Basha: Shteti i lidhur me krimin, pengesë për ëndrrën e Azem Hajdarit

September 12, 2018 12:26

Basha: Shteti i lidhur me krimin, pengesë për ëndrrën e Azem Hajdarit

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në ceremoninë përkujtimore të 20-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit se, “sot, më shumë se kurrë, jeta e shkurtër, por e plotë e Azemit, duhet të na frymëzojë”.

“Na bën të reflektojmë për të keqen që i vjen shoqërisë dhe kombit kur krimi dhe qeverisja bëhen një. Shteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azem Hajdarit, për Shqipërinë si gjithë Europa”, theksoi Basha nga memoriali i Azem Hajdarit.

a.s/dita

September 12, 2018 12:26
Komento

4 Komente

 1. alphade September 12, 13:09

  Kur merret per model frymezimi nje horr rrugesh qe shka-
  terroi Shqiperine nga Veri ne Juge ! O shqiptar a e shikon
  ne cfare feje eshte katandisur ky vend ….!
  Bandat mafioze,vrasese,kriminele,plackitese: pedeiste e
  leseiste,me ne krye: Sali tradhetarin dhe Ilir Floririn, kane
  mberthyer prej fyti Shqiperine dhe po i marrin shpirtin.
  Thuhet se ka nje qeveri dhe pozite te zgjedhur legjitimisht
  Por kjo s’eshte fare e vertete,fijet e nendheshme te politi-
  kes shqiptare i luan binomi: Berisha- Meta. Te thuash te
  kunderten do te thote te mbjelkesh iluzione te kota,te ge-
  njesh veten. Nese binomi i lartpermendur nuk dergohet
  para drejtesise,tani dhe jo me vone pozita me lideret e saj nuk ka bere vecse nje vrime ne uje. Dhe se fundmi,
  po moret per model Nolin dhe Konicen me tralalate e ty-
  re gandiste dhe ketu nuk flas si figura intelektuale qe edhe sot nuk i kemi por per qendrimet e tyre politike nuk
  keni per te patur asgje ne torbe,zoterinj pushtetare.Shqi-
  peria sot me shume se kurre ka nevoje per “Cromwell-e”
  per nje dore te forte qe te vendose rregull ne ate vend ku
  sundohet qellimisht nga anarkizmi i vendosur nga mafie,
  Berisha-Meta e Co. Shikoni se c’po behet me Vettingu qe
  po e cojne ne zero …..!!!

  Reply to this comment
 2. cubi September 12, 16:57

  Vertete pse qeveria nuk lejon kontrabanden e armeve, ashtu sic bente i ndjeri azem, per te perjetesuar kujtimin e tij. Po keshtu edhe kontrabanden e naftes dhe te droges, per te cilat dha edhe jeten azemi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim