Basha: Rama po përfiton nga përmbytjet

February 6, 2015 16:52

Basha: Rama po përfiton nga përmbytjet

Kryetari i Partisë Debashamokratike Lulzim Basha, shprehu solidaritet dhe mbështetje për banorët e prekur nga përmbytja, duke thënë se nënkryetari i PD, Edmond Spaho ndodhet në Pogradec, pranë familjes së të ndjerës Monika Abrashi, e cila humbi jetën nga vërshimi i ujit në banesë.

Duke iu referuar deklaratës për mediat të Kryeministrit Edi Rama, ai tha se kreu i qeverisë në vend që të shpallë gjendjen e emergjencës civile, në vend që të dalë me një plan të qartë qeveritar të ndihmës për zonat e përmbytura, në vend të garantimit të ndihmës jo me fjalë por me mjete, “u shfaq para mediave më keq se ata dy të dehurit që bëjnë sikur vlerësojnë dëmet në terren”.

Ai tha se Kryeministri e çoi dëm këtë mundësi, duke mos i’u përgjigjur të përmbyturve, se cilat struktura janë në terren, çfarë po bën për familjet që nuk kanë ushqim dhe ujë të pijshëm.

Sipas kreut të PD, Rama nuk iu përgjigj pyetjeve që i bën gazetarët, por tha se sulmoi opozitën me gënjeshtra dhe mashtrime dhe nuk dha shpresë për banorët që jetojnë në një ferr të jashtëzakohsëm.

Basha deklaroi se Kryeministri, nuk e tha që nuk e tha se pse nuk e shpall gjendjen e jashtëzakonshme.

Ai shtoi më tej se e vërteta e përmbytjeve në jug dhe zona të tjera nuk është ajo që thotë Kryeminsitri propagandistik, por është ajo që thonë banorët e zonave të përmbytura, është realiteti i dramës së përditshme i banorëve të Ferrasit, Darzezës, Novoselës dhe dhjetëra fshatrave të tjera.

Kreu i PD, nënvizoi se përgjigja e qeverisë duhet të ishte dhe duhet të jetë shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme dhe vendosjen e Kryeministrit në krye të shtabit të emergjencës.

Në këtë linjë shtoi se Qeveria është shumë hapa prapa me realitetin që po ndodh në terren dhe se kjo nuk është neglizhencë, por braktisje.

Basha nënvizoi se zoti Rama shkon në vend dhe nuk jep zgjidhje, por hedh kunja dhe ngjall konflikte me banorët, ku nënvizoi se kësaj radhe nuk u mjaftua me avazin e tij, po kërkoi një gjë që i doli nga thellësia e shpirtit, kërkoi që opozita të heshtë, të heshtë opozita popullore, të heshtë media dhe të goditurit.

February 6, 2015 16:52
Komento

15 Komente

 1. Esmeri February 6, 17:16

  Te heshtni dhe te mos ua degjojme ulurimen,o KRIMINELE TE NDYRE ,se jeni ju shkaktaret e kesaj gjendjeje qe vuan populli sot!
  Ju lejuat qe te gerryheshin lumenjte,ju zhduket nderrmarrjet e Ujrave,te Bonifikimit etj.Ju lejuar shpyllezimin kriminal te Shqiperise,ju lejuat te zaptohej toka bujqesore,ju lejuat qe te ndertohej ku te mundnin dhe pa nje plan urbanistik!
  Keshtru e bete edhe kur PIRAMIDAT FINANCIARE GLLABERUAN MILIARDAT E POPULLIT DUKE NA THENE SE PARET E SHQIPTAREVE JANE TE PASTRA,por e pate se cfare pergjigje ju dha populli ne 97-ten!!
  Dhe tani dilni qe te mashtroni popullin duke nxitur hallexhinjte qe te ndersehen kunder qeverise!
  Thojani popullit se kur late pushtetin NUK LATE NE REZERVAT E SHTETIT ASNJE GRAM USHQIME,KARBURANT,VALUTE etj!
  Ju jeni kriminelet e vetem te mjerimit te ketij populli qe meritoni te VARENI NE LITAR NE MES TE TIRANES!

  Reply to this comment
 2. Lul February 6, 17:30

  Sa i pa fytyre je mor kriminel i ri…vjedhe 250 milion € vrave dhe 4 veta ne mes bulevardit dhe ben moral….se shpejti tek Shpetimi i Vlores.

  Reply to this comment
 3. V.DUKA February 6, 17:41

  Fshati digjet basha krihet.
  V.Duka.

  Reply to this comment
 4. Dardhari February 6, 18:09

  O Lulke po ti nuk ke pakez cipe se po te kishe nuk do flisje. Ju Banda PDiste jeni pa fytyre nuk kini asgje nga instiktet e moralit njerezor. Do vije dita qe do ta pesoni si Kadafi do ju nxjerim nga kanalet e mutit ku do fshihni koken . Jeni Laro te pa ngopur dhe Klloune te politikes se qelbur Shqiptare

  Reply to this comment
 5. Bobo February 6, 18:11

  Perse e kerkon me ç’do kusht shpalljen e gjendjes se jashtezakoneshme anetari i grupit “zjarri”?Kush fshihet pas kesaj kerkese dhe ç’fare roli merr ne kete situate Presidenti i grupit te PD B.Mehmeti?Ne kuader te kujt Kr/prekurori po bene levizjet urgjente te prekuroreve dhe kush eshte motivi? A do ta marre parasysh kr/prekurori kallzimin penal qe kerkon L.Basha ndaj Kryeministrit ?C’fare ka kurdisur Sali Berisha dhe ç’fare pret Ai?Perse e prezantoi Kurvenatorin e Bankes Shqipetare ,kryetari i Kuvendit te Shqiperise dhe perse?C’fare po inskenon Sali Berisha,kunder kundershtarit te tij dhe a ka ardhur ora qe Ai ka pritur?A po pergatit Ai nje “Grusht Shteti” ?A do te realizoje me kete fatkeqesi natyrore ate qe nuk realizoi dot me 21 Janar 2011 ,per te eleminuar kreun e ekzekutivit dhe ku e gjene kete mbeshtetje?Keto jane pyetjet e dites qe duhen sqaruar sa me pare.Cilat jane kompromiset e E.Rames per mos ndeshkimin e ketij grupi dhe kush e detyroi qe mos beje asnje kallezim penal per ata qe e dogjen, vodhen,shiten ,privatizuan kete vend deri ne vrasje njerezish?Kush e mban peng kete vend dhe perse gjaku i shqipetareve eshte bere shurre!

  Reply to this comment
 6. meti February 6, 18:12

  surrat me te poshter nuk linde me nena,turpi i shqiptareve more lulush mu..

  Reply to this comment
 7. nick February 6, 18:35

  pretty gay,u gezove shume sot
  sa me shume viktima aq me mire per ty dhe saleviqin sepse vetem keshtu fitohet mandati tjeter

  Reply to this comment
 8. qerosi February 6, 18:50

  o legen o hajdut o kriminel o kopil

  Reply to this comment
 9. enofieraku February 6, 19:55

  je i vetmi qe nuk duhet te flasi , dhe kur flet dhe ti o bir kurve , vaj halli , ka mbaruar kombi shqiptar, ne jemi katandisur ne njerez koti, kur opoziten e udheheq nje bythqim si puna jote, o luli kurva.

  Reply to this comment
 10. NETI VJOSA February 6, 20:06

  Ky Basha eshte nje Q E N i rrahur i Sali Paranojakut!
  E para qe do ti këshilloja ketij K o p i l i :
  Të bëjë u r g j e n t ADN-në, se ngjan si B i n j a k, me Ermal Hoxhen!
  Ngjan aq shumë sa tashme njerzit e kuptojne dhe qeshin kur e shohim te dalë ne televizion!…
  Ngjajne si dy pika uje!!!!!…
  Akuzat qe bën Basha janë nje Kopie e akuzave qe bente Rama kur ish ne Opozitë!
  Basha si politikan eshte thjeshte nje
  K
  A
  R
  A
  B
  U
  S
  H
  !…..

  Reply to this comment
 11. Nona Tiranëse February 6, 20:12

  NJOFTIM. Sipas radio “Bashkia e Tiranes ‘ e cila njofton se kryetrari i bashkise LULzim Basha , duke par se Rama nuk po ndihmon te demtuarit nga permbytja ,njoftoi se 230 milion eurot e vjedhura ne rrugen e kombit ,do t’i ver ne dispozicion te popullsise se permbytur.

  Reply to this comment
 12. Toni February 6, 20:30

  ooooo AL CAPONE qe je i mbushur me dosje vrases+hajdut nuk bohet me Shqiperia si Venezia o gay+plere,car je ty na tregu o KARABUSH mln eur+dollaret qe vidhnit juve tani ja hidhni kopilin te tjereve,,yyyyyt kllufffff…

  Reply to this comment
 13. pijaneci i shqupit February 6, 22:19

  smerlap edhe ti ke surrat me fol hajdut 300 milionsh ik more b qire hollande klysh kalakurve per sa vota ke nevoje fute ristan pijanecin ne veprim mafioze te ndyre

  Reply to this comment
 14. beni February 6, 22:52

  Ik mor kurve, kriminel hajdut…ik mor qelbesire….Rama po ben nje gabim qe nuk ju fut ne burg ju o kurva kriminele qe shkaterruat Shqiperine.

  Reply to this comment
 15. mëno February 7, 11:05

  Basha si sherbetor i te huajve, si hajdut, si tradhetar dhe si kriminel qe eshte nuk ka moral te flas per asgje. Duke insistuar te shpallja e gjendjes se jashtezakonshme, kerkon te perserise hajduterit qe kane ndodhur nen drejtimin e Saliut per permbytjet ne Shkoder. Por ne te njejten kohe tregonedhe injorancen e vet per njohjet e problemeve. Prandaj Edi Rama bene mire qe e le ti bjere tamburas dhe nuk i jep asnje pergjigje, sepse keshtu do behet i urryer. Megjithate fundi do e tregoje se kush ka te drejte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim