje psikanilitike. Domethene Basha dhe Berisha po behen zotohen te behen garantet e pastertise se figurave politike ne shqiperi. Ju hengert mortja qe nuk po ju ha!!

  Reply to this comment
 7. Kosovari September 22, 15:26

  JO RAMA,NUK DUHET FRIKESOHET FAR E.APO NESE FRIKESOHET LE TE ÇMENDET NGA FRIKA.PO TI E SALIHU Ç’DO BENI!? PER GERDECIN,PER 21 JANARIN PER KALIMASHIN??!! APO KLANI JUAJ MAIOZ KRIMINAL I VRASJEVE NGA AZEMI E DERI T E OLDASHI.POR PER TRADHETI TI E ARGITA ME UNMIKU-n.PO SALIHU PER MILOSHIN E PER DERIVATET!!?Ç’DO BEJE//!!PO OPER VRASJET Q EPO MUNDOHET TI SHES DUSHK PER GOGLA??!1

  Reply to this comment
 8. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit September 22, 17:37

  ta shtrish vetingun nga pergjegjesia morale ,ne ate ligjore(nepermjet spakut dhe bkh)nuk eshte frike,por guxim.ta shtrish hetimin vetem te politikani duke perjashtuar te afermit eshte frike(minimumi mosbesim as te gruaja,pale me fshehje te qellumeshme te gruaja femije,vellai motra,vjehrri,vjehrra,etj)e kunderta kur tregon edhe sa here ke fjetur ne hotel,ku dhe si u pasurua djali vajza,etj,etj.je idjot,frikacak brekembushur dhe asgje me shume.

  Reply to this comment
 9. Jimi September 22, 20:09

  E vetmja gje qe duhet te besh kur shef kete buratin, eshte te qeshesh!

  Reply to this comment
 10. I tille je , sa here qe hap gojen September 22, 20:34

  O zot , sa te pa cipe jane keta bastardet e SHQUP-it !
  Por , Lulushi nuk eshte vetem i pa cipe , ai eshte budalla , ne kuptimin e plote te kesaj fjale . Mjere ata qe e besojne dhe i shkojne pas . Ate e katapultoi bajraktari , mbasi e kompromentoi me rruge agjenturore deri ne gryke dhe e kapi pas koqesh , qe te mos kete mundesi te levize , duke e zgjedhur si njeriun robot , pra me te bindurin e me servilin . Lulushi eshte produkt thjesht agjenturor e jashte cfardo standardi te qytetarit normal !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim