E pyesin për deklaratat e PE, pas Linkolnit, Basha citon Kenedin

February 28, 2019 14:42

E pyesin për deklaratat e PE, pas Linkolnit, Basha citon Kenedin

Lulzim Basha ka folur ditën e sotme nga Shkodra, në përfundim të takimit me strukturat e PD.

Kreu i Partisë Demokratike tha se Shkodra i ka paraprirë rrugës drejt Bashkimit Evropian, por sipas tij kjo rrugë është e vështirë dhe e dhimbshme.

I pyetur për deklaratat e Delegacionit të Parlamentit Europian, Lulzim Basha u përpoq të mos jepte një përgjigje duke thënë një shprehje të Kennedy.

Kenedi pat thënë dikur “mos pyesni çfarë do bëjë vendi juaj për ju, por pyesni çfarë do bëni ju për vendin tuaj”.

Basha tha se ndërkombëtarët nuk duhet t’i kërkojnë atij, asgjë që nuk do të pranonin për popujt e tyre..

A do të pranonit për vendin tuaj këtë që i kërkoni shqiptarëve të  pranojnë për veten e tyre një kryeministër që vjen me krimin, qeverisë për krimin në vend që ti shërbejë popullit? Përgjigjja e tyre do të ishte e thjeshtë dhe e qartë. Askush nuk e pranon këtë për veten e tyre. Përgjigjja ime mbetet, mos më kërkoni asgjë që nuk do të pranoni për popujt tuaj.

I pyetur nëse Kuvendi aktual është legjitim, Basha u shpreh se deputetët nuk përfaqësojnë më qytetarët.

l.h/ dita

February 28, 2019 14:42
Komento

13 Komente

 1. Mala February 28, 14:49

  Nuk pate ore ndonnje rus?! Per ate ke humbur shpresen a ?!Merre Salon e Moniken,Paloke belben dhe Shehin pianik,Mediun vrastari dhe shkoni te Mira Markoviq-Milosheviq ne rusi,Kush ju ndersej ju ben vendstrehim.

  Reply to this comment
 2. rudin February 28, 15:09

  Nderkombetaret nuk kuptojne asgje rreth realitetit shqipetar,nuk u plas fare per cfare ndodh ketu.Perkrahin cdo bajge te majte ose te djathte pavaresisht nese vjedh ose vret,na shikojne si popull primitiv.

  Reply to this comment
  • Kaçi i zi February 28, 15:23

   Une propozoj ti shpallim non grada si thua?
   Le te vine ata te na luten per tu integruar ne shtetet e bashkuara te Vicidolit

   Reply to this comment
 3. Populli February 28, 15:20

  Ik te ambasada ruse tani sic vajte ne 2017 per keshillim.

  Reply to this comment
 4. Lul sherbetor i Putinit February 28, 15:22

  Nuk i komentom se je i dhjere. Po te ishte ndryshe do kishit filluar te bertisnit koferencave te shtypit tani

  Reply to this comment
 5. meti February 28, 15:44

  nje dcqka tha zeri i amerikes dhe cudite dynjane ,tash nuk i kupton,Ka ende budallanj qe te vine prapa.

  Reply to this comment
 6. Taku February 28, 16:09

  Ok. Tani prit dhe deklaratrn zyrtare te DASH!

  Reply to this comment
 7. Haxhi Qamili me zyre ne SHQUP. February 28, 16:12

  Zotnia jote Kriminel Koqe Basha dhe Sali Serbi, ata pra BE nuk do te pranonin (as t’u shkonte ne mendje) e jo me te pushkatoheshin protestues ne mes te bulevardit me duar ne xhepa njesoj si ne kohen e Pinocetit ne Kili
  Boll hajdut o bordello qe vodhe 230 milion euro e gjemb ne kembe nuk te hyri, kete kerkon te mbrosh ti ne emer te disa plehrave, gangster e burgaxhinj qe na e quan popull.

  Reply to this comment
 8. fteri February 28, 16:16

  Se kush është L.Basha të gjithë e dinë .Por ky e ha turpin me bukë.

  Së Bashku me Saliun, Munikën dhe Ilir Metën ,këta jan fatkeqësia e kombit që populli ndodhet në këtë gjendje.Këta jan zjarrëvënsit .vrasësit dhe hajdutët ,penguesit e shqipërisë në BE.

  Për ta kuptuar raportin midis turpit dhe fatkeqësisë për Bashën po e shpreh me këto vargje.
  GRURI QË MBOLLA MË DOLI TËRË BAR !

  Mblidhen në një lëmë,
  burrat nga malësia.
  Kush është më e rëndë ,
  turpi apo fatkeqësia ?!

  Njeriu në fatkeqësi ,
  duhet të durojë,
  Ndërsa në paturpësi ,
  nuk duhet të jetojë.

  Turpi nuk t’ë kafshon ,
  siç të kafshon qeni .
  Por të përjashton ,
  të nxjerr nga kuvendi.

  Kam një Sali ,
  i tha Basha mikut ,
  Ai më mban gjallë,
  sot n’ditë të rrezikut.

  Tre lider ka opozita ,
  dhesin parlamentin
  Sot rënkon Rama !
  Thotë ,një Sali vdiq ,
  Basha e Monika cofën !

  I thonë opozitarët,
  duf me raki e pëlënca ,
  Qëndro more burr !
  Të isha dhe hekur isha ndryshkur .
  si gozhda në murë.

  U mundova fort ,u lodha në çadër,
  gurë në kryeministri ,e zjarr në parlament ,
  Më në fund i dorzova të
  gjitha mandatet.

  Mbas meje në PD të
  bëhet kiameti,
  kërkëndë s ‘lashë
  më përmbrapa !

  Ditën që hyra në PD
  Më thanë :Punë e mbarë !
  Ndoshta s’dita ma zgjedhë ” farën “,
  Gruri që mbolla më doli tërë Barë !

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic February 28, 16:26

  1.PYET BASHA. A do të pranonit vjedhjen masive të parave të shqiptarëve me PPP korruptive?
  1.1.Po mire more Basha a e ke pyet veten tende a mos bere vjedhje masive ne rrugen e Kombit duke vjedhur 235 milion Evro.
  Po mire qe i vodhe pore e shperfille edhe drejtesin . Kete vjedhje nuk e thashe une pore e tha Kontrolli i lart i shtetit.
  2.BASH PYET.A do të pranonit bashkëqeverisjen me bandat që terrorizojnë qytetarët?
  2.2. A ka banda me te medha se ju Basha mendo se si i dergove vet te gjith drejtuesit e UCK-se ne Hage.
  Ku e ke Remzi Hoxhen.
  Ku e ke Azem Hajdarin
  Ku e Trebickem Ku i ke 26 veta qe i dogje ne Gerdec
  Ku i ke kater veta qe ti Bandit i vrave ne mes te bulevardit.
  Perse ti Bandit firmose detin dhen Greqise.
  Ja pra ballafaqohi nje here per veten tende se i pari ti duhet te shkoshe ne hapsane.!
  3. BASHA PYET.A do të pranonin mjerimin ekonomik, varfërinë, mungesën e shpresës dhe emigracionin?
  3.3. T o budalla flet sikur ke “zbritur” nga Marsi sote. Po ku mendon ti qe te punojn shqiptare a nuk i shkatrruat ju 1. Milion vende pune .Kjo eshte e dokumentuar me ze e me figure. Dhe sote ti Pellet per vende pune.
  Ju jeni autoret dhe Skenaristet e kesaj Varferie,
  Te kesh turp dhe kete fatkeqesi per shqiptaret ju e e realizuat dhe jo Partia Socialisete. Prandaj edhe per kete do te jepni llogari para drejtesise.!
  4.BASHA PYET.A do të pranonit për vendin tuaj këtë që i kërkoni shqiptarëve të pranojnë për veten e tyre një kryeministër që vjen me krimin, qeverisë për krimin në vend që ti shërbejë popullit?
  4.4.Kryeministri ka ardhur me vota legjitime . Me vota te krimin ti Bash u bere kryetar Bashkie ku edhe sote e asaj dite procesverbalet e komisioneve per Tiranen jan pa u fir,osur nga Komisioneret.
  Ti Bashe dhe partia Jote eshte partia me inkriminuar ne Shqiperi dhe kerkoni ta fajsoni Edi Ramen.
  Edi Rama te gjith ata qe ken shkelur ligjin i ka derguar para drejtesise, ndera juve si forc politike edhe perse shqiperis i keni ber njemij te ZEZA asnje nuk ka shkuar para drjetesie madje edhe ti vete e ke shperfillur drejtesine.!
  Keshtu qe ti nuk ke sy e faqe ti kerkosh llogari askujte pasi vete jen i mbyture deri ne fyte ne kriminalitete.!
  Une habitem qe drejtesia si forc politike perse nuk ju nxjerre jashte ligjit.!

  Reply to this comment
 10. MH February 28, 16:36

  Ore lulzim Basha kush mutin je ti qe na shet trimberi.E strukesh se nuk mund ti komentosh deklaratat e nderkombetarve.Nese merr guximin ti komentosh bi vete brenda ne fund te pa fundit pus,muslluk.

  Reply to this comment
 11. Vicidolisti Digital February 28, 17:40

  Ore ku jane strukur info haletike, Intelektualoqja, mirel suma dhe Zigur Karri? Mos jane futur ne anusin e SHQUP-it. Nese ka pare njeri keta mytebere te njoftoje blogun te veshe kundragazin.

  Reply to this comment
 12. Adih March 1, 02:14

  Ja u qajme hallin e madh e frken , qe ju ka zene te gjitheve ju mbare te ketij tranzicioni post komunist nga SPAK . Ska bir kurve tju shpetoje nga burgu o bandite te Katovices , me soj e sorollop,mbare ku jeni .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*