Basha: Rama po saboton Vettingun

September 26, 2017 11:49

Basha: Rama po saboton Vettingun

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar të martën Kryeministrin Edi Rama se po saboton procesin më të rëndësishëm në reformimit të drejtësisë, atë të Vettingut.

Edi Rama ka vendosur ta sabotojë që në hapin e parë zbatimin e Vettingut. Me urdhrin e Edi Ramës mazhoranca ka shkurtuar në komision parlamentar me pothuajse 40 përqind, kërkesat e komisioneve të Vettingut.

Edhe sot e dëgjuam Edi Ramën duke e justifikuar këtë si një hap për të mbrojtur paratë e taksapaguesve, por është i njëjti Edi Ramë që e ka zgjidhur qesen dhe paguan më shumë personel në Kryeministri, se paguan Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Gjysmën i ka sharës me pagesë”, tha Basha.

September 26, 2017 11:49
Komento

14 Komente

 1. Altin Marra September 26, 12:18

  Do doja shum te kuptoja keta politikanet e sotem.Keta te PD u fshehen direkt sa degjuan emrin e Vetingut e ndersa tani dalin e pretendojne te na mbushin mendjen me lloj lloj historish.

  Reply to this comment
 2. Mirjeta September 26, 12:20

  Teksa lexoj kete lajm me duket e cuditshme si Z.Basha arrin te thote qe po sabotohet provesi i Vettingut kur eshte teper e qarte qe nje gje e tille nuk po ndodh!!!

  Reply to this comment
 3. Endi Mirazhi September 26, 12:21

  E ke fiksim te fusish hunder per ters kudo apo jo Lulo.
  Ogurzi si gjithmone

  Reply to this comment
 4. anila hasani September 26, 12:22

  kush flet pale.tani qe gjerat u vune ne vije del perseri ky edhe flet pa lidhje si e si te pengoje procesin e vettingut qe eshte kaq i rendesishen per shoqerine tone

  Reply to this comment
 5. Albana Sadiku September 26, 12:25

  Procesi i vettingut nuk u iniciua nga pd luli dhe si te till ska ngel me u marr ti e as te sigurosh mbarvajtje ju te pd ishit te paret qe u fshehet nga frika apo sesht keshtu???

  Reply to this comment
 6. Adela Janku September 26, 12:33

  Basha eshte nje hipokrit i papar. Tani del dhe ben sikur e donte Vettingun

  Reply to this comment
 7. Klesta Kle September 26, 12:46

  Gjithmone sa here qe puna ecen mbare,kur po arrijme gjthe aspiratat qe kemi to flasesh ti e do tentosh te ndotesh gjithcka se deri sa ishe vet 8 vjet ne pushtet nuk e permendet Vetingun ndonjehere.Kush eshte i zoti te jape zgjidhje duke menduar per popullin se keshtu qe ke miliarda ti dhe shperdoron buxhetin nuk e ve ne dyshim.

  Reply to this comment
 8. Mela September 26, 12:59

  Basha nje vegel e Saliut,ik more aman se ju e mbajtet te bllokuar vettingun ,ca doni tani

  Reply to this comment
 9. Erjona Isai September 26, 14:21

  Ju te pd vetem sa e keni bllokuar vetingun dhe tani kerkoni te zbatohet.

  Reply to this comment
 10. ana rexhepi September 26, 14:35

  sa qesharake! vettingun ishit ju qe e penguat,po shyqyr qe ka njerez qe punojne dhe e cuan perpara kete reforme.

  Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic September 26, 18:56

  Keta qe kritikojne Ramen per Vetingun me sa duket ja hodhen lumit. Keta nuk i kap asgje ndaj kerkojn me nxitim Vetingun. Keta kater vjet me zi e miratuen me njemije shterngat e tani jane liiruar. A mos Valle keta moren garanci se jane te pa prekshem.?

  Reply to this comment
 12. alphade September 27, 02:23

  Cfare mashtruesi ! Dhe thote se po ben opozite ! Ka dy
  lloj opozitash ne politike : konstruktive dhe destruktive.
  E para , kinsiston ne korigjimin e qeverise ne rrugen e saj
  te qeverisjes qe jo gjithemone godet targetin dhe pa tjete
  qe opzita ben vrejtje instruktive per permuresimin e punes
  se qeverise ,ndersa opozita detruktive nuk ka per qellim
  persosjen e punes se qeverise permes kritikes,vrejtjeve ,
  etj.etj. Tash le te kthehemi te banda e Sali Vicidolit qe di-
  ten qe e debuan me ”kopan” nga pushteti nuk ka bere gje tjeter vecse kabndjekur nje politike poshtersisht destruk-
  duke perdorur jo vetem kritikat shkateruese ne parlament
  permes mashtrimeve,genjeshtrave ,fyerjeve ndaj pozites
  SIllni ndermend nderhyrjet e malokut te Vicidolit me nje
  fjalor rrugacerie mashtrimeve permes ”qytetarit dixhital”
  tE monstres se Vicidokit . Por e gjithe kjo lukuni urrejtjeje
  e mllefi nuk do te shkaktonin trauma te medha te shipta-
  ret ne se keto rrjedhje te pusetave te opozites nuk do te
  shoqeroheshin me veprime konkrete,me akte sabotimi te
  pasurise publike , vrasje e hajni ! Qe diten qe pozita mori
  frenat e pushtetit me voten e popullit ,Vicidolasi qe po
  braktiste kolltukun e kryeministrit pergjste tri musjve beri
  kerdine ! Te gjithve na kujtohet ”gropa e zeze ”per te cilen
  fliste Kyeministri i ri, Rama. Me nje here filluan kallepet e
  dinamitit ne shtyllat e tensionit te larte ne Milot e Mamu-
  rras ,zona predilekte te monstres se Vicidolit. Me tej : u
  vazhdua me vrasjet :Santos , pa harruar Gerdecin,21 Ja-
  narin,dhe qindra drama te tjera ne familjet shqiptare,pro-
  dukt i ”Strategjise se Tensionit” qe vuri qe ne krye te he-
  res nazifashisti Berishovic per te intimiduar popullin
  shqiptar . Etja per pushtet e coi banden pedeiste drejt
  shkaterrimit gradual te saj . Tash shiptaret po presin
  ”il colpo digracia” te kesaj bande qe nuk eshte e larget
  dita kur shqiptaret te marrinfryme lirisht ne token e tyre
  duke cuar para drejtesise te gjithe abuzuesit me pushte-
  tin: vrasesit,hajnat, kriminelet,delikuentet e bandes beri-
  shiane dhe miqt e zemres se tij ,teb”deboleses ”per dok-
  torrin … !!!! Kaq kusha !
  Stafit te ”DITES ” i uroj nje dite te kendeshme ! Have a nice day !!!!!

  Reply to this comment
 13. alphade September 27, 03:31

  Kimenti im,please.

  Reply to this comment
 14. GRIDA SUMA September 27, 06:48

  KESHTU FOL OR DEBIL, SEPSE I DI NJEREZIT BUDALLENJ…POR OWERGJIGJEN E MORE NE ZGJEDHJET E FUNDIT…MEKETO DEKLARATA IDIOTESH KU KERKON TE NA BESH BUDALLENJ TE TEREVE TI O KRIMINEL IDIOT HEREN TJETER DO MARRESH ZERO VOTA NESE S’TE KANE FUTUR NE BURG FALE VETTINGUT QE PO AFRON SI ORTEK PER JU QE KUJTUAT SAE U BE DETI KOS. TY TE TE THUASH POLITUKAN ESHTE TURP…NJE COPE IDIOT QE FSHIN BYTHEN BERISHA DHE KRIMINELET E FAMILJES SE TIJ…BURRE KURVE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*