Basha refuzon Lefter Maliqin për Beratin, kandidon Kasëm Mahmutaj

April 14, 2015 10:10

Basha refuzon Lefter Maliqin për Beratin, kandidon Kasëm Mahmutaj

Ish-deputeti democrat, Lefter Maliqi, ka më shumë se një vit që përgatitet për të kandiduar për Bashkinë e Beratit.

Por, ai është refuzuar nga Lulzim Basha.

Ky i fundit ka vendosur që të caktojë një tjetër kandidat për Bashkinë e Beratit.

Ai është Kasëm Mahmutaj.

Ndërkohë, PD ka zyrtarizuar edhe kandidatin për Bashkinë e Kuçovës, Myslym Haxhi.

PD ndërkohë nuk ka zyrtarizuar ende kandidatët për bashkitë kryesore, si ajo e Tiranës, Durrësit, Vlorës, Fierit dhe Korçës.

April 14, 2015 10:10
Komento

15 Komente

 1. ARGITA April 14, 10:30

  KASEMI ESHTE REPUBLIKAN

  Reply to this comment
 2. Lefter gomari April 14, 11:40

  Me nje gomar si Lefter Maliqi, PD e ka plotesisht te humbur garen ne Berat. Kjo foto flet vete.. te pozosh me dy gisht ne Westminster Bridge ne Londer me dy gishta. Ky eshte kulmi i injorances dge debilllekut.
  Respekt per Kasem Mahmutaj, por ai i perket Partise Republikane dhe jo PD.

  Reply to this comment
 3. Berisha Strazimiri April 14, 12:02

  Rri si mut tashti se u fryve shume. Tani do te shohim guximin… trimerine….zgjuarsine e Lefkes

  Reply to this comment
 4. Sokoli April 14, 13:00

  Karagjozet e Shqiperise duan te behen serioz……. u vdekshim te gjithe ,po jetojme!

  Reply to this comment
 5. Naftetari April 14, 13:05

  O Liqe ta futi Lulushi po kur do dhe ti te behesh kryetar mero cope trapi dhe cfar te komandoje Bertin thua se u shun Bertasit.

  Reply to this comment
 6. nukdumbanane.com April 14, 13:36

  Pare foton me vëmendje , duket si xhelali kamzës .

  Reply to this comment
 7. demo April 14, 13:46

  O Sali tu befsha ferre!Mortja Beratin ta haje,kur pretendon edhe ky hale fshati, te qeverise Beratin.Ku katandise o Shqiperi e mjere/?Po te pakten ajo diktature kete lloj ferre nuk e linte te zbriste ne Berat,pa marre leje tek operativi.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi April 14, 14:05

   Hiq një maliq e vër një kasëm,- ku është ndryshimi këtu ? Apo hiq një hu e vër një hu?

   Reply to this comment
   • Astrim Lamaj April 14, 14:51

    @Pellumb
    Kam lexuar me respekt disa komente tuaja. Por ketu nxitohesh. Une jam tradicionalisht simpatizant i se majtes. Kasem Mahmutaj eshte nje djale shume i respektuar ne gjithe Beratin. Pavaresisht bindjeve te nderyshme politike me duhet ta pohoj kete publikisht. I takon Rames te beje zgjedhjen e duhur nese do realisht ta fitoje kete Bashki dhe te mos ta lere ne dore te Gledioneve te LSI-se se do te marre humbjen e sigurte. Flm.

    Reply to this comment
    • Best April 14, 15:53

     Astrit
     mos u merzit
     megjithese e majta se meriton beratin te siguroj se kete here e fiton
     eshte petrit Sina kandidat dhe jo Gledioni
     Po te ishte ky i fundit Kasemi e merrte me njemije perqind
     Por duket se Meta vertete eshte finok i vjeter
     e kuptoi hilen dhe vuri nje kandidat fshati
     Gjysma e beratit eshte tashme me te ardhur nga zonat rurale keshtu qe Petriti i mbeshtjell te gjitha, megjithese them se do fitoje shume shume ngushte
     Sepse Kasemi eshte vertete djale i mire, pavaresisht ca pislliqeve te dores se dyte qe ka bere andej nga Italia, por sigurisht jo si 2 vellezerit e tjere te tij qe kane vrare

     Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi April 14, 20:01

     Astrim? Faleminderit që më lexoni! Komenti im nuk ka të bëjë me personat por është në kontekstin politik. Që do të thotë se e ashtuquajtura pd nuk ka kritere patriotike dhe morale , as profesionale nê përzgjedhjen e kandidaturave! Aty është si kriter i vetëm ai i “të fortit”etj.etj. Kasëmi mund të jetë njeri i mirë dhe s’kam pse ta paragjykoj por, ka blerë “ombrellë” dielli, jo shiu!? Pse nuk del më vehte ai ? Edhe Rama nuk është se po përzgjedh të devotshmit,madje jo rrallë kandidatë pa integritet në shumë rrafshe! Në partitë kryesore për mua po “sundon kulti i kryetarit” dhe kjo s’është shënjë aspak e mirë. Ka arritur një pikë kur po masivizohet ideja se kandidaturat partiake janë më të dobëtat!! Nejse, ju jam mirënjohës dhe nuk po zgjatem më sepse tema është mjaft e gjërë… Nderime! PS/ mbiemri juaj më duket shumë i njohur. Kam miq të shumtë me këtë mbiemër? Tung!

     Reply to this comment
 8. shpellari king April 14, 14:54

  Tani zoti Maliq Efendi.
  Na jep nje darke te shtepia e Bardhe…..
  E di mire ti se ç’po flas…..

  Reply to this comment
 9. emigrant April 14, 16:33

  KY KASEMI MUND TE JETE DJALE SHUM I MIRE DHE I RESPEKTUAR NE BERAT, POR KY KASEMI NE RRADHE TE PARE DO RRESPEKTOJE PADRONET QE E VUNE KANDIDAT DHE PASTAJ BERATIN,,,,,,, PRA ESHTE KLANI QE VENDOS DHE QEVERIS,,,,, JO KASEMI,,, KASEMI ESHTE VETEM FIGURE E PASTER I PERDORUR NGA KLANI,,,,, TE GJITHE TE MIRAT BETATAS,,,,,

  Reply to this comment
 10. "Horri i Bulevardit" April 14, 18:22

  A eshte burre i mire Kasemi, a seshte, nuk di cfare te them, se nuk e njoh, por di nje gje, kush pranon te garoje, si laparak i sali berishes, shume shpejt, ka per ti ikur burreria.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*