Basha: Ramën s’e mbajnë leqet! Balla: Je shumë i dobët si kundërshtar

June 28, 2018 11:42

Basha: Ramën s’e mbajnë leqet! Balla: Je shumë i dobët si kundërshtar

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar që në Kuvend të jetë i pranishëm edhe Kryeministri Rama.

Basha u shpreh se Rama është përgjegjësi i vetëm për shtyrjen e vendimmarrjes për negociatat e Shqipërisë me BE-në dhe për këtë arsye, Basha thotë se ai nuk mund ta anashkalojë debatin.

“Është marrë një vendim për shtyrjen e vendimmarrjes për negociatat dhe pengesa kryesore për këtë duhet të jetë këtu, Edi Rama. Në qoftë se zotëria po fshihet apo nuk e mbajnë leqet të vijë këtu, ndërprite seancën. Nuk mundet ai t’i bëjë bisht këtij debati.”

Ndërkohë, Taulant Balla iu kundërpërgjigj duke thënë se debati me kohë të përcaktuar nuk përfshin asnjë lloj detyrimi për të qenë kryeministri në sallë.

“E mirëpresim një debat me ju sot për vendimin historik të hapjes së negociatave, por ju jeni të paimagjinueshëm. Kërkuat debat për dokumentet e ish-sigurimit, por jemi të gatshëm të diskutojmë edhe për negociatat. Gjynah që të ka Shqipëria kryetar opozite.

Debati me kohë të përcaktuar nuk përfshin asnjë lloj detyrimi. Kryeministri do të jetë këtu menjëherë pasi në këtë moment është në një bisedë telefonike me kryeministrin e Belgjikës”, tha ai.

s.a/dita

June 28, 2018 11:42
Komento

3 Komente

 1. Ore pushta ; Perse duhet te tregoheni kaq debila me nji plehr si al bashah ! June 28, 13:16

  Si mer nuk mesuan niiher kta pozitare ,mos ti shkojn
  pas avazit te pederit te Babahalse .

  Perse teme per parlamentin jane kto idiotesira qe kerkon
  te fshihet shejtan budallai Babahalja e Politikes shqiptare .
  Kerkon te diskutoj Babahaleja gjasme perse u vunua ,
  sikur ktij pra i paska interesuar gjasme negociatat ,

  nderkohe qe te gjithe e dijne se ky SHKERDHATE
  qe sot bej Shejtan Budallain ne ata Parlament
  gjate gjithe veprimtarise tij ,ka paguar te huajt ,qe te pengojne cdo zhvillime politike te Shqiperise dhe afrimin me BE-ne !!!

  Pra ky Babahaleja e Politikes Shqiptare ,se ka per gje fare , qe ta fuse gishtin sot ,ne Vrymen e tij
  ne Parlament dhe fishkelleje ;

  Perse nuk me shkerdheni Hollandezen mua z.Kryeminister ,sepse un jam pederi me i ndyre e i pafytyre i politikes ,un jame Babahaleja ,
  qe asnji nga ju nuk ma ndjen eren e qelbsit politike ,

  dhe un e kam per fis kurverine sepse kam dal
  nha boedellua e shpelles !!!!!!!!

  PO KTA PUSHTA MOR AMAN
  PER CFAR E KANE ATE GOJE E SI THON :

  Pyet ti Babahale perse u vonuan Negociatat ?

  Sepse ti putane antishqiptare lobove kunder Shqiperise ne deputete te Bundestag-ut etj
  ne USA ku paguan 40 MIJE €uro ne Muaj Gruppe te tipit Podesta ,
  nga paret qe i ke vjedhur shqiptareve ,

  po kunder interesave te Shqiperise .

  Dhe per kte duhet te vihesh para Drejtesise .

  etj etj .

  Per kto idiotizma qe luajn kta ne Parlament ,
  i merren taxa atij populli qe s’ka te haj ????

  o SHTET I NDYRE

  REAGO SI DUHET E BOLL U TALLET
  ME ATA SHKERDHATAT SI LYLQIMI PUTANA NDERKOMBETARE NE ATE HALE PARLAMENT

  ASNJI SDUHET TE PAGUHET PER TE KALUAR
  KOHEN KOTE
  KUR NUK I SHERBENI SHTETIT E NUK BENI LIGJE
  POR MERRENI ME LLOGJET E NJI SHKERDHATE
  NJI KRIMINELI SI LYLQIM BASHA O DEGJENRATA POLITIKAN !!!!!!

  Reply to this comment
 2. MH June 28, 13:36

  Ore Balla e kalove ceshtjen ne prokurori.Cfare bane.Ku perfundoi padia.Shkuat ne gjykat bashk me Bashen.Cfare u tha e si perfundoi.kete duam te dime.Shpifjet se nuk marrin denim ligjor.I bie cdo shpifjeje te nderohet me dekrete presidenciale.Origjinal sic bante Nishani me dekorime ballisteve.Vetem e vetem se vetvriteshin ne hale.

  Reply to this comment
 3. Fidel Kastro June 28, 19:44

  Mese e qarte pengese per hapjen e negociatave eshte Rame droga i cili drejton nje qeveri super te korruptuar. Lulzim Basha po ben detyren si lideri i opozites . Me droge korrupsion e para te pista , dyert e Europes do te mbeten te mbyllura. Ne se popullin tend e genjen dhe e mashtron dhe disa militante truthare te besojne , Europa e qyteteruar s’te pranon, e ta ben te qarte , duke kerkuar qe ;NE SHTEPINE E PERBASHKET EVROPIANE UNE TE DUA “TE LARE , TE RRUAR , TE PASTER , JO QEN ME MORRA E ME PLESHTA”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*