Basha bën një dallim mes SHBA dhe BE: Djegim mandatet nëse…

June 7, 2016 11:12

Basha bën një dallim mes SHBA dhe BE: Djegim mandatet nëse…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nisi ditën duke sqaruar deputetët e kësaj partie në lidhje me takimin me kreun e qeverisë, Edi Rama.

“Ne këmbëngulim për një drejtësi të pakapur politikisht. Rama mashtron, pasi diskutimi në 90 përqind të kohës është fokusuar tek vendet e rezervuara,” tha Rama.

Deputeti Eduard Selami e ka pyetur Bashën nëse ky pozicion i PD-së, i çon në përplasje me ndërkombëtarët.

“Ne i kemi sqaruar ndërkombëtarët se jemi për një draft bazuar në rekomandimet e Venecias dhe që mbron drejtësinë nga kapja politike. Jemi sqaruar me Viktoria Nuland për këtë qëndrim,” tha Basha.

Por për përfaqësuesit evropianë, Basha duket se ka rezerva.

“Deklarata e Mogerinit është shkruar në Tiranë. Romana Vlahutin është e pozicionuar qartë për një krah politik”.

Duke komentuar mundësinë që ndonjë deputet i opozitës të votojë për draftin që ka konsensusin e mazhorancës, Basha tha: “Kapja nga mazhoranca qoftë edhe një mandati të opozitës, është fundi i parlamentit dhe djegia e gjithë mandateve tona”.

June 7, 2016 11:12
Komento

10 Komente

 1. Tani June 7, 11:38

  E ku ma gjen te ndodhe kjo, qe Saliu, Luljeta dhe gjithe banditet e tyre te djegin mandatet dhe te shporren nga politika. Shpeton ky vend nje here e mire nga keto monstra dhe prostituta qe ja degjeneruan te sotmen dhe te ardhmen ketij populli.
  Uroj me gjithe zemer te ndodhe por nuk do Edi Rama qe te ndodhe sepse me shporrjen e salisteve dhe luljetave do vinte nje opozite e forte dhe konkurruese qe do te shporrte Ramen pastaj nga pushteti!

  Reply to this comment
 2. marie June 7, 12:14

  natyrisht qe do ju digjen mandatet,por jo te gjitheve,nja 15 kokrrave si puna jote qe keni vjedh e keni vra si ju ka dasht qejfi!Forca deputet te PD-se,mos u tutni nga nje spurdhjak qe i ka hyre lepuri ne bark se e di ku do te perfundoje dhe tani del me parrullen”..pas meje u befte qameti”Yt more i pafytyre,turp te kesh,se deri ne deren e burgut,te gjithe shqiptaret do ju shoqerojne me peshtyma,zagar te ndyre!

  Reply to this comment
 3. populli shqiptar June 7, 12:27

  populli kete po pret qe ti digjni vet mandatet ca prisni me o bashibazuk o te pa fytyre dashk me ramen po se coj ne parlamet reformen e drejtesis te enjten domethen pasneser 09/06/2016 dhe te hidhet ne vot direkt se eshte biskutuar boll ” pisa,ndyresira e gjak piresa “

  Reply to this comment
 4. PeDe-isti i Rilindjes June 7, 12:32

  He ta lumsha, ja kush ben opozite. Keta kane pushtetin edhe kur jane ne opozite! Brekdhjeret socialiste si gjithmone do ta hedhin vallen si do sali krimineli. Do votojne ca “reforme” te doj saliu vetem ketij mos ti prishet qejfi. Problemi i vertete i ketij vendi nuk ka qene asnjehere krimineli sali por b.q..socialiste qe nuk i treguan kurre vendin.

  Reply to this comment
 5. Vëzhguesi F. June 7, 12:39

  Aman Lulke! Kete mos e bej! Mos i digj mandatet e marra me demagogji dhe veprim antishqiptar! Nje ore e me pare ndodhte kjo gje o hajdut i miliona eurove, o vrases i njerzve te pafajshem ne bulevard, o nenshkrues i tradhetise kombetare, o vazhdues i vepres kriminale te padronit tend, Sali Berishes dhe atyre qe te katapultuan per te mbajtur kete vend ne statukuone e vendit qe prodhon kriminele, antishtet, droge , trafik dhe spiune per cilindo.
  Lulzim Basha, vendi yt duhet te jete vetem qelia 2 metershe e burgut dhe asgje tjeter, aty gjitone me padronin tend dhe te gjithe ata qe jane molepsur me krimet antishqiptare. Nje ore e me pare, se mbase merr fund era hale e politikes shqiptare.

  Reply to this comment
 6. BLACK SWAN June 7, 12:41

  po mandatet kush ti ka dhene ty kurve holandeze ??
  jotem vetem hapi kembet dhe riprodhoi ty ,mandatet jane te shqiptareve
  ata mund te djegin ty dhe ate sojin qe ke pas ,po mandatet jo ,se ka plot qe duan te punojne per Shqiperine !!!!!!!
  NA U HIQ SYSH PLEHRE !!!!

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA June 7, 14:57

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  – Stop grushtit institucional te Shtetit ne Shqiperi

  – Te arrestohet ne flagrance Mareshali i UDB-es serbe Sali Berisha
  banda e tij puciste ! Sot… Neser eshte kurre!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sherbimet sekrete dhe Mafia serbe, greke, ruse, shqiptare… ne sulm per destabilizimin e Shqiperise.
  Prokurori i Pergjithshem i Shqiperise Adriatik Llalla dhe gjykata e Sali Kadafit shkarkojne me “mundet apo s’mundet” drejtorin e Pegjithshem te Policise se Shtetit dhe ndeshkojne me “arrest shtepie” po me “mundet apo s’mundet ” dy oficere te larte policie!
  Nje grusht insittucional i mirefillte shteti…
  Stop grushtit institucional te perseritur te shtetit ne Shqiperi!
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te mblidhet ne seance te jashtezakonshme dhe me procedure te jashtezakonshme te shkarkoje, tu heqe imunitetin dhe te arrestoje ne flagrance kreun e komplotit destabilizues dhe te grushtit institucional te shtetit Mareshalin e UDB-es Sali Berisha, Presidentin e Republikes, kapterrin PD-se dhe gardianin e Karaosmaneve Bujar Nishani, Prokurorin e Pergjithshem, Adriatik Llalla, Kryetarin e Gjykates se Larte. Zagarnjori, shefin e SHISH-it Visho Ajazi….
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te miratoje me procedure urgjente Reformen ne Drejtesi dhe ndryshimet Kushtetuese pa qene nevoja per 2/3 e votave meqe opozita destruktive e Sali Berishes nuk miratoi marreveshjen per to.
  Urgjent! Menjehere!
  Neser eshte kurre !
  Vellezer e motra shqiptare mbroni voten tuaj !
  Mbroni demokracine!
  Shqiperia ne rrezik!
  Mbroni Shqiperine!
  O sot e kurre!
  Vraponi burra nuk ka me prite !
  Vigjilence!Gjakftohtesi!
  Mafia ne hyxhym!
  SHQPERIA NE RREZIK!

  Reply to this comment
 8. sopiqoti June 7, 15:16

  Si nuk e kupton o qirio Luli se ti je i tepert ne politiken shqiptare nga qe nder te tjera AMBASADORET zyrtarisht nuk ta vershellejne si kryetar i Pd-s per sa kohe Lu-ja me pare falet ke Sala e pastaj si “..fatos kopshti..”te mer prej dore kujdestari Sali Berisha.

  Reply to this comment
 9. Arben June 7, 18:19

  VENDE TE REZERVUARA NUK MUND TE KETE.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 10. Adi June 8, 08:57

  Kur flet per kapjen nga mazhoranca qoftë edhe te një mandati të opozitë, luli, njeriu qe qesh, sigurisht i harron votat qe krahu i tij politik dikur ne pushter, mori nga ish opozita kur u be zgjedhja e bamir topes si president,…., si jane katandisur te dyja palet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim