Basha: Rama të kuptojë situatën eksplozive, ndryshe do rrëzohet

November 24, 2014 11:34

Basha: Rama të kuptojë situatën eksplozive, ndryshe do rrëzohet

Pas protestës të së shtunës, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë shtypi.

Kreu i PD ka thënë se kryeministri Edi Rama duhet të kuptojë situatën eksplozive.

Ndryshe, sipas Bashës, Rama do rrëzohet.

Protesta konfirmoi hendekun e thellë mes një Shqipërie me halle të shumta dhe qeverisë. Edi Rama nuk doli nga bunkeri, nuk dëgjoi zërin e qytetarëve.

 I kërkoj kryeministrit të kuptojë situatën eksplozive të vendit dhe të reagojë me përgjegjshmëri, të dëgjojë zërin e qytetarëve.

 Në emër të shumicës së shqiptarëve që luftojnë për mbijetesë i kërkoj Kryeministrit të ndalë rritjen e çmimit të energjisë elektrike, të rishqyrtojë paketën fiskale të 2015, të heqë dorë nga rritja e cdo takse apo akcize, të ulë në nivelin 10 % taksimin maksimal, të mbajë premtimin për legalizim falas, të kthejë në detyrë policinë e shtetit, të ulë shpenzimet maramendëse qeveritare, të garantojë vijimin e studimeve për cdo student që u godit nga pseudoreforma, të heqë tvsh për energjinë për shtresat në nevojë”, tha Basha.

Në bulevard doli Shqipëria e harruar, Shqipëria e mjeruar, Shqipëria e dhunuar nga qeveria Rama-Meta.

Në protestë ishte Shqipëria kundër rritjes së çmimeve dhe taksave të reja, ishte Shqipëria kundër varfërisë, por ishte edhe Shqipëria e shpresës dhe e të ardhshmes”, u shpreh ai.

 

November 24, 2014 11:34
Komento

6 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" November 24, 11:51

  Lulja e partise kercenon, por seshte i sigurte, se zeri i tij, pa tingullin e burrit e tradheton.
  O Lulzime, Saliu te vuri aty, qe vete te shpetoje nga bresherite e shqiptareve, te vuri aty, si nje kukull, ku mund te luaje si te doje.
  Prandaj moj Lulja e Saliut, kercenimet e tua, nuk i merr asnje seriozisht.

  Reply to this comment
  • Toni November 24, 15:00

   pu-pu-pu sa i ngjane Ermal Hoxhes ky luli fotokopje fare,nje prerje i ka bo,,o lul bythsi po pse duhet me i besu nje tipi si ty o karallo po ti nje cope hadut+vrases je qe dosjet i mbylle me PROCEDURA,.Car do rrezosh ti more o tajare e shkaterrume po jemi ne shekullin 21 ka vdek ajo ideollogji e jotja po ta thoshte dasara-sadija apo argita mund ta besoja,juve kini mbaruar kini kaluar ne masturbim extrem mendore….

   Reply to this comment
 2. toni14 November 24, 11:59

  Po ti ne burg e ke vendin oh pleher apo ke edhe ti frik nga hapja e dosjev shkredhat

  Reply to this comment
 3. shteti policor November 24, 12:14

  Provoje po ta mban, protestusve nuk do tu preket asnje gisht po ty me ate plakun e qelbur nuk do te te falet , do te marresh drejt ate qe te tako n.

  Reply to this comment
 4. Sali Qerozi November 24, 14:30

  Mos ma ngisni Lulin nga zeri se eshte si ajo puna e palles, i ka hup, thone shkodranet.

  Reply to this comment
 5. puntori November 24, 18:04

  uuuuua sa shpejte ia kerkon tjetrit ky qe te mbaje fjalen e dhen akoma 1 vite skaloj mire se ky bajga kur qe ne pushte jo pake po 8 vjet i la te gjitha gjerat ne regull ekonomin te 2 pas gjermanis rendin spipitinte miza drjtesia i nzori te gjithe te koruptuarit me miliona nga djersa e popullit te pa fajshme dhe me e madhia ne kohen e tyre fjala fukara nuk egzistonte te gjithe hanin me luge e florinjte dhe pinin me cafke te argjenta PSEMO AKOMA PANDEJN KETA SE POPULLI DO TI BESIJE SI NE 90 E PSE SI HA MORTIA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*