Basha: Saimir Tahiri të largohet nga detyra dhe të vihet para drejtësisë

February 4, 2016 18:33

Basha: Saimir Tahiri të largohet nga detyra dhe të vihet para drejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkoi sot largimin e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Në një deklaratë nga selia blu, Basha e cilësoi gjendjen e rendit alarmante.

Ai u ndal në ngjarjen e fundit në Elbasan, ku u vranë 3 persona dhe mbetën të plagosur 8 të tjerë.

Sipas Bashës, kjo është dëshmi e mungesës së aftësive drejtuese në Ministrinë e Brendshme.

Veç kësaj, Basha akuzoi Tahirin si ministrin që është përfshirë në pazare me bandat e trafikut të drogës.

“Përgjimet e partnerëve tanë e kanë kapur duke folur me drejtues bandash”, tha Basha.

 

 

February 4, 2016 18:33
Komento

5 Komente

 1. Labi Gjirokastres February 4, 18:57

  Fillimisht para drejtesise duhet te paraqitesh ti Lulushe.Per tri arsye.1)Shitja e detit Greqise kur ishe Minister i Jashtem dhe me buzeqeshje te papermbajtshme firmose shitjen e nje cope te Shqiperise ne prani te Ministres se Jashtme Greke,Dora Bakojanis.2)Vjedhjen e 220 mln Eurove ne rrugen Durres-Kukes.3)Dhe me kryesorja,duhet te paraqitesh(dhe te jesh bindur se do paraqitesh) para drejtesise per ekzekutimin mizor,barabar,te pabese,burracak dhe pa gjyq qe bere sebashku me dhine e Vicidolit me 21 Janar 2011-te ndaj kater Shqiptareve te pafajshem me duar ne xhepa.

  Reply to this comment
 2. MH February 4, 19:48

  Zoti Basha mos u ngut!
  Cdo gje do e kryej Byroja e Hetimit kombetar.

  Ka shume te tjere perpara deri tek rradha e Tahirit.Pushteti sot asht pushteti i kohes se fundit ne keto 25 vjet demokraci.
  Pushtetet e para kane lene emer ne ndertime rrugesh si ajo e kombit,ne punishtet e Gerdecit,Ne luftimet ne Vlore 1997,ne kryerjen e puceve grusht shtetit 1998,ne 21 janarin 2011,faljen e detit grekut.Po ka dhe ato sherbimet sekrete ne favor te Sebise me embargon “Patriotike” etj etj.
  Mbesim ne pritje ne plotesimin e kerkesave tona separi dhe patjeter dhe te tuajat se fundi.

  Reply to this comment
 3. SHISHJA E RAKISE February 4, 22:40

  o kastravec pse nuk shkon ti i pari mordenar vrasesi i 21 janarit hajdut leugenar kukulla e saliut

  Reply to this comment
 4. Shqip February 5, 00:54

  Dale Lulke mos u ngute, se do te haje goja mute…..
  Se I di mor nje Shqiperi, krimet qe ke bere ti…
  Dale Lulke me ngadale, se tash boja te ka dale, e jo vetem nje Shqiperi, por edhe ne Ameriqi….
  Dale Lulke mos bridhe me grape, se ti je nje koker trape..
  Te perdorin kudo je, vec per leter nje hale….
  Edhe pak e do shikoshe, shpejte me burge do perfundoshe…s’te harron more kush ty, maje catise me dylbi, s’e harron kush ate mekat, kur derdhe gjake nje bulevard…
  Per keto krime more I ngrate, do te kesh denim te gjate,
  e nuk mundet dot ti mbuloshe, edhe 230-tat e “Ruges se Kombit” te pagushe….
  Me keto krime e rremuja, s’ti mbuloje dot as Arvizujaaaa U mundua shume I gjori, te te nxirte nga terrori.
  Te emeroi dhe “Ylle me ngjitje”, po ti je mor nje jashteqetje.
  Per kete pune vete zoti Lu, na u ngrite dhe erdhi ketu.
  Kreko veshur me kostume, mbase rregullon ket pune,
  E ca spec me torbe kish mare, te verboje cdo shqiptere…
  Por me kote e ke mor Lu, ketu nuk eshte Honolulu…
  se ketu I thone Shqiperi, te bejne EKO dhe Grafi.
  Ti erdhe si ispktore, po do shkoshe me b…e nje dore..
  Se Shqiptari ka nje jete, qe vuan me kete planete…
  Ka ardhe koha te kuptoni, ne shtepite tuaja te qendroni,
  Se ketu eshte truallin Iliri, per nga geni meni miri….
  Kriminele e tradhetare, gjithe i varin ne litare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?