Basha: Sot pushuam Metën nga puna. Rama e Tahiri fshehën krimin e rëndë

March 12, 2015 11:49

Basha: Sot pushuam Metën nga puna. Rama e Tahiri fshehën krimin e rëndë

Lulzim Basha tha gjatë fjalimit të tij në protestën e mbajtur nga opozita, se shqiptarët e pushuan nga puna sot Ilir Metën.

Ai tha se kjo qeveri do e ketë përballë opozitën, deri sa vendi të çlirohet nga krimi.

Basha u shpreh se opozita i ofron një ofertë të re qytetarëve.

Sipas tij, opozita nuk ndalet deri sa Meta dhe Rama të largohen.

“Prapa çdo të keqeje qendron Rama dhe Meta.

Kanë çuar në vetëvrasje familjarë, kanë arrestuar 38 mijë qytetarë në një vit të vetëm.

Zyrat e qeverisë janë kthyer në portat e ferrit, të rrjepjes së qytetarëve.

Shqiptarët nuk mbyllin dot muajin, por edhe një hall tjetër na ka zënë, pasiguria për jetën dhe tritoli.

Nuk kuptohet më ky mbaron krimi e ky fillon shtetit.

Trafikantët kanë kapur shtetit.

Por, tani na del se kryetari i parlamentit akuzohet për vrasjen e deputetit.

Kjo bëhet me dije nga superdeputeti, miku për kokë i Edi Ramës.

Për gjashtë muaj Meta dhe Rama e kanë mbajtur të fshehur këtë krim.

Ata janë përpjekur që t’ja faturojnë këtë krim Sali Berishës.

Por ata kanë harruar se ne jemi këtu, më të vendosur dhe bashkuar se kurrë, për të mos lejuar rënien e demokracisë.

I kërkojmë sot Ilir Metës me një zë, ik, jep doreheqjen.

I kërkojmë Edi Ramës ta çojë ministrin e tij të Brendshëm në ndjekje penale, për fshehjen e këtij krimi kaq të rëndë.

Ky boulevard është mbushur si kurrë më parë. Përballë do na keni deri sa vendi të çlirohet nga krimi dhe drejtësia të bëhet”, tha Basha gjatë fjalës së tij.

March 12, 2015 11:49
Komento

16 Komente

 1. D O K L E A T I March 12, 11:52

  A ESHTE E VETRETE.
  A I KERKONI ILIR METES DOREHEQJE APO ALEANCE

  Reply to this comment
 2. fred March 12, 11:54

  Pse nuk veni dhe nje kuti aty ke ndjesite “me vjen gjynaf”

  Reply to this comment
 3. Hëm... March 12, 11:59

  Mos u shkoni pas atyre qe vodhen taksat tuaja, bene 21 janarin, shiten detin, ju moren parate ne piramida etj etj … mos e ulni veten poshte te beni temena ndaj Esad Pasheve moderne. Dilni kunder Edit sepse shume gjera asnje qeveri nuk i ben mire dhe duhet te jape llogari por jo nen hyqmin e atyre qe vec probleme i kane nxjerre kombit. Ka te tjera parti opozitare dinjitoze rrotull… apo i keni dhene ‘besen’ deri ne fund atyre qe shiten detin!!!! Patriotizmi nuk ka brire

  Reply to this comment
 4. votuesi March 12, 12:16

  Me Zoti e bekofte shqiperine (Papa i tirones) mbylli me sukses fjalimin pa iu marre zeri Lulzim Pasha,Sa te famshem e bete kete Liken ,dy protesta per ATE te ziun,nje per bllokun (qe kurre su denua) dhe kjo e sotmja kot fare sa per te kaluar radhen,ne te paren Basha ishte hypur si gjeli maje plehut ku si minister mbi godinen e kryeministrise urdheronte hapjen e zjarrit ku u plagosen qindra protestues dhe u vrave 4 te pafajshem me duar ne xhepa dhe te armatosur me stilolapsa me fisheke ,cadra ,shkrepse dhe tritol dhe n eprotesten e sotme hypur ne podium Ore milet dele e dhi vetem per Liken do protestoni gjithmone ??.AI-..Likja nuk ka pse te jape doreheqjen sepse nuk duhej fare te vihej nga te ashterquajturit rilindas ne ate post.Minimumi sot Berisha nuk kishte te drejte te hapte gojen .ore humbi ne 23 qershor Berisha apo populli qe e perzuri me vote plebishitare???…ne fakt me keta mashtruesa te majte po populli doli i humbur.,me i varfer dhe i coroditur se kurre per te ardhmen,Si te majtet si te djathtet me paret e krimit,paret e droges qe vjelin ne bote dhe i sjedhin keto financohen fushatat e te dy dragojve qe nena parti e punes i polli dhe i rriti si dy pellumba.Ashtu si erdhi Rama me telekomande ne PS ashtu dhe Basha u katapultua ne PD..Shqiperia nuk BEHET .Politikane mos e bekoni ATE se nuk keni atributet e Zotin te plotfuqishem.dhe mos u beni me shume qesharake.

  Reply to this comment
 5. Ballist i PENDUAR. March 12, 12:38

  Kur eshte 6 vjeç nje femi nuk kupton .
  Thone qe eshte i vogel , dhe 6 vjeçe disa gjera nuk i kupton .
  e Thone Zoterinjte e medhenje ,
  E thone Zoterinjte e Vet Quajtur padron te femijve .
  Por le te themi te Verteten ,
  ne ate moshe kaq te Re eshte Krenar ,
  por qe nuk Kupton se per cilin Motiv ,
  ai duhet te rri Ulur ne ate vende qe Nuk DO ,
  qE NUK e ka Zgjedhur ,
  qe e bene te Vuaje ,
  qe kerkon te Aratiset ,
  Por qe nuk munde ta Beje se nunde te Marre denime te Tjera .

  Shkolla e lirise ;:
  Kam 6 vjeçe e me thone se s’kuptoje .

  Reply to this comment
 6. Bardh e Zi March 12, 12:57

  Iu dogj llamba e zerit bythecit

  Reply to this comment
 7. landi March 12, 15:18

  CFAR BEN PULA KUR I PRESIN KOKEN? PERPELITET DER SA I DEL SHPIRTI,, O NJEJTA GJE PULA PA KOKA,,,,,

  Reply to this comment
 8. i ri March 12, 18:04

  Per pake gje Lulushi e pushoi Meten ,ama per pak desh e pushoi nga puna .Sot nuk do ha darke kjo eshte thelbi i ngjarjes se kesaj dite,qe mos te na perseritet me murre ,,,!

  Reply to this comment
 9. Emigrant March 12, 18:11

  Normalisht Iliri edhe mund te pushohet per arkivolet prej letre po me ju cfare mund te behet per arkivolet prej druri qe nuk ishin pak por 4 me 21 janar 2011 pa haruar qindra te tjere te sakatuar rahur e denigruar nga policia jote

  Reply to this comment
 10. Ardenica March 12, 18:31

  Llogjike Bashiste :
  Sot pushuam nga puna Meten e Ramen, Cfare je ti drejtori i komunales?
  Meta e Rama e fshehen krimin per 6 muaj . Paloka e Saliu e fshehen per 4 muaj nga inati i Metes dhe Rames. Po llogjika e kokoshit Lulush ,nuk i thote para demostruesve sepse eshte i drejte si drapri. …. Te shkretin Mhill nuk e zen me goje ,u dhimbset vetem Tomoshi ,spiuni qe u doq….. Edhe Tomoshi nuk e njihte Petritin,vetem te shoqen ,ashtu si Saliu nuk njihte Baxhanakun ………

  Reply to this comment
 11. Beni March 12, 18:35

  Pse i thojne te gjith pa perjashtim BYTHEC ketij Bashes?

  Mos Zoti na ruajt e…………………….ka lidhje me bythen? Si eshte e mundur, po ai nuk ka bythe, as bithe, as beth sic e thojne shkodranet………mos……..

  Reply to this comment
 12. 23 Qershori 2013 March 12, 18:48

  Ik ore bajge hollandeze se te iku avioni per ne Amsterdam. Njeri pa bythe. Burgu eshte pak per ty. Politikan part time nga Hollanda. Neveri kur te degjoj qe pellet si lope hollandeze.

  Reply to this comment
 13. Goni me March 12, 21:44

  Nese kane mbetur PD-iste te ndershem,duhet menjehere te shkarkojne nga puna te gjithe Byrone Politike te PD-se per aresye se kane ftohur elektoratin e djathte deri ne anemi dhe kjo me qellim,sepse deshirat dhe premtimet qe u kishin dhene nuk i kane mbajtur!Keshtu funksionon demokracia e jo ik ti se kam qejf une te rri ne karike,si deri me sot!

  Reply to this comment
 14. caci March 13, 09:10

  Duhet te kujtoj disa vargje popullore te adaptuara;-Lul Kros ,Lul Kros, as nuk shkruan as vulos Berishizmi te thot mos! Ti zoti, zonja, se me ngatron zeri tend kurr sforcohesh, ngjan si femer e deshperuar qe i bertet burrit kur ka prishur leket. Do besh mire, te hapesh ditarin tend te 8 viteve ne qeveri dhe me pastaj kerkoju qytetareve te te ndjekin. Ik or bythec se do te zej shiu ne rruge dhe te del boja e flokeve,se boja si burr ka vite qe te ka dal. Na lini rahat te pime kafen e mengjesit, mos na e beni diten ters, o te pa udhe, se rruget ju nxorren bojen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*