Basha: Rama po tërheq vëmendjen nga problemet e vërteta të vendit

August 26, 2015 17:53

Basha: Rama po tërheq vëmendjen nga problemet e vërteta të vendit

Lulzim Basha u është rikthyer akuzave ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me shembjen e kishës së Dhërmiut.

Sipas kreut të opozitës, aksioni për prishjen e kishës dhe gjithë ajo që pasoi bëhet për të hequr vëmendjen nga lidhjet e qeverisë me krimin, korrupsionin dhe problemet ekonomike me të cilat po përballet vendi.

Tregon forcë e arrogancë mbi një komunitet pa i dëgjuar, pa u ulur me ta për zgjidhje paqësore, siç do të bënte një kryeministër i qytetëruar.

Po gjetkë e ka hallin. Kërkon të mbulojë me këtë turp, turpe të tjera, lidhjet me krimin.

Kërkon të mbulojë aferat e drogës së shefit të tij të policisë në Vlorë, aferat e doganave e tatimeve ku janë vjedhur 160 milionë dollarë.

Kërkon të largojë vëmendjen nga kriza e thellë ekonomike shkaktuar nga korrupsioni e taksat e larta, padrejtësitë dhe ortakëria me krimin, krizë që po sjell rrënim dhe eksod dramatik.

Por nuk fshihet dot duke mbuluar turpin me turp. Është para qytetarëve të vendit nën akuzë”, shkruan Lulzim Basha në Facebook.

August 26, 2015 17:53
Komento

16 Komente

 1. Ladi August 26, 17:55

  C’do hajdut qe kapet…tregon lidhjet e Rames me krimin 😆

  Ik o idiot ik,nuk ka njeri te merret me ty.

  Reply to this comment
  • Xhep Qorri August 27, 05:53

   Sakte e ke Luli. Se per ndryshe, ti duhet te ishe ne burg, me kohe. E bashke me ty edhe shefi yt, sikurse edhe ca shoke e shoqe te tjera qe I ke rreth vehtes. Nese ka nje deshtim te Rames, qe prek ne mase shqiptaret, eshte lenia jashte burgut e zotnise sate, ne fakt e surratit tat.

   Reply to this comment
 2. xxx August 26, 18:19

  I nderuar moderator

  ju lutem na e hiqni kete portret nga ekrani dhe vendosni vetem ate kur ka dale ne 22 janar 2011 ne conference shtypi.

  eshte me shume se tragjedi..qe ylli ne ngjitje I “delete” arvizu

  ””””qe tradhetoi me detin jon

  ””””qe vrau si fashist ne 21 janar

  ”””’qe vodhi gjysem miljardi dollare ne rr.k….etj tej

  po shurron mbi jetimet e 21 janarit dhe mbi lexuesit e gazetes dita…

  hiqeni ju lutem ate vrases nga ballina….po largohem nga gazeta dita ..rralle komentoj…mos beni biznes me dhimbjen e te tjereve

  Reply to this comment
 3. leshi August 26, 18:20

  ropt ku ti kesh o kurv

  Reply to this comment
 4. KingBardhyl August 26, 18:47

  E vertete problemi i vertete i vendit eshte vjedhja masive e $ 250 milion dhe vrasjet e te pafajshme ne shesh nga ti. Ndersa Rama terheq vemendjen duke futur ne burg ata qe ngasin motorrin pa helmete.

  Reply to this comment
 5. emigranti August 26, 18:49

  Ktij po i qan zemra per Popullin, se ka bere shume per te, e shkriu me punen si Minister dhe ate te fundit ne Bashki.

  Reply to this comment
 6. mirel August 26, 19:13

  Problemi I vertete I ketij vendi eshte integriteti territorial I Shqiperise, qe ti si antishqiptari me I madh, e ke shitur dhe me firmen tende bile.
  ti meriton denim public per shitjen e detit.
  Kaq te takon te te thuash

  Reply to this comment
 7. faro August 26, 19:22

  Mjere P. Demokratike ne duart e kujt ka perfunduar!
  Kur dt dal ndonje burre, te pakten i zgjuar, pa lere pastaj patriot, qe te shpetoje kete parti.
  Shqiperia e ka te domosdoshme nje opozite konstruktive!

  Reply to this comment
 8. tradita August 26, 20:04

  ju komunistet bar hani … dhe vazhdoni
  I

  Reply to this comment
 9. Zaho Puci August 26, 22:09

  Edvin Kerstaq Rama po ndjek variantin e filmit te madh ” kapedani ” : Nga nderzimi artificial, ti me shpie tek lufta e amerikaneve ne Vietnam. Ketij leshkoje i eshte kapur avioni me droge qe kishte 7 muaj qe punonte vajtje – ardhje me destinacion Shqiperi – Itali me ne krye te bandes nje kryepolic te Rilindjes dhe ky birbua merret me ” garazhin ” e Dhermiut. Mesa duket ka i ka filluar semundja e babait te tij biologjik dhe ideolgjik ( Xhaxhi Ever Sipo Koeka Hoxha ). Alzamier.

  Reply to this comment
 10. Dardhari August 27, 01:15

  Edhe ti je bere SI Babai jot nuk ju shofim dot do besh mire te na pastrosh tavolinen se per kamarjer dhe per dylber je I persosur

  Reply to this comment
 11. beni August 27, 09:58

  SA TE SHKON ZGERDHIMJA. O SHKERDHATE SUMCI!

  Reply to this comment
 12. kozetafecanji August 27, 11:59

  vetem zbardh dhembet ky se gje tjeter nuk di te beje

  Reply to this comment
 13. iliria August 27, 12:01

  O Nul ,dmth Lul,o fatkeq! Qe fytyra jote reflekton vetm idiotizem ,servilizem,as nje shenje inteligjence. Mos u merzit ky eshte fati jot !Cfare kerkon ti o idiot te persritesh Zogun ,qe erdhi ne fuqi me bajonetat e te huajve,apo te Saliut i cili qendroi ne pushtet me dhenien te huajve pasurite kombetare.

  Reply to this comment
 14. perkthyesi August 27, 13:26

  Qe situata ekonomike ne vend eshte katastrofike, kjo dihet nga te gjithe, por nuk eshte vetem faji i qeverise se sotme, por e ka dhe trashegim nga delenxhinjte e djeshem. Prandaj zoti Basha, keto komentet tuaja, jane nje cinizem i pashoq. Nuk rregullohen problemet brenda dites. Ju patet 8 vjet kohe per te hyre ne histori, por nuk patet aftesi. Tani, mbylleni gojen, dhe rrini ne opozite! Noten per udheheqesit e sotem, e ka ne dore vete ajo. Ne se punon mire, dhe ul nivelin e papunesise, te krimit, korrupsionit, ben nje reforme radikale ne sektorin e drejtesise etj etj, eshte ne rregull, ne se jo, atehere t’i a mbathe. Do e vleresoje vete elektorati!

  Reply to this comment
 15. M A R K O August 27, 16:19

  Po ky i ka mufatur mullaqet sikur ka ate .. te Noc Rrokut ne goje…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim