“Ramës i çon të rregullojë një makinë me motor të prishur, ai ta lyen me bojë”

June 1, 2017 11:25

“Ramës i çon të rregullojë një makinë me motor të prishur, ai ta lyen me bojë”

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot nga Vau i Dejës, se ekonomia do të jetë sektori ku ai do të punojë më shumë nëse bëhet kryeministër.

Basha tha se Edi Rama ka shkatërruar ekonominë shqiptare, dhe për këtë ai duhet të kërkojë falje e të hapë krahun.

“Ekonomia është katastrofë, Edi Rama nuk do ta kuptojë. Ai duhet të kërkojë falje dhe të hapë krahun, por jo nuk e bën këtë, ai vazhdon t’i kërkojë votën për 4 vitet e ardhshme shqiptarëve. E di si është puna e Ramës, ju i çoni një makinë për ta rregulluar se i është prishur motorri, ky ta lyen me bojë, e të thotë merre, pa e rregulluar fare.

Unë do ta ndreq motorin e ekonomisë shqiptare. Unë do të marr vendime të vështira por të rëndësishme për një vend me ekonomi të fortë. Vendimet e forta dhe të duhura për të cilat jam angazhuar, i kam marrë me pjesëtarët e Republikës së Re. Ishin vendime që më përkisnin mua. Unë nuk përdor taksat tuaja për luks të shfrenuar,” tha Basha.

 

 

June 1, 2017 11:25
Komento

8 Komente

 1. MONDI June 1, 11:40

  A ka fytyre me te ndyre dhe hajdut me te te madh se ty ?
  Si kujton ti more zagar se njerzit e kane harruar hotelin tend ‘vjerrit tend ‘ ne vlore ?????
  Si kujton ti more se populli i Tiranes e ka harruar sekserin tend Florenc Hoxhen dhe banden e tij ???
  Si kujton ti more se Tirana dhe e gjithe Shqiperia e ka harruar qe ti fjete gjume 4 vite ne Tirane apo po keshtu do te shkaterrojsh te gjithe Shqiperine ??????
  A ka njeri me mashtrues se ty dhe me hajdut se ty ne bote ????

  Reply to this comment
 2. tirana June 1, 12:47

  rama te pakten e lyen me boj dhe ta kthen prap po ti o bash mavria as se rregullon as se lyen por ta sekuestron dhe e shet per hesap se ti je hajdut me EMER

  Reply to this comment
 3. . June 1, 15:34

  Rama po merr grante nga BE, nga dita ne dite rrit besimin jashte, dhe stabilitetin brenda vendit.
  Moodi e rriti vleresimin e obligacioneve qeveritare ne B+ kete vit.
  Me borxhin der ne fyt trasheguar nga Basha-llinjte e qeverise PD, cdo rezultat ka qene pasoje e vullnetit politik e njerezve socialiste, toleranca dhe resurset personale te secilit. Asnje qindarke nga buxheti i shpuar i berishes.
  Me lulin ganster, jo bojatisje por do ta vjedh pjese per pjese, te ta riktheje me keq se cja dhe’ se fonde po iu dhane (per inerci te rames) do i fus ne xhep te vet sic beri me rrugen e kombit, ato lloj punesh di te beje mire Lul huligani.

  Reply to this comment
 4. Rajmondi June 1, 16:39

  Mondi,ke haruar cilesite me negative qe ka Luli.Pervec se hajdut,dembel e gjumash,ai eshte KRIMINEL teper i rezikshem,i cili urdheroi gardistet te vrisnin 4-qytetare te pa fajshem me duar ne xhepa ne mes te bulevardit.

  Reply to this comment
 5. Donalda June 1, 18:38

  Por kur flet key maskara si nuk I Ben njeri pyetje. Pse pse firmose per detin me greqine. Pse nuk dhe dorheqje qe u vrane 4 veta 21 janar. Pse u bere avokat I dik martinit per te vrare UCK. Pse e vrate olldashin etj etj .mire qe e degjoni Po si nuk ju vjen rende per hire te kombit ti beni pyetje ketij pacavuri qe rri 3 ore nje ambasaden ruse per bisedime.

  Reply to this comment
 6. Donalda June 1, 18:39

  Por kur flet key maskara si nuk I Ben njeri pyetje. Pse pse firmose per detin me greqine. Pse nuk dhe dorheqje qe u vrane 4 veta 21 janar. Pse u bere avokat I dik martinit per te vrare UCK. Pse e vrate olldashin etj etj .mire qe e degjoni Po si nuk ju vjen rende per hire te kombit ti beni pyetje ketij pacavuri qe rri 3 ore nje ambasaden ruse per bisedime. Mbase e Lexoje kete koment

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic June 2, 00:26

  Nuk ke argumentuar asgje ne lidhje me ato qe Rama shkruan.
  E KE KETE KOMENTE JASHTE REALIOTETIT. rAMA FLET P[ER TIMON DREJTIMI, TI JA FUT SHPATIT ME LYRJE BOJE.
  kURE NUK DIN TE JAPESH PERGJIGJE ME MIRE HESHTE.

  Reply to this comment
 8. anticensurë25642654 June 2, 08:00

  që ke të drejtë!?
  nuk ta mohoj dot!
  por që ke harruar të thuash se ty po ta prure makinën për ta pastruar!?
  ti ta shet në greqi!!
  të lë pa makinë fare!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*