Basha: Rama po më bllokon nga mllefi, por e keqja nuk mund të triumfojë

September 2, 2014 09:30

Basha: Rama po më bllokon nga mllefi, por e keqja nuk mund të triumfojë

Vetëm dy ditë pasi kryeministri Rama e konsideronte si “kryebashkiaku më kot” i Tiranës, Lulzim Basha është rikthyer të bëjë kryebashkiakun për pak.

Ai ka inaguruar punimet një shkolle në Laprakë, ku ka akuzuar kryeministrin se ka bllokuar çdo projekt të Bashkisë së Tiranës.

Kjo, sipas Bashës, ndodh për shkak të mllefit të Ramës.

“Rama ka bllokuar çdo vepër publike në Tiranë.

Ka bllokuar ndërtimin e Bulevardit dhe të Terminalit.

Ai është i papërgjegjshëm dhe hakmarrës dhe të gjitha këto i ka bërë nga mllefi.

Në një vend normal, me një kryeminister normal, nuk do ishte kjo situatë

Buxheti i Tiranës duhet të shkonte në gjykatë që të çbllokohej, sepse Edi Rama e bllokoi”, tha Basha.

Por, sipas tij, e keqja nuk mund të triumfojë gjatë.

Ai tha se është i vendosur për të drejtuar Bashkinë e Tiranës.

Sado luftë politikë të zhvillojë me bashkinë apo qytetarët, unë jam i vendosur ta drejtoj bashkinë për t’i shërbyer banorëve të Tiranës.

Puna ka vazhduar dhe do të vazhdojë.

E keqja mund të ulet këmbë kryq për një periudhë, por nuk mund të triumfojë”, u shpreh ai./b.l

September 2, 2014 09:30
Komento

13 Komente

 1. Dordolec September 2, 09:39

  Shko ore dordolec mos na hap barkun me keto deklarata.
  Sa here e bllokuat buxhetin e bashkise se Tiranes pas 2009-es kur Likja ishte me ju dhe bete shumicen ne Keshillin Bashkiak?
  Njeri i paafte ne gjithcka!

  Reply to this comment
 2. MILANIST September 2, 09:52

  o dio mioooo bashaaaa…sa njeri interesant qe eshte..tamem si jne palluqe 😛

  Reply to this comment
 3. RIMI September 2, 10:12

  Teksa shikoje kete foto me pesmaton fakti qe shikoj pak fytyra gazetareske te civilizuara pavaresisht moshave te tyre! Me duket sikur jane gazetare te Tropojes e me larte qe kerkojne nje prononcim nga Brrrrrrisha ne miniature!

  Reply to this comment
 4. Naftetar Vjeter September 2, 10:36

  Ca po te bllokon semaforin te panorama apo dhe ai eshte per zhvillimin e qeyteti o sa drit shkurter qe ja po ti sber nje gje te veteme apo tani qe po te vjen fundi gjoja po kujtoheshte beshe ndonje gje po si gjithmon me vones o lulush.

  Reply to this comment
 5. Paci September 2, 10:57

  Po te ishte puna per fjal te bukura mire , por puna eshte se ti Basha nuk je per pune te bukura .

  Reply to this comment
 6. tirona September 2, 11:17

  Person pa asnje dhunti ..
  Dhe kur flet te heq mallin e atyre tekseve shkollore ne kohen e Enverit me perdorimin e fjales Oligarki Borgjeze pothuajse ne cdo vend por basha eshte pak me i rendomte ne shprehje sepse fut dhe fyerje personale per kundershtarin (psh. Rrugac ) qe i perkasin nje niveli te ulet komunikimi…
  Ju lutem gazeta Dita: mund te gjeni evidenca se sa dite ne muaj paraqitet Basha ne bashki ..?Dhe sa eshte rroga mujore e Bashes…?

  Reply to this comment
 7. skrapalliu September 2, 12:07

  O holandes, por kur kishte pushtetin saliu yt (vjet e la), kush te pengonte? Taksirati i tiranesve thuaj, por ata tani do te dijne të të vëjnë hurin.

  Reply to this comment
 8. lis dushku September 2, 12:20

  Ti s`je per pune mor djale,je per pasarela !Nuk eshte bashkia per ty!

  Reply to this comment
 9. rilindja September 2, 17:29

  Lulzime Basha, nuk mbulohet muti me shurre. Nje mut te madh ke bere per Tiranen. Do mbetesh ne histori si rastesisht kryebashkiaku me idiot qe ka patur Tirana. Ti edhe per te folur je idiot, jo me te kesh vizion per zhvillimin. Me vjen habi qe nuk je ne BURG.

  Reply to this comment
 10. beni September 2, 20:05

  Tirona do e duroje edhe ca musj kete idiot.

  Reply to this comment
 11. stola ne park September 2, 20:06

  te pakten rregulloji stolat te tejvani se njerezit nuk ulun ne to, kane derrasa mangut.
  eshte pune qe nuk te bllokon njeri se
  ndertove parqe, lulishte,
  te rruga elbasanit prane ish shqupit
  te hotel drini
  ish tre kendshi
  para ish selise pd
  i mbushe me beton,e kulla.
  ku jane lulishtet e gjelberimet
  mbylle dhe nje grope te parku i liqenit,3m kub, shkarje dheu per punime te cilesise se dobet dhe nuk vazhdove punet si i beri parardhesi kryebashkiak
  cdo tu thuash qytetareve pervec brockullave………………………………..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*