Basha reflekton për listat: Të heqim maliqësit, të fusim intelektualët

March 14, 2019 18:46

Basha reflekton për listat: Të heqim maliqësit, të fusim intelektualët

Krahas qytetarëve, Lulzim Basha ka ftuar edhe intelektualët të bëhen pjesë e aksionit opozitar për largimin e Edi Ramës. Kreu demokrat, para artistëve shfaqi shenja reflektimi për gabimin e tij për kandidatët, të cilët i futi në lista dhe tani po ulen në Kuvend.

Një reflektimi të thellë edhe brenda opozitës për sa i përket misionit tonë në kuptimin afatgjatë, që është në vlerësimin tim misioni i dhënies fund të përfaqësimit të interesave të publikut, nga njerëz që nuk e meritojnë dhe e shpërdorojnë besimin publik. E që në ballë të ndryshimit që duam të gjithë dhe presin të gjithë Shqipëria, të mos jenë maliqërit, por të jetë elita intelektuale”, tha Basha.

Në tryezën me përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Basha denoncoi se pas projektit të godinës së re fshihet afera e pastrimit të parave të pista.

Kemi prova të mjaftueshme se afera e Teatrit Kombëtar është në thelb një aferë e pastrimit të parave të pista, të kokainës spanjolle”, tha Basha.

Kompozitori Limoz Dizdari, njëherësh ish-deputet socialist, zbuloi debatin që pati me Edi Ramën në kohën kur ai ishte ministër Kulture për prishjen e Teatrit.

Unë e pyesja me natyrshmëri se me ç’parà do ta bënte, sepse bie miu e thyente kokën. Ai më tha se i kishte premtuar qeveria greke dhe kryeministri i Greqisë se do t’i jepte lekë”, tha Dizdari.

Përfaqësues të aleancës dhe artistë i kërkuan kreut demokrat më shumë vëmendje, si dhe përfaqësim të popullit në vendimmarrje.

v.l/ Dita

March 14, 2019 18:46
Komento

8 Komente

 1. hahaqhahahahhahahaa moloqit e stalles pd ! March 14, 19:37

  ooo sa kom qesh .

  pse ky kokUturaku qe po derdhet rrugeve ,

  per cilin e mban vehetn ? °!°

  haaaaaaaaaaaaaaaaaahahahaaaaa

  e po kur u bo edhe ky plehr te flasi per maliqt

  nderkohe qe vet eshte thjeshte mahmut maloqa

  rraseni mer brenda kte Dordolec kallamoqi se lat nam me kte shakerdhata rrugesh ne politike

  Reply to this comment
 2. Alban Dega March 14, 20:01

  SALI … LUL I NENES
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Sali .. Lul i nenes
  Ke te qaj me pare
  Mehdi Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Like Mona Cizmen
  Kishin nismetare
  Me bllokun ne dore.
  Me Lalezin fanare
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurre nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet
  askush per ti qare !
  Ligji dhe drejtesia
  Ne pranga kur tu marre.
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre
  Mbi gjak te pathare.
  Kur tu marri zvarre!

  From: Alban Dega
  Date: February 19, 2017 at 3:58:52 PM EDT

  Reply to this comment
 3. Alban Dega March 14, 20:04

  MISION I PAMUNDUR PER LOPE HOLLANDEZE

  Vetem mendimtaret mund te vleresojne mendimtaret…
  Jo lopet hollandeze ala Lulush Karabushet!
  Mision i pamundur !

  Reply to this comment
 4. demo March 14, 21:26

  Po ju jeni parti e Maliqerve dhe Zhelaleve.Ju intelektualeve u vute drurin qe ne 1991.Pyet gjysh Berishen,se ti je i vogel.

  Reply to this comment
 5. Xhamlliku March 15, 08:24

  Ju jeni regresi dhe e keqja e ketij vendi. Kete e tregove edhe si ish kryetar i bashkise, ku ti per 4 vjet ngrohe veze ne kolltuk. Thuaj nje gje qe bere per Tiranen , vec vjedhjeve dhe hajduterise per te mbushur xhepat e tu. Atehere si mund ti te mendosh se Tiranes i duhet nje teater dinjitoz ?. ti je njeri pa kulture, pa kurre fare vizioni, por teatri do behet do apo nuk do ti.

  Reply to this comment
 6. Ket nusen do ta morim partizone March 15, 10:40

  “Perpara rilindas te dhjamosur dhe te rrudhur nga trute per fitorje te reja”.

  Reply to this comment
 7. gardiani March 15, 13:32

  INTELEKTUALI i shquar 12 vjet s’ka mare nje klase akoma !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?