“E vodhi dhe ishte gati ta çonte në syrgjyn, tani thotë se e ka marrë malli pas vdekjes”

November 20, 2015 19:03

“E vodhi dhe ishte gati ta çonte në syrgjyn, tani thotë se e ka marrë malli pas vdekjes”

Lulzim Basha e ka kujtuar me një status në Facebook dy vjetorin e vdekjes së Sokol Olldashit. Ai shkruante se me Olldashin, PD do ta kishte pasur me të lehtë opozitën.

Por, gazetari Enkel Demi, bashkëshorti i deputetes Mesila Doda ka ironizuar deklaratën e Bashës, duke ditur se si ishin marrëdhëniet e tyre, pasi Basha manipuloi zgjedhjet për t’u bërë kryetar i PD­-së.

“Shqipëria i ngjan një panairi. Njëri që ka thyer kutitë thotë se e ka marrë malli pas vdekjes për atë që e vodhi e ishte gati ta çonte në syrgjyn”, shkruan Demi.

Berisha dhe Basha nuk janë ftuar nga familja në ceremoninë përkujtimore të Sokol Olldashit.

Basha e ka përkujtuar ish-deputetin në dy vjetorin e ndarjes nga jeta në një postim në Facebook.

“Kanë qenë dy vite të vështira për demokratët dhe me të ne krah do ta kishim më të lehtë. Unë dhe familja e tij politike, Partia Demokratike e dimë se vlerat e tij janë të gjalla dhe të forta”, shkruan Basha.

Në një prononcim në 20 nëntorin e vitit të kaluar, në përvjetorin e parë të vdekjes së Olldashit,  Basha foli për një amanet, duke u shprehur se pak ditë para ngjarjes, ai dhe Olldashi kishin patur një takim:

“Vetëm pak ditë para aksidentit tragjik, pata me Sokolin një takim shumë të përzemërt.  Shprehëm bindjen se përballë këtyre sfidave, grupi ynë parlamentar dhe mbarë Partia Demokratike duhet të qëndrojë fort me bashkim dhe kohezion të fortë opozitar, duke bërë nul çdo përpjekje apo projekt të kundërshtarëve tanë në qeveri, për të futur përçarje, për të krijuar opozitën e opozitës, me qëllim dobësimin dhe eliminimin e Partisë Demokratike, nje ëndërr e vjetër e tyre”. /Dita/

 

November 20, 2015 19:03
Komento

83 Komente

 1. arjan November 21, 10:14

  e vrat o pushtat e derit pushta.

  Reply to this comment
  • ty 22 nentor November 25, 19:07

   kriminel sot e e vrave per here te dyte olldashin

   Reply to this comment
   • Dielli mbi KORAB November 25, 20:39

    paske patur takim 1 dite pare se te vdiste apo para se ta vrisnit??
    Cfare i hodhet ne ushqim ate mbremje???
    Pse humbi kontrollin mbi makine??
    Pse nuk tregohet se ku ishte Sokoli ate mbremje dhe me ke??
    E derguat tek Azem Hajdari se ai u be i rrezikshem per ty oj Kryetarja e Pd dhe per Kryetarin Sali.
    Sa e tuprshme te genjesh kur i vdekuri nuk eshte me mes nesh..
    Me la amanet thot ky Lulush Berisha,me diplom hollandeze ne te pasmet,me dekorata serbe ne gjoks dhe me vulen e tradhtarit ne balle!!
    Pse i thate qe do te tet zhdukim dhe ai beri testamentin dhe ju la amanet..Partine e kriminelave.
    Lulishe mos u pispillos dhe mos u krekos se vendin e ke ne burg ..bashk me Salushin.
    VRASES.

    Reply to this comment
  • Barboon November 20, 19:21

   tani ti e ke inatin me keta si pushta apo qe vrane nje pushtin e klubit te tyre….

   Reply to this comment
  • raimond Vlonjati November 21, 18:14

   Olldashi ishte nje krijese qesharake dhe tejet injorant , dhe duke pas keto cilesi negative qe i kane llumi i shoqerise , ai harrinte ne thirje esktreme . Si psh ai ulerinte neper mitingje :… Te vritet Edi Rama … Etj pislkeqe si keto

   Ndersa nga aspekti intelektual ai ishtee nje deficent total qe nuk merte vesh fare nga politika dhe nga azgje
   E vetmja gje qe dinte , dhe kete ja krijonte pushteti , ishte vjedhja dhe korupsioni
   Biles edhe kur pesoi aksident , ai levizte me benz super modern , personal , dhe me portofolinplot me leke

   Ne fakt Olldashi , Basha dhe gjithe lukunia e ketyre deficenteve u katapultuanne kry te PD -se si krijesa te asaj pjese te kalbur te truriit te Berishes

   Ky Olldashi pati nje vdekje teper qesharake se ky pesoi aksident me 30 km ne ore
   Ngaqe e kishte vendos benzin ne timon automatik ky sic dukej puthej me njeren dhe kur doli nga ruga ka qene pa rip sigurimi , dhe kjo gje tregon se ai ishte nje halabak , dhe goditi koken tek xhami i deres qe sic duket do e kete kene paksa hapur

   Pra nga sa shihet Olldushin e zuri haka e shqiptareve ,

   Cudia esht , simpatia me te cilen e pershkruan shtypi i majte ket sharlatan me emrin Olldash

   Dhe dihet pse , sepse Mero ligesia krijoj shoqeri ne te dhe mendonte ta perdorte kunder Sales
   Porse kjo gje tregon nivelin e ulet moral dhe qesharak te shtypit te majte kur mburrin nje rugac si Olldashi, i cili pa egzagherim qe esht tipiku i qelbesirlkekut ne politiken shqiptare
   Sepse vetem ky pakaco ka bere thirje per vrasjen e shefit te opozites qe atehere ishte Edi Rama

   Natyrisht une nuk e pelqej asoak Edin , por koncepti per te eliminuar kreun e opozites esht koncepti me kriminal ne politike
   Dhe shyqyr zotit qe shoetuam nga ky koncept

   Reply to this comment
 2. dida November 21, 13:06

  po i nxjerr syte vetes basha. me pak fjale olldashi nuk ka qene dakort. dhe makina ka dale si pa dashje jashte rruge.

  Reply to this comment
  • marin November 25, 19:07

   Ky kelyshi i Ali Baba Saliut, nje nga 4 hajdutet me te medhenj ne Shqiperi; nje nga tradhtaret me te medhenj te kombit; nje nga kriminelet me te medhenj te popullit shqiptar; nje nga spiunet me te felliqur te luftetareve te lirise ne Kosove; falimentuesi i Bell Air, ky njeri me fytyre djalli duhet te vihet perpara togave te zeza..

   Reply to this comment
 3. * November 21, 14:37

  Parti qe po shkerrmoqet dhe kthyer ne nje Cete-Dragobi mbushur me injorante, veriore, buce qe dalin lakuriq neper lokalet e qelbur me ere rakie … etj,

  Reply to this comment
  • ema November 25, 19:05

   O Enkel
   Po pse nuk e hape hurmazin ti sa kohe Mesila ishte deputete e PD-se?
   Apo ju beheni te moralshem vetem kur ju preken interesat tuaja?
   Ikni ore legena

   Reply to this comment
  • john November 21, 13:18

   keni te drejte te gjithe ;;;;; por rama meta perse nuk i fusin ne burg ;;kane miliona fakte ;;;; perse nuk e bejne punen e vet ;;;; populli nuk ka me honger dhe meta rama flejne gjume ;;;; sa per te ndjerin sokol ;;; ishte i vetmi qe mun te ndryshonte;; dicka ;;;;per te miren e popullit ;;;

   Reply to this comment
 4. vetvetja November 21, 14:42

  Valle i ngushelloi Olldashi nenat, baballaret, femijet, motrat e vellezerit e atyre qe i vrane me 21 janar armet e bandes ku bente pjese? . JO, per me teper po te kishte qene vete, sic dhe deklaroi faqe gjithe botes, do kishte vrare me shume.
  Nuk ishte njeri model per kaq shume nderime, me ganstere e ndante pjesen me te madhe te kohes. Ketu qendron dhe hipokrizia, standardi i dyfishte.
  Burra te mencur, me kontribute te medha, nuk kane patur kaq nderime, por dhe keto sa vlejne, kur nuk behen per personat e duhur.
  Kerkoj ndjese per keta fjale te renda, se per te vdekurin flitet vetem mire, por kur teprohet, atehere…

  Reply to this comment
  • Dielli mbi KORAB November 25, 20:44

   ke te drejt,na plasen zemren dhe shpirtin keta kriminelet e PD..i kane nderuar rruges pa asnje siguri …,dhjetra njerez te pa fajshem kane humbur jeten ne rruget e Lulishe Bashit dhe ish Ministrit Olldashi..pa permendur kalimtaret qe detyrohen te kallojne mes per mes trafikut duke rreziku jeten
   Vodhen dhe shkatrruan hekurrudhen Milot- Rreshen vetem qe te pasurohen me çdo mjet.

   Reply to this comment
   • john November 21, 13:22

    mos folni more komunista ;;;; se rama meta e cnderuan popullin;;;;; sic bente diktatori enver ;;;;; me 21 janar berisha basha bene piselliqe ;;;;jo sokoli ;;;;por ju spiunat si zakonisht i ngaterroni gjerat ;sic e ngaterruat demokracine ;;;me libertene ;;;; me civilizimin ;;;me progresin ;;;;

    Reply to this comment
 5. Galaxy November 21, 15:03

  Ky Basha gënjen pa pikë turpi, ndërsa është krejt e kundërta. Olldashi kishte kohë që dilte kundër rrymës së përgjithëshme të PD, dhe pritej që ai ta përforconte mendimin ndryshe.Shumë kush beson se ky ka qenë shkaku i aksidentit të tij, dhe logjika ta pranon këtë hamendje.SB e ka treguar se me falangat e tij kriminale asht në gjendje të baj çdo gja për të ruajtur pozitën e tij të liderit të padiskutueshëm në rrugën drejt “mbretnisë së dytë” në Shqipëri.A nuk vepronte kësisoj dhe A.Zogu?

  Reply to this comment
 6. blerina November 21, 15:13

  ngushellime cdo jete e humbur eshte humbje e madhe si fillim per familjen pasaj per shoqerin por dhe ti bejme heronj ju lutem.para disa ditesh u aksidentuan 4 rinj e keshtu cdo dite e vetem vdekje rrugve te Shqiperis dhe thjesht disa kronika te shkurtra ne lajme e asgje tjeter ,cfare njerzish jemi.gjithsesi ngushellime familjes sepse ajo ka humbur dike te tjeret lot korkodili si gjithmon

  Reply to this comment
 7. shpresa November 21, 15:34

  fatkeqesi eshte cdo lloj humbje
  por a u shpall dite zie vdekja e 5 te rinjve qe kerkonin vetem buken e gojes .
  A I la familjen pa shtepi e pa buke e leke qe po I thuren kaq shume levdata .
  Harami thote populli te mer me vete.
  kerkojeni vdekjen jo tek aksidenti por diku tjeter.

  Reply to this comment
 8. opozitar i sfilitur November 21, 15:44

  I ndjeri ka patur debulese per gruan e Enkelit

  Reply to this comment
 9. Vrasje politike November 21, 15:52

  O Enkel u bere dhe ti rilindas mo?

  Reply to this comment
 10. Strazimiri me foke November 21, 18:29

  Po na nxjerrin hero, nje shok dhe mik te ngushte te Ilir Xhakes qe vrau komisarin e Shijakut Adem Tahirin, ne cdo rreth qe shkonte vetem kriminele dhe persona me precedent penal takonte e bente plane pune, ky eshte Sokol Olldelja qe ne kemi njohur.

  Reply to this comment
 11. tomas November 21, 19:18

  jam itrishtuar per nje ngjarje te tille POR kur shoh disa poltikan qe qajne THEM ozot njeriu qenka i çuditshem po politikanet çfar JANE ……… ngushullimet e mia te sinqerta Familjes miqve dhe shokeve te tije

  Reply to this comment
 12. tanino November 21, 20:39

  kete makth more zoteri populli ka 23 vjet qe po e vuan. qafe keraba eshte nje nga ruget me te keqia dhe te veshtira per sa i perket terenit ngushtesise se ruges kthesave humnerave etj.ne kete ruge ne keto vite kane humbur jeten me mijera shqiptare sepse qeveria nuk merte masa per ta pajisur me mbrojtese anesore per te mos lejuar makinat te dalin jashte ruge pa perfshire ketu mungesen e tabelave ndricimit etj. deri dje te pa fatet ishin popull ndersa sot i takoi njerit prej jush.uroj qe te sherbeje si kambane alarmi dhe te merni masa per ruget sepse jane ne nivelin zero persa i perket sigurise. ngushellime familjes

  Reply to this comment
 13. Shefqet Cela November 21, 21:54

  UNE E BESOJ QE ESHTE I SINQERTE
  BASHA KUR THOTE “MAKTH”.
  KA GJYNAHE NE NDERGJEGJE

  Reply to this comment
 14. shtetari November 21, 23:25

  ndofta do te ishte gjalle Sokoli nese keta dy shpellaret kriminele nuk do ti kishin vjedhur VOTAT!!!

  Reply to this comment
 15. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. November 22, 01:56

  Sokoli ishte versioni ON-LINE i AZEM -HAJDARIT .
  Plotesisht dakord me akt-akuzen e “HORRIT te BULEVARDIT “.
  Pse Duhet te trembet EDI RAMA qe ketu ne kete rast u tregua nje “PUFTE LEPURI “.
  Njelloj veproi EDI RAMA edhe te SHTUNEN ne 15 mars 2008 kur SALI KRIMINELI bashke me bashke-rrugacin FATMIR MEDIU vrane 26 vete .
  Ne se ata dite apo te nesermen EDI RAMA edhe perkunder pengesave qe kishte neper kembe nga COBANO-VLLAHO-GREKO-SHQIPTARO-RUMUNI FATOS NANO,duhet te kishte ngritur popullin ne kembe qe te mos ndodhnin keto qe ndodhen dhe jo ate dite te shihej i pikelluar para mediave dhe nga ana tjeter i RRIHTE SHPATULLAT SALI SERBIT..
  Cfare presim ne nga NIPI i XHAFER DEVES dhe REXHEP MITROVICES qe me sa duket pinjolli i tyre LULZIM ILIR ENVER HOXHA (( BASHA )),eshte pikerisht ketu si per te vazhduar rrugen qe e lane pa mbaruar ne 4 SHKURT 1944 ,KUISLINGET ,REGJENTET, KLYSHAT SERBE qe vinin nga VERIU i LARGET i MITROVICES per te shpetuar SHQIPERINE nga GREKU dhe KOMUNIZMI !
  PARTIA DEMOKRATIKE vetem emrin ka te tille sepse per nga BEMAT ja ka kaluar qindra here ENVER HOXHES .
  Ne P.D kane gjetur strehe FIGURAT me KRIMINELE te DIKTATURES ,aty nuk militojne TE PERSEKUTUARIT politike ,qe kane ende frike nga PERSEKUTUESIT ,se thone qe ata jane akoma gjalle (((( kete fakt trondites ma kane pohuar shume miq te mi qe kane vuajtur ne burgje )),por aty militojne PJESA me e rrezikeshme e popullit shqiptar ,gjithfare KRIMINELESH ,VRASES SADISTE ,TORTURUES te ISH te PERSEKUTUARVE , hajdute ordinere ,TRADHETARE kombi , Xhelate te regjimit ,SHOFERE te ISH KASTES POLITIKE te DIKTATURES ,GENJESHTARE, MOLARE ,IMOLARE,klloune ,hajdut pronash ,me nje fjale LLUMI i Shqiperise .
  Edhe SOKOL OLLDASHIT jo pa qellim tani i thurin DITIRAMBE te gjithe krahet e POLITIKES ,sepse ketu asnje nuk e di se nga te vjen PLUMBI ,ZJARRI ,HEKURI ,AKSIDENTI ,GJAHU .
  Ah ,me fajni po per kete komb qe ta vere ne HUDUT duhet ose ZOGU ose ENVERI ,se vetem ata ja dinin psikologjine keti mileti !

  Reply to this comment
 16. SKENDER BEU I VJETER November 22, 03:59

  BASHA DHE BERISHA PO JETOJNE NJE MANKTH TE MADH SEPSE PASI VRANE SOKOLIN ME TE DERGUARIT E TYRE KANE FRIKE MOS DEL NE SHESH E VERTETA QE NUK ISHTE AKSIDENT POR NJE VRASJE E PERGATITUR DHE PLANIFIKUAR PREJ TYRE

  Reply to this comment
 17. fidel November 22, 09:37

  e verteta te djeg ee?

  Reply to this comment
 18. bentirona November 22, 09:48

  Ne nje xhenaze ku mer pjese sali kadavra,varrimi behet ne kohe rekord.Prapaskenat jane te papame.Sali kadavra te jep pershtypjen qe eshte pagezuar nda djalli.KUSH ESHTE AI QE KA RRADHEN TANI””””””””””””’

  Reply to this comment
 19. ty 22 nentor November 22, 11:43

  eshte kupol mafie

  Reply to this comment
 20. arvanitasi November 22, 13:50

  Ngushellime familjes Olldashi per njeriun e tyre te dashur.
  Ishte nje aksident i rrugeve te qeverise se tij qe i mori jeten atij dhe shume shqiptareve te tjere.
  Nese ai me qeverine e tij do kishin punuar vertet per rruget ndoshta do ishte akoma gjalle.
  Uroj qe kete ta beje qeveria Rama.

  Reply to this comment
 21. Vertete .... ? November 25, 19:16

  …. Po keto genjeshtra nuk i ha as nje “KALAMA”,
  pale populli o mashtrus i “Bab Sal Kriminelit” dhe dhender i “VEFAS”.

  Reply to this comment
 22. Leonardo November 25, 19:24

  Vërtet vetëm një nënëbishtë mun të ketë këtë logjikë

  Reply to this comment
 23. TONI PALAS November 25, 19:30

  mashtrues ordiner

  Reply to this comment
 24. tirona November 25, 19:38

  Edhe sikur mos ta cosh ne mendje qe vrasja ishte e kurdisur , basha me fjalimin e tij te le te dyshosh …!!!!! Duket sikur i paralajmron dhe te tjeret…

  Reply to this comment
 25. beni November 25, 19:45

  bravo horri i bulevardit je i sakt

  Reply to this comment
 26. Pena November 25, 21:12

  Ky “Amaneti”,qe pretendon L.Basha se ia paska lene z.Olldashi,sepse me ngjason shume me ate “Amanetin” qe i la Skenderbeu konsullit te Venedikut,qe “i falte Lezhen dhe rrethinat” Republikes se Venetikut.! ! !
  Kaq i pa besueshem eshte plastelina ne duart e Saliut.

  Reply to this comment
 27. Fredi November 25, 21:32

  Po beheni shume qesharake

  Reply to this comment
 28. Pena November 25, 21:36

  PSE,E PASKA DITUR AI QE NJE DITE ME PAS DO TE VDISTE,QE KA NXITUAR PER T`I LENE AMANETIN KAPO BANDES ?????!!!!!

  Reply to this comment
 29. shpatar November 25, 22:01

  Komentet e sotcme me bene te ve duarte ne koke .Me bene te uluras .Te mohoje qenjen shqiptare .Mu errsuan syte dhe ju drejtova Zotit .Te lutem o Zot nese ke ne dore fatin e shqiptarve na shpeto nga kjo fare e keqe qe nuk po na ndahet per 23 vjete.O zot nese une populli duhet ta paguaj budadallekun tim ngrihe doren edhe kunder atyreve qe me mashtrojne ,percmojne ,tradhetojne e me poshterojne qe te mos ngre koken .
  Si jemi kaq te infektuar dhe nuk veprojme ne bllok kunder ketyre figurave skandaloze .Si depertojne kaq lehte ne radhet tona e luajne me fatet e nje populli .Ka burra e djem Shqiperia qe ti dalin zote ketije populli e vendi .Pse te kene jete politike figura kaq te komprementuara qe livadhisin e zgerdhijne dhembet per pushtet duke nxitur hakmarrjen dhe vrerin ndaj njeri tjetrit .Sa shume paska depertuar helmi i huaj qe nuk na le te ndryshojme memen Shqiperi .Nje grushte bletesh ne mes te bollekut natyror te falur nga zoti nuk rrojne si njerez por si pleshta qe na shtypine disa tradhetar te kombit.
  Turp !!! Mos botoni fakte te tilla por vini ne levizje pathosin e shqiptarit per permbysje. Sa mire u ngritem menjehere per LHL sirjane.Po per keta helmues qe kane 23 vjete qe po na helmojne dita dites pse nuk ngrihem !!!!!
  Cpati Rama pse u shtang .Pse ja uli vrullin 23 Qershorit .Nuk po kupton se cpote bejne te akuzuarit dhe kriminelet e popullit shqiptare .Po te heqin forcen ndeshkuese qe do jete fatale per popullin .Lere statusin e mos u trego tolerante me kriminela qofshin dhe ne opozite. Harrove si te shtypen e nuk te lane te merrje fryme deri sa hoqe dore nga protestat. Te nxorri armet.Ti dhe Meta ne pushtet u ferkoni koken .Jo ky nuk eshte qendrimi dhe aspirata e popullit te 23 Qershorit .Mos humb kohe se hekuri i nxehte (populli) po u fto i duhet dhe 20 vjete te tjera te beje ate qe duam . Shkrepe se shenjestren po e pate gabim dota korigjoje populli qe te dha voten.

  Reply to this comment
  • sagitari November 21, 08:34

   per shpatarin. …Nuk Po e kupton shpatar pse rama nuk ngutet ti coje para drejtesise ??? Me kete drejtesi qe eshte per sta do te ishte ” qershia mbi torte” se do te dilnin te lare ,te krekosur dhe me nje arrogance edhe me te fuqishme kunder atyre qe do ti conin para drejtesise ( se eshte drejtesia e berishes me ne krye jari mustaqepidhim) se sotme , se i ka vene ai ne sto poste..
   Prit se duhet bere shume ndrushime dhe do ti shikojme me syte tane me mbrapa

   Reply to this comment
  • luli November 20, 20:17

   O SHPQTAR .KE TE DREJT SE SHUM URREJJTJE KA POR ME VJEN KEQ PER TY SE NUK KE KUPTUAR ASGJE .ESHTE NJE URREJTJE E NI POPULLI PER TE GJITH KLASEN POLITIKE , PJES E TE CILES KA QEN EDHE AI I NDJERI.BILE NJE PERFAQESUES I DENJE I TYRE .KUJTO VETM SA FAMILJE U NXORREN NGA SHIP E TYRE , ME LIGJIN QE LALI JOT E MBROJTI NE PARLAMENT ME NJE URREJTJE QE NE QDO PJES E TI KEKONTE HAKMARRJE . PRANDAJ SHIFI NGJARJET NE KOHE E JO NE MOMENT

   Reply to this comment
 30. TROç November 25, 22:31

  Te lumte PENA. E paska ditur lumemadhi qe do aksidentohej ne rrugen qe inaguroi vete dhe nje jave perpara i la AMANET personalisht Lulit partine , qe te mos ja dorezonte armikut , po ta bente kala te pathyeshme te udhehequr nga lideri i perjetshem S.A.L………….Shiko kur te nxjerin shenimet nga ditari i te ndierit dhe ti botojne ne 55 e Ballkazanit.

  Reply to this comment
 31. Oketo November 25, 22:47

  o kelysh i Enverit,po perdor te njejten gjuhe dhe te njejtat metoda si ai,po na kallni krupen.Nuk u ngopet me krime?deri kur do vazhdoni akoma???Si te la amanetet, ai nuk e dinte qe do vdiste, upupu c paskeshit qene te papare!!!

  Reply to this comment
 32. Apojo November 25, 23:26

  Ore shokeni! Po mos valle ai qe vdiq nuk i ka hec pazari i miellit ate nat dhe prandaj ishte i hutum se s’dinte ça me u thon shefave te vet dhe prandaj falimentoi edhe BEL AIR-i?
  Ça sbo vaki ne ket dynjo vallahi!

  Reply to this comment
 33. Marin November 26, 01:34

  Per Mark Ulin. “Horri i Bulevardit” eshte emri qe Ali Baba Saliu dhe 40 kriminelet e tij (nje nder ta mund te jeshj edhe ti), i quajten demonstruesit kunder korrupsionit te 21 janarit 2011. Ti Mark Uli je nje provokator , vegel qorre e tradhtarit me te madh te kombit shqiptar, kriminelit dhe hajdutit me te madh qe ka pare Shqiperia ne shekuj Sali Ram Berishes.

  Reply to this comment
 34. prenga November 26, 06:14

  U zgjuan enkeli dhe Mesila tani qe nuk ka me vaj palmash ne dyqan

  Reply to this comment
 35. tim November 26, 06:54

  Nga fjalet e idiotit qe krimineli Sali Berisha e vuri kryetar te partise qe shkaterroi edhe me shumevendin me logjike te thjrshte del qe idioti kryetar e paska ditur qe nje antar i kishte ditet e numeruara dhr bilrs vete antsri e dinte kete dhe i la idiotit kryetar testamentin, ku na i kerkonte idiotit kryetar parti te bashkuar… hahaha. Po logjika e thjeshte pasi njeriu lexon cfare budallalleqesh flet ky me mumjet qe e degjojne, na tregon qe kjo parti po shkon drejt percarjrs dhe shkaterrimit e idioti kryetar e paska merak dhe po shfrytezon rastin t’ja permendi kete fakt mumjeve. hahaha

  Une jam shume dakort me demokratet e thjeshte dhe te ndershem qe po i largohen perdite bandes se hajduteve dhe injorante PD.

  Reply to this comment
 36. Gramoz November 26, 08:03

  AKSIDENTI TRAGJIK QE I MORI JETEN DEPUTETIT SOKOL OLLDASHIT KA SHUME DYSHIME PER VDEKJEN E TIJ ,SEPARI MUND TE JETE VRARE ME MJETE TE FORTA NGA PERSONI ENIGMATIK ,NUK TREGOHET PERSONI I DYTE NE MAKINEN E OLLDASHIT .PROKURORIA DUHET TA ZBARDHE KETE CESHTJE ME REALIZEM..

  Reply to this comment
 37. laura gopsi November 26, 09:23

  Olldashi rruges se vdekjes,i paska bere bashes,te njejten loje qe skenderbeu u beri luftetarve te tij ne shtratin e vdekjes..lojen e thumprve.por ti luli ne vend qe ti marresh e ti thyesh nje nga nje si i biri gjergjit.merri nje e nga nje,e futi ne b.ht.do shohesh se keshtu do te jeni me te bashkuar.

  Reply to this comment
 38. . November 26, 09:23

  Zoti Enkel
  Nuk ka demokrate te ndershem,nuk ka me anetare te partise demokratike,qe te jene te ndershem ,sepse ndershmeria dhe partia demokratike jane dy te kunderta,nuk ka as qorra ne ate parti,Qorri i fundit humbi jeten tragjikisht ne nje aksident automobilistik,se i kishin humbur syzet.Demokrate te ndershem ka,aq sa ka anetare te ndershem te familjeve bonano,korleone,kataniseta,prudentino,provensano………..

  Reply to this comment
 39. Arben November 26, 09:43

  Ha ha ha,paska lene amanet thote Lul Basha.Ose je nje genjeshtar ordiner ose e paskeni ditur qe te dy qe Olldashi do te vdiste o Lul.Thuaje ti se cila eshte nga keto te dyja.

  Reply to this comment
 40. Lindi November 20, 15:10

  Pacin fatin e Olldashit te gjithe hajdutet qe jane dhjamosur me djersen dhe gjakun e ketij populli!

  Reply to this comment
 41. edi November 20, 16:14

  e per zotin ,sa e deshi ky …..ai u be Loni pe betoni,ky Peti pe verteti

  Reply to this comment
 42. SuloKapedani November 20, 18:17

  Tè nderuar komentues,,,ju mund ti kini lexuar por edhe jo veprat e enverit kurse saloviçi i ka lexuar dhe komentuar mirè gjithashtu ka relatuar ne format e edukimit per 25 vjet me radhè.Ne njerin nga takimet enveri pyeti stalinin se kush ishte armiku mè i rrezikshèm.dhe ai i pèrgjigjet duke i thène se mè i rrezikshèm èshtè shoku mè i ngushtè.Realiteti i shkuar tashmè dihet se sa shokè e miq tè ngushtè kanè ikur nè atè botè.Po ne demokraci tè nderuar komentues pse po ikin nè atè botè miqtè mè tè ngushte apo tè mirè?Pèrsèri ndiqet porosia e stalinit pèr tè mbajtur pushtetin.Kur ushtari i gardès ishte urdhèruar qè tè ruante stalinin kudo qè shkonte njèherè i ndodhi qè ushtari e gjeti stalinin me dashnore,balerinèn mè tè mirè sovjetike tè balshoj teatrit te moskès,.E pyeti stalini se çdonte ai nga pas dhe mori pergjegjen se kush ishte urdhèruesi.Me pas ushtari u trasferua larg nè siberi dhe mè nè fund u gjend i vdekur nè krye tè detyrès,si ushtar u nderua me medaljen e heroit tè bashkimit sovjetik.A po pèrdoret kjo formè ekzekutimi edhe tek ne tè nderuar komentues?Po pa diskutim qè po,shikoni formalitetet qè kryhen pèr disa personalitete.Kèsaj i thoñe tamam tè vras natèn dhe tè qaj ditèn.Ka edhe mè pèr BeLulin por pèr sot besoj se mjafton tè nderuar komentues. Kush thartohet tè embèlsohet me njè lugè m……t.,,.

  Reply to this comment
 43. M A R K O November 20, 21:35

  E morem vesh qe Berisha e Luli vrane Olldashin, Po keta kush…… Kukus -Klani ?

  Reply to this comment
 44. xhen November 20, 23:38

  i ndjeri nga trusti i geshtenjave eshte quajtur “mjeshter nderkombetar fushatash zgjedhore\

  Por kur tentoi te kandidoje brenda dhe pa lejen e trustit trgoi se ishte lojtar amator.

  Reply to this comment
 45. SADIJA November 21, 00:14

  mostra sali kam qef ti vrasin djalin si ka vrar shum djem nenash ky pler,,

  Reply to this comment
 46. ben tironsi November 21, 02:11

  Sa qenke lodh me kuptu kush eshte Basha more burri Mesiles se palmave
  Ai qe ka qene perhere eshte, po me sa duket tashi qe mbaroi trahanaja, u kujtuat per eren e pordhes

  Reply to this comment
 47. Jäger -81 November 21, 15:17

  Ti the shyqyr qe iku nga kjo jete se do te te zinte vendin,dhe ai ishte i vetmi qe guxoi te bente te kunderten ne PD po me sa u duke se pati te gjate se keshtu jeni ju kelyshat e partise demokratike. Ashtu si ai doktori i laithitur komplet,po tu dalesh perpara ju te hani te gjalle.

  Reply to this comment
 48. edi November 20, 19:18

  o LULE,TI E VRAVE…

  Reply to this comment
 49. Moisi Golemi November 20, 19:18

  Patetik.

  Reply to this comment
 50. demo November 20, 20:18

  Heu bre Mark
  Sa mire e dike
  konferencen
  Islamike
  I re mohit
  Tradhetarit
  per nje kryq
  e fene e t` parit
  Ty te paste
  Ingilterra
  Bajze,Kopliku
  dhe Munella!
  Mire ja bere
  Atij pisit
  Qe te ndrroi
  Fene e fisit
  Rroft e qofte
  Kerri Gjetanit
  Voten jepja
  Kac Islamit
  Prapa diellit
  Shkofte me shoket
  Voten jepja
  Nard Ndokes
  Ky per kryq
  e Fe te pareve
  Nuk i tutet
  Hoxhallareve
  Ashtu si e do zakoni
  Nuk luan nga Koalicioni.

  Reply to this comment
 51. fteri November 21, 06:30

  ****Eleminimi i S.Olldashit nga P.D-ja ,ishte nje kapercim i nje pengese te madhe per ralizimin e endrres nga L.Basha , per tu ngjitur ne krye te P.D-se,dhe per te plotesuar çdo ambicje ne momentet e ashpra te veshtira dhe te nderlikuara ne rrugen e suksesit .!!!!!!!!!!!…!!!!!!

  Reply to this comment
 52. rudi November 21, 08:00

  O djallke i bojatisur;Si nje kukull e kurdisur qe na esht bere milioner ne kosove qe ka 3neshtetesi qofsha i gabuar por se si me cfaqet ne ender si nje agjend potencial i nonje shteti te larget se thuhet nje yll ne ngjitje se thuhet qe ju dha nje dore per tu bere k. bashkiak mund dhe sesht cudi ti jepet dhe nje dore per tu bere kriminister thashethemet se vallah ka vjedhur pak miliona te shkoqura se ka vrare se ka shitur nje copeze det tja leme te shkuares te shikojme te ardhmen thuhet po si ender qe keta lloj agjentesh kane zemer isisjane se kan per gje prerje kokash por keto i bejne naten dhe diten mbyten ne lot !Mos i merni seriozisht se tek e fundit ender eshte dhe endrat spara dalin te verteta!

  Reply to this comment
 53. anonim November 21, 10:15

  Nje popull qe fle gjume…eshte i destinuar te vdesi…
  Nje popull si ne qe edhe ne “25 vjen demokraci“ ende fle ende cirret dhe rebelohet vetem neper forume online…
  KA PER TE PARE PLOT SALIRA LULUSHA ILIRA DHE EDLIRA……

  Reply to this comment
 54. bardhi November 21, 10:22

  luli ka qene ne nji kamp me mua ne hollande ,ai ishte servil edhe spiun shteti ,shikojeni se kujt i ka ngjare ,te gjithe Thone ai ashte Djali i Enver Hoxhes ,edhe kupil,keta e vrane Sokoll Olldashi, ,pse nuk ju ba topsia ose kontro i vrasjes,ta leshin ne frogorifer ,edhe te vishin Ekspetet Amerikan ,Qe ti jepshin ,nje kontroll,imsisht ,se bota e gjen se kus e vrau ,por kriminelat jane ne pushte akoma ,Si Sali edhe Luli bashke,bashkepunojne ,te dy njeri Serb kurse tjetri grek ,

  Reply to this comment
 55. Alphade November 21, 11:30

  Keta te vrasin naten dhe te qajne diten :2B-t !!!!

  Reply to this comment
 56. METEH November 21, 11:59

  Ngushellime familjes.Olldashin e eliminuan njilloi Si Hajdarin,per te siguruar karrigen e tyre,Saliu dhe Luli.Olldashi nuk ishte me i mire se keta te dy,mir e gjeti.Servilizmi nuk te çon gjat ne karriere..!

  Reply to this comment
 57. Mark uk November 21, 12:53

  marin: Sikur ti benit nje flet rrufe ati Berishes,ska gja edhe anonim.Mos harro sot ke rrallen me ruajt dhite,ajo ashte puna jote.Marin dukesh se ke ken sekretar partie fshati me kater klas.

  Reply to this comment
 58. Mark uk November 21, 12:58

  Enkeli fundi i fundit cam eshte.Duhet te mbroj te shoqen,meqen se te pd nuk e qasin tjeter.Fjalt i merr era o Enkel se cfar u folke,po mire qe ju nuk ja vini veshin.

  Reply to this comment
 59. edi November 21, 15:44

  sec ngjova i version qe ishte gjalle diku anej nga gopi nones vet…

  Reply to this comment
 60. mirel November 21, 16:00

  Kufiri detar”, Dervishi: I kemi paraqitur Greqisë propozimet për rinegocim

  Postuar më: 21 Nëntor, 2015 tek Aktualitet

  Dashnor-Dervishi

  Ambasadori i Shqipërisë në Greqi, Dashnor Dervishi në një intervistë të dhënë dje për “Independent Balkan News Agency” ka deklaruar se marrëveshja e përcaktimit të kufirit detar mes dy vendeve mbetet një objektiv i rëndësishëm në axhendën e përbashkët shqiptaro-­greke.

  “Ashtu si Greqia, edhe Shqipëria është shumë e interesuar për arritjen e kësaj marrëveshjeje. Për këtë ne nuk kemi rreshtur nga përpjekjet për të gjetur termat që do bënin të mundur nënshkrimin e saj. Janë parashtruar propozimet tona për rinegocimin e saj që do të ishin në përputhje të plotë të interesave tona të përbashkëta, të konventave ndërkombëtare për detin dhe parametrave të BE ku ne bëjmë pjesë. Në këtë kuadër, në nivel diplomatik dhe ekspertësh takimet dhe konsultat janë në proces. Është rasti të theksoj se, ashtu siç shikon me preokupim arritjen e një marrëveshje me Greqinë për detin Jon, Shqipëria është e interesuar të nënshkruaj edhe aktet ligjore me fqinjin tonë të Jugut për njohjen zyrtare të kufijve ekzistues në tokë dhe të ujrave të ëmbla”.

  I pyetur nëse ka ndonjë përparim në lidhje me marrëveshjen për ushtarët grekë të cilët u vranë në vitin 1940 dhe trupat e tyre janë në tokën shqiptare, ambasadori shrpehet se me Greqinë, ky proces ka filluar disi me vonesë dhe për shkak të marrëdhënieve të “ngrira” deri në vitin 1971 (vendosja e marrëdhënieve diplomatike). “Mbas ndryshimeve demokratike në vendin tonë, megjithëse Greqia vazhdon të mbajë në fuqi ligjin e luftës me Shqipërinë, midis dy vendeve, në vitin 2009 u nënshkrua “Marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës së Greqisë dhe Këshillit te Ministrave të Republikës së Shqipërise për kërkimin, zhvarrimin, identifikimin dhe varrimin e ushtarëve greke të rënë në luftë, në Shqipëri, gjatë luftës greko­italiane, të viteve 1940­1941 dhe ndërtimin e vendprehjes për ta në territorin Republikë së Shqipërisë”. Për menaxhimin e këtij procesi u ngrit një komision i përbashkët, i cili në Shqipëri drejtohet nga Zv/shefi i i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare. Mbas fillimit nga puna dhe ngritjes së dy varrezave, në proçesin e zhvarrosjes dhe grumbullimit të eshtrave ndodhën disa ngjarje të pakëndëshme që e devijuan këtë proçes politikisht dhe moralisht. Në marrëveshje është parashikuar që në raste të tilla të mblidhet Komisioni i përbashkët për të zgjidhur keqkuptimet. Në shkurt të këtij viti, pala shqiptare ka kërkuar zyrtarisht palës greke për mbledhjen e Komisionit të përbashkët për të zgjidhur problemet dhe për t’i hapur rrugë këtij procesi human, në respekt të të rënëve. Së fundmi, këtë muaj ka një reagim nga pala greke për takimin midis dy komisioneve”, tha z. Dervishi.

  Sa i përket minoriteteve, Dervishi shprehet: “Kur ka vullnet të mirë politik nga fqinjët dhe ndikimi i tyre është pozitiv dhe konstruktiv me mesazhet e tyre, ato bëhen urra të fuqishme të bashkëpunimit dhe mirëkuptimit midis tyre. Minoriteti grek në Shqipëri është një nga minoritetet më të emancipuara dhe më të integruara në shoqërinë shqiptare. Ata ndërthurin historinë e përbashkët të dy popujve tanë. Heronjtë e historisë sonë dhe ndryshimeve të mëdha revolucionare janë të mbushur me emra që i përkasin minoritarëve grekë dhe atyre me origjinë shqiptare që kanë luftuar e kontribuar në Greqi. Edhe sot, minoriteti grek në Shqipëri dhe zonat ku ai është shtrirë, është një model me parametra emancipues për pjesën tjetër të vendit. Përfaqësuesit e tij janë të pranishëm në institucionet më të larta të shtetit shqiptar, në Parlament, qeveri e kudo”.

  Reply to this comment
 61. bobo November 21, 16:03

  O mark uku,o bythlepires i kriminelit Basha dhe Berisha .Ti do kesh qene i paguar nga PD-ja qe vazhdimisht mban anen e krimineleve dhe tani qe re nga fiku,vajton vazhdimisht dhe del gjithmone kunder mendimit te shumices se shqiptareve.PD-ja ishte shumice vetem ne 92-shin,kur shqiptaret nuk e njihnin mire ate.Ne te gjitha votimet e tjera PD-ja i vodhi votat dhe qeverisi ne menyre te paligjeshme,me vota te vjedhura.Qeverisja e saj ishte sikur te na kishte qeverisur direkt beogradi ose athina,dy armiqte tane me te eger.Sokol Olldelja ishte nje fashist i terbuar,ashtu sic eshte PD-ja sot.Ne momentin e vdekjes kur i kontrolloi makinen policia,Sokolit i mungonte portofoli dhe personi qe e shoqeronte,nuk u be kurre i ditur emri i tij.Ne makinen e tij u gjeten edhe mbi njezet kg.duhan.Gjith ajo sasi duhani pa dokument,po ti kapej nje qytetari tjeter,me siguri qe do ta kishin futur ne burg,per kondrabande duhani,por ky fakt nuk u permend fare per kontrabandistin Olldelja.Ai vrasesin e kishte brenda ne makine,te futur nga PD-ja.Ai i vodhi edhe portofolin dhe policia nuk deshi ta zbulonte.

  Reply to this comment
 62. laluci nga lushnja November 21, 17:02

  Nuk e mbushi vitin,qe kur e mallkuan ata ta moshuarit e varfer,qe ky merhum i quajti “BLLOKMENE”.- Ky merhum,mbajti fjalimin e famshem ne parlament,per debimin me force te banoreve qe jetonin ne shtepi te ish pronareve,jo per qejf te tyre por per shkak te regjimit qe u permbys,e ndersa ata qe banonin neper pallate i privatizuan dhe u bene pronare,keta te pafatet nuk u trajtuan si te barabarte po u lane te perballeshin me ish-pronaret gjyqeve.Asnje nga keta “bllokmene”,qe ishin te shperndare ne tere vendin afersisht 1500 familje,nuk deshironte te jetonte ne ato banesa,po shteti nuk i trajtoi bile e shkarkoi fajin e regjimit te meparshem mbi shpatullat e kesaj pjese te popullates dhe nuk mori persiper te rregullonte fajet e gabimet e atij sistemi.Eshte e kote te zgjatesh e te tregosh poshtersite e qeverive posdiktatoriale qe bene me kthimin e kompesimin e pronave,katraure qe nuk do te kete kurre te ardhme. Pjese e mekanizmit te kesaj makinerie kobzeze ishte edhe ky merhumi i nemur,ashtu s’ic kerkoi urgjentisht te dilnin ne rruge te madhe,pa nje cati mbi koke ata te mjerre,po urgjentisht e mori honi ne gjirin e tij te erret.Zoti as harroi,e as vonoi !

  Reply to this comment
 63. kujtimi itali November 21, 18:58

  kush te rreh te don Fort,the mi ne shqiptaret. Po ai qe te vret cfare te ben???

  Reply to this comment
 64. Envi November 21, 21:37

  Vdekja e ketij ngjante shume me ate te Trebickes ne Voskopoje. Te dy me plage ne koke (qe nxjerrin shume gjak) por shume pak gjak perreth vendit te ngjarjes!!. Benzi i tij (ai tip benzi dmth) ka nje skelet qe quhet kabine sigurie, e krijuar pikerisht per mbrojtjen e shoferit, dhe atij i ishte care kafka??!! Benzi duhet te kishte falimentuar. Makina ra ne nje rrepire jo me shume se 5-6 metra, per me teper rruga aty nuk te lejon te ecesh me shume se 40-50km/h. Ne Voskopoje te vendi i vrasjes se Trebickes nuk ecet me shume se 30km/h. Te jete e njejta dore? Pa dyshiiim. (shprehja e ajatollahut te PD)

  Reply to this comment
 65. Agimi November 21, 22:12

  Basha eshte politikani me i Mir pas 90

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*