Basha: Rama padron i gjithë pushteteve, po legalizon vjedhjen

July 8, 2015 12:56

Basha: Rama padron i gjithë pushteteve, po legalizon vjedhjen

Lulzim Basha është ankuar për zgjedhjet e 21 qershorit 2015, duke thënë se ato minuan besimin tek qytetarët. Projektet tek Parku i Liqenit, ai i ka cilësuar si korruptive dhe të dyshimta. Në fushatë u tha se ato do të ketë gjelbërim, por në fshehtësi u realizuan projekte. Basha akuzon se zgjedhjet lokale janë marrë me vjedhje votash.

“Tabloja e dhunimeve shkeljeve dhe manipulimeve do të pasqyrohet, më e plotë. Dyshja Rama-Meta kanë mashtruar fëmijët që të vjedhin kartat e identitetit të prindërve që të mos votojnë, kanë ushtruar presion mbi maturantët, kanë dhënë nota të pamerituara tek studentët me qëllim që të votojnë dyshen. Rama ndihet padroni i gjithë pushtetit  në Shqipëri së bashku me ortakun e tij, Ilir Meta. Përpara fushatës ata dhanë të tjera premtime por tani po i shkelin. Ata tallen me premtimet që iu dhanë qytetarëve. E fituan pushtetin me forcë, me bandat e tyre”, tha Lulzim Basha.

Ai foli edhe për doganat shqiptare, sipas të cilit kanë rënë në pikiatë. “Banda dhe evazioni po mbizotërojnë tek doganat shqiptare. Opozita do të thërrasë me urgjencë në komision ish-drejtorin e doganave. Të ardhurat e shqiptarëve po vidhen nga qeveritarët. Nuk mund të çlirohen doganat po u çliruar çështja e votës së vjedhur. Prokuroria të hetojë krimet e përbindshme. Vjedhja po legalizohet nga ata. Futet në borxhe, nuk mbledh të ardhurat”, akuzoi Basha.

July 8, 2015 12:56
Komento

3 Komente

 1. Toni July 8, 14:27

  basha o VAJMEDET po ti qenke karabush fare,ti qelbesh ne vjedhje+vrasje o plere mos ja faturo te tjereve gjemat e tua …

  Reply to this comment
 2. semanjaku July 8, 22:18

  Ore kostumi bosh,,,po si nuk hoqe dore nga cadrat pistolet,,nga stilolapsat me helm,,nga thikat e fshehura ne poture,,,ose nuk kupton pse ke arritur deri ne kete gjendje me partin tende,,,,,ose te detyrojne me force te flasesh keshtu,,,,ose je nje debil I pa ndreqshem,,,,ose,,ose ke mare persiper te shkaterrosh partin ku je kryetar. Ne historin e vjedhjeve te votive me dhune verbale,,,me terror,,,me arme te koka,,,me shqyerje te kutive te votimit,,,,me ndrrim te kutive,,,,me organizim te femijeve ,,administrates,,,,ushtrise ,,,policies,,,deri duke perdorur komisionin Q,Z partia jote eshte kampione.Nese do te ecesh perpara 1,,shkeputu nga vargonjte e Saliut,,,2,,beje analizen e dy humbjeve te fundit 3,,afro nje brez te rinjesh te pa korruptuar dhe te pa lidhur me mafian dhe krimin 4,,largo ata njerez servile dhe medioker qe ke rreth vetes,,5,,behu factor per reformat qe I duhen vendit,,,6,,,deno cdo fenomen antiligjor,,distancohu nga to,dhe mbeshtet cdo iniciativ ngado qe te vije,duke u bere pjese e debatit njekohesisht duke dhene variantet tuaja me synimin e vetem te fitoje populli Shqiptar dhe te zhvillohet atdheu,. Ne te kundert nuk ke per te arritur asgjekundi

  Reply to this comment
 3. devolliu July 9, 00:10

  IDIOTËSIRAT e Lulush IDIOTIT nuk kanë të sosur. Fëmijët iu paskan fshehur kartat e identitetit demokratikëve që të mos votojnë.
  Hapu o dhe që të futet Saliu për pasardhësin që ka lënë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin