Basha-Ramës: Pezullo tarifën. Shqiptarë, mos u gënjeni

March 31, 2018 20:45

Basha-Ramës: Pezullo tarifën. Shqiptarë, mos u gënjeni

Pas konferencës së mbajtur nga kryeministri Edi Rama, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha së bashku me aleatët ka dalë në një deklaratë për mediat, pas një takimi që ka zhvilluar me këta të fundit.

Nga selia blu Basha shprehu mbështetjen e tij ndaj protestuesve dhe të gjithë qytetarëve. Ai i bëri thirrje Ramës që të heqë tarifën prej 5 euro, pasi sipas tij kjo është një tarifë korruptive.

Me tej Basha iu drejtua qytetarëve duke i thënë që të mos bien pre e provokimeve.

Pjesë nga deklarata

“Jemi këtu sot në emër të opozitës për të deklaruar se shprehim mbështetjen tonë me të gjithë qytetarët, që ndëshkohen nga tarifa korruptive. Ne kërkojmë të dënojmë dhunën ndaj protestuesve dhe i bëjmë thirrje qytetarëve të shmangin provokimet.

Rama duhet ta kuptojë mirë sa nuk është vonë, dhe jo kërcënimin e reprezaljeve dhe armëve. Qytetarët nuk mund të paguajnë këtë tarifë korruptive. I bëjmë thirrje Ramës të heqë forcat policore nga Kukësi .

I bëjmë thirrje policisë që të kundërshtojë urdhrin për dhunë. I bëjmë thirrje Ramës që të anulojë menjëherë taksën korruptive. Ai duhet të japë llogari se ku shkojnë 200 milionë euro që qytetarët paguajnë për mirëmbajtje të rrugëve.”

s.a/dita

March 31, 2018 20:45
Komento

4 Komente

 1. Ramo: O lyl bosha , topen e Djathte merma ti ne goj ,te majten cizmegjata March 31, 20:58

  kthehuni ne Bordellon pd te gjithe si jeni
  dhe fillono orgjin ,
  sepse mbas disa ditesh ,
  s’do ta keni me nji shanc te tille .
  Eshte shanci fundit i juaji
  funderinat e shqiperise .

  Reply to this comment
 2. Niku March 31, 22:01

  Po nuk u futen ne burg Berisha dhe Basha, nuk ka as veting dhe as qetesi ai vend. Zbatoni ligjin pa leshime per cilido qe e ka shkelur. Politiken keta zuzare e kane vetem si mburoje qe ti shpetojne ligjit.

  Reply to this comment
 3. Sali o le le, o nene. April 1, 01:27

  Tranvestitja nuk di se cfare flet shikoni foton si rrine kodoshet e tjere nga pas, a thua se jane ne nje procesion varrimi.
  I ha meraku per qytetaret qe te mos paguajne tarifen e kalimit ne kete rruge se kjo eshte marre ne fillim kur u inagurua, jane plot 230 milion euro qe shkuan ne xhepat e Sali Kar-axhic dhe te tranvestitesh Lulushe.
  Na eshte veshur me atlete edhe kopili i Fierit, Fatmir Cami (Mediu) i ngjizur ne tren.

  Reply to this comment
 4. Drejtesia e vonuar April 1, 08:02

  Ky ndyresire qe ben thirrje per dhune, duhet te dale para drejtesise per megavjedhjen e rruges se kombit, akuzuar me fakte nga KLSH dhe qe ja hodhi me procedure.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*