Basha: Rama, Tahiri dhe Shullazi kanë krijuar shtet brenda shtetit

April 22, 2016 15:15

Basha: Rama, Tahiri dhe Shullazi kanë krijuar shtet brenda shtetit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama si person që ka lidhje të drejtpërdrejta me Emiljano Shullazin.

Në një dalje për mediat nga selia blu, kreu i demokratëve u shpreh se Edi Rama dhe Saimir Tahiri kanë frikë se çfarë do të deklarojë para hetuesve Emiljano Shullazi.

Kreu i demokratëve, tha se “Rama, Tahiri dhe Shullazi kanë krijuar Shtet brenda Shtetit”. Sipas tij deklarata e Berishës është bërë si propozim për gjendjen e rënduar kriminale.

April 22, 2016 15:15
Komento

2 Komente

 1. # April 22, 18:18

  Ky karabushi politikan nuk mund te rrije pa fole.

  Reply to this comment
 2. Fatmir Lohja April 23, 10:37

  Zoti Basha!
  Z. Berisha është politikan i vjetër.Në 25 vite , është violinë e parë.Kundërshtaret e akuzojnë për plakje,por ai e mendon shumë, për ç’ka deklaron.
  Me deklaraten e tij ,Presidenti u distancua. :”Eshte e paparanueshme”.A me deshirë, apo me rekomandin . atë e di ai!?Një gjë është e sigurtë :Kariera politike e Z. President ,si me musteqe e pa musteqe, u shkatërrua.Sali Berisha nuk i ka falur historikisht kundërshtarët.Kjo është e stërprovuar.
  Me deklraten tuaj:” Shqetësohet(Kundershtari ) për një propozim që sot nuk është as vendim dhe as nismë, por një propozim nisur nga gjendja kriminale në vend me shpresën që do të fshijë vëmendjen nga…..” Je munduar me rreshqitë si ngjala, për tu përballur me shefin.Të jeshë i bindur ,se edhe me këtë hile e ke bërë armik.Me sa duket besimi reciprok ka humbur në zgafellat e politikës aktuale.Qofsha në gabim!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*