Basha: Të ikë Rama, kjo është thirrja e popullit, sot e pa gjithë bota

January 27, 2018 13:38

Basha: Të ikë Rama, kjo është thirrja e popullit, sot e pa gjithë bota

Akuza dhe thirrje ndaj Edi Ramës për tu larguar nga posti i kryeministrit.

Kjo është zgjidhja e vetme e problemeve të Shqipërisë sipas kreut të PD.

Ai tha se sot merr fund politika që mban pushtet të vjedhur dhe të grabitur nga Edi Rama.

“Opozita dhe qytetarët vendosin një raport të ri një raport të vërtetë mes doraceve politike, por mbi të gjitha një raport të ri mes qytetarëve të lirë dhe pushtetit të krimit. Sot vdes 25 qershori, mbaron dhe merr fund politika që mban pushtet të vjedhur dhe të grabitur. Sot vdes pushteti që nuk u përgjigjet qytetarëve dhe vullnetit të tyre. Kjo është thirrja e popullit që ju mohua liria nga narko-qeveria e Edi Ramës. Sot e ka parë e gjitha bota dhe të gjitha shqiptarët”.

Basha tha se vetëm në një vend si Nikaragua ndodh që kreu i qeverisë të financojnë fushatën e tij elektorale me milionat e drogës,  vetëm në diktaturat e Afrikës ndodh që ministri i Brendshëm të jetë edhe i pari i trafikut të drogës.

“Vetëm në një vend si Nikaragua ndodh që kreu i qeverisë të financojnë fushatën e tij elektorale me milionat e drogës. Vetëm në diktaturat e Afrikës ndodh që ministri i Brendshëm të jetë edhe i pari i trafikut të drogës.  Vetëm në Venezuelë ndodh që shefi i mbrojtjes të jetë bashkëpunëtori më i ngushtë i baronëve të drogës. Vetëm në Afganistan ndodh që vëllai i kreut të ekzekutivit të jetë edhe trafikanti më i madh i drogës”.

January 27, 2018 13:38
Komento

10 Komente

 1. Shqipe January 27, 13:57

  Antikomunistet berisha dhe shehu!
  Republika e re e mediut dhe bashes!
  Fryma popullore dhe ndershmeria e mones dhe vasilit!
  Keta jan komplet te lodhur, mashtrusa, me qelbesirat qe ekzistojn, vrases, vjedhes, etj.
  Edhe pse kam filluar ta konsideroj ramen nje tjeter sharlatan, por qe akoma eshte shum me lart se kta

  Reply to this comment
 2. osman lala January 27, 14:28

  o lulzim
  po ti si do ta qeverisesh shqiperine?
  sic qeverise tiranen?
  qe nuk levize nje gur nga vendi?
  po a e sheh veten ndonjehere ne pasqyre?
  a ke turp e cipe prej njeriu ti?
  keta qe jane mund te jene cte duan, po kane vetem 6 muaj qe kane marre mandat popullor per te qeverisur.
  Cili popull eshte me ty?

  Reply to this comment
 3. PA EMER January 27, 14:48

  VIZITOHENI SALINE SEPSE NUK ESHTE MIRE ..! “MJEKU NUK KA KUJDES PER SHENDETIN E TIJ” – ma ka thene nje kirurg me titull profesor doktor ne ELADHA ..!

  Reply to this comment
 4. Terrosite islamike jashte nga Shqiperia January 27, 14:56

  lereni te qet ate popull o islamiste te flliqur
  boll halle e probleme i skaktuat ne jete gjithe kto 28-vjet ,
  sepse zemerimi popullit mundet te ket pasoja shume te renda per te gjithe ju qe ndyni rruget e shqiperise dhe i beni jehone urrejtjes se shqiptarit ne Bote .si i vetmi Mision qe ju mban ne politiken e atoj vendi pa Zote .

  Kriminela ,e terrosite ,mos keni frike nga Drejtesia ,ajo do jet e meshireshme me ju ,nuk do ju coje para Gijotines si ne te vertete ju meritoni ,para ksaj Bote

  Reply to this comment
 5. Epo kjo pune January 27, 15:49

  nuk ke cfare ti thuash ketij njeriu dhe atyre qe i shkojne pas… jeni komplet ufo. Ufot nuk kane brire, dalin sheshit ne bulevard.

  Reply to this comment
  • SS January 27, 16:34

   Kokren e namit lane keta qelbesira…Po na merzitet Atdheun o kerrma ….kurr do te vije ajo dite te veni ne te semes

   Reply to this comment
 6. Fat man January 27, 16:44

  Bo bo kush flet per drogen Lazarat Columbia, po per vrasjet ne bulevard te “kokepalareve”, po per Gerdec-Hiroshim,……..rrugen e Kombit….. Shkerdhenin e CEZ, dhenien me koncension kunatit Bashkine e vjedhur te Tiranes, po per Like Bllokun, guroret ne malin Tomrr te Mona Lesbikes etj, etj, etj,,,,

  Reply to this comment
 7. Alban DEGA January 27, 19:29

  “NJERIU I RI “ I SALI KIM JONG UN

  … apo “ Dielli qe ndricon “ i nje mantenute koreano-veriore !?

  – Nga Alban Dega Nju Jork

  I ndoqa drejtepersedrejti mashtrimet pa fund te Sali Berishes mbreme ne emisionin “ Zone e Lire” te Arjan Canit te “Klanit” te tij dhe pas protestes se deshtuar me sukses te 27 janarit sot.
  Deshtim i plote!
  Total failure e Mafias berishiane !
  Cdo fjale, cdo fjali, cdo deklarate e Sali Berishes, ashtu si te kamikazeve te tij Lulezim Basha, Fatmir Mediu, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Gent Strazimiri, Arben Ristani… ne emisionin “Zone e Lire “ ishte rrene. mashtrim, spekullim.

  Kopilat e Sales ne deren e Rames !

  Si ai edhe qehajai i cifligut te tij familjar PDSH, Lulezim Basha e krejt Banda e tij nuk nxjerrin fjale nga goja pa rre pa iu dridhur qerpiku dhe pa iu skuqur faqja.
  Jo sot po tash e 27 vjet…
  Ia kane kaluar edhe babait te rrenave Nastradin Hoxhes se Anadollit.
  Tani Nastradini ka nderruar emrin dhe quhet Saladin !
  Nuk i besojne as vete rrenat e veta pa fund dhe pa ane.
  Sot e pame me syte tane se shqiptaret jane sterlodhur nga rrenat e me fort nga bemat, nga zezonat, nga tragjedite, nga atdherrenimi e atdheshitja e tyre !
  “ Qeveri Gangsteresh e quajti ne kryeartikull Mbreteresha e shtypit boteror “ The Times” e Londres ne mars 1997 qeverine e tij !
  “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit “ e cilesoi mbreti i shtypit te lire boteror “ The New York Times “ me 15 mars 2098, diten kobezeze te Katrahures Gerdeci te Fatmir Xenit te Berishes !
  Sa i pafytyre eshte e mund te jete Sali Berisha !
  Kopilat e vete u perpoq t’ia lere ne dere Edi Rames e Qeverise se tij.

  Sa i pafytyre eshte i pafytyri !?

  Edhe me te pafytyre se ai u tregua Arian Cani e pese filozofe , profesoret, Akademiket e UET-it e Plepave te tjere shqiptare.
  Jo vetem qe nuk reaguan, por me e keqja shkuan deri ne nje bythelepirje neveritese te Mareshallit te Beogradit Sali Karaxhic.
  Shkelqeu me mjerimin e tij intelektual sidomos Profesor Arjan Curri. nje asskiser, bythelepires 24 karatsh qe na e ben edhe Filozofin edhe analistin edhe gjuthckaditesin ashtu si Blendi Koran Toptani, Artur Hajn Zheji, Artan Hoxha, Yll i shuar Rakipi….
  Gati me lot ne sy e pergjerim bythelepiresi me zemer ne dore iu peregjerua Kucedres se Vicidolit e mbare Shqiperise, atdheshitesit e shtetrrenuesit me te madh ne historine shqiptare te kthehej ne krye te PDSH-se dhe Revolucionit te Tetorit .
  Qershia mbi torte ishte shprehja e tij “ Ti je Dielli qe ndricon” qe kurre se kam degjuar as per diktatorin Enver Hoxha .
  I kam degjuar e pare me sy me dhjetra here tek gardistet dhe mantenutat kureano- veriore sa here lideret e tyre shfaqeshin ne televizor, ne parada, ne festa kombetare !

  Linguistika dhe dinjiteti i skllavit !

  Por te pakten ato jane shume me dinjitoze se ky mantenuta i Berishes sepse vete emrat e gjyshit , te babait te diktatorit te sotem Kim Jong Un kane ne rrenjen e emrin te tyre “dielli qe ndricon… “
  Pra eshte jo vetem pasqyre politike diktatoriale por edhe ceshtje linguistike, gjuhe e kulture …
  Me erdhi per te vjelle nga prapanica me ate skene e shprehje turpi te njeriut te ri te Sali Chinchizkhanit …
  E mbajta veten kur u kujtova se edhe mbiemri i Arjanit e ka te perbaahket me Berishen nje pjese te emrit te Qendres administrative te vendlindjes se tij Bajram Curri…
  Arjan Curri. Bajram Curri… Bajram Curri … Arjan Curri !
  Edhe kete ndjesi ma hoqi shpejt e shpejt fakti qe Sali Berisha nuk ka asgje te perbashket me Bajram Currin.
  Krejt e kunderta !
  Sali Toptani eshte armik i betuar i Bajram Currit qe e la Kandahar e Gerdec jo me 26 por me 175 te vrare vetem ne dy vjet, dyfishi i viktimave te 46 vjet diktature enveriste ne Tropoje !
  Nuk e ka quajtur kot Azem Hajdari Mareshalli i Beogradit Sali Berishen !

  Reply to this comment
 8. Milan January 27, 20:04

  U mblodhen bajgat qelben Tiranen

  Reply to this comment
 9. Izeti January 27, 21:04

  Vazhdo Lulush ,po vazhdove aleance me Mona Kokemadhen dhe me.ata plerat ale–ate qe ke.nga mbrapa do e rrezosh qeverrine ,,,,,,,,,E shkaterrove te djathten mor lapangjoz ,,,,,,,,,Sot ne fakt e pame ne.dhe.gjithe Bota qe ja mblodhet Qeverrise Po vazhduat me.kete pjesmarrje.per nja 30 – 40 vjet edhe mund.ta.rrezoni Qeverrine. A mor.I shkrete.qe fyell ngele,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim