Basha takon austriakët: Kërkova hapjen e negociatave

June 8, 2018 12:56

Basha takon austriakët: Kërkova hapjen e negociatave

 

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një dalje për mediat pas takimit me deputetët e Partisë Popullore Austriake, Reinhold Lopatka dhe Michael Hammer, deklaroi se “i kam kërkuar miqve tanë që negociatat me Shqipërinë të hapen”.

Shqetësimet për gjendjen politike në vend mbeten, por i kam kërkuar miqve tanë që negociatat të hapen”, theksoi Basha.

Ndërkohë, njëri prej deputetëve austriakë u shpreh se Austria është “pro hapjes së negociatave me Shqipërinë”, por shtoi se “lufta ndaj krimit të organizuar është thelbësore”.

“Rasti i ministrit Xhafaj duhet të trajtohet në një mënyrë të besueshme”, nënvizoi ai.

a.s/dita

June 8, 2018 12:56
Komento

9 Komente

 1. N.VJOSA June 8, 13:20

  Hipokrit me Patente je o Lul Karabushi!
  Nuk te eci ne Austri!
  Ne Gjermani nuk le gje pa bërë per te penguar Negociatat!
  K a m e l e o n !….

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi June 8, 13:28

  Po cdo thoje ti o klloun?
  Austriaket e kane mare me kohe vendimin.
  Ne si shtet egzistencen austriakeve ua dedikojme.
  Po ti mos u merzit. I bere te gjitha perpjekjet e mundshme per mos u hapur. Sle vend te Evropes pa llapaqenur kunder Shqiperise. A thua si plas kujt per pushtetin tend dhe te Rames peroara te ardhmes se vendit.

  Reply to this comment
 3. Liri June 8, 13:50

  Lopatka ka problemet e veta. Esht terhequr nga poltika sepse vellai i tij, mjek fashati, ka keqtrajtuar me vite te tera femijet dhe gruan e tij.

  Ik o lul legeni, ik vete, se do ngelesh si adriatiku qe nuk po di ku te fusi koken.

  Reply to this comment
 4. Fat man June 8, 15:19

  Ik moj kurve e Hollandes, populli ka zgjedhur kush do t’i perfaqesoj dhe t’i integroj ne BE, ti vetem shkopinj dhe kercunj po hedh neper rrota se bashku me kurven e Lesh e Lise Monika Cizmen.
  Nuk te ka autorizuar kush te dalesh e te na besh te “mirin”, kelysh i Fazllicit.
  Austria eshte shteti i pare qe na ka mbeshtetur per hapjen e negociatave, cfare “bisedon” ti kur ata jane pro, apo i nxit te nderrojne mendje per keq.
  Ti po e saboton Parlamentin e ben rremuje para Ministrise se Brendeshme me 20-30 vete qe t’u japesh material vendeve skeptike per te thene JO ne fund te qershorit, pra negociatat te mos hapen.
  Ke hapur debat ne Komisionin Parlamentar per Mediat, per rrugacin Kasmi Kryredaktor i pacavures RD, qe sulmoj Policine e Shtetit dhe na e servirni per gazetar, ke mbushur te gjitha kancelarite Evropiane per kete rrugac qe duhet te ishte ne burg.

  Reply to this comment
 5. Genti June 8, 21:06

  Hahahahaha si mendon ky se neve nuk kuptojm ,ky vete u lutet per çelien e negociatave vendeve qe kan deklaruar pro , qe neser te thot qe u kerkova un per te na votuar pro ,njesoj si shkoj ne gjermani kur mori vesh se komisioni evropjan propozoj per çelje negociatash , Lulo gjithmon ke per te dal i dyti dhe i djersitur me çdo gar politike ,lere fare se sje per kete pun .

  Reply to this comment
 6. Jimi June 8, 21:15

  Ju te vrisni naten e te qani diten !

  Reply to this comment
 7. MH June 9, 02:17

  Basha ma ne fund u dorezue nuk ka takat mendor te shkoje deri ne fund te Maratones.Dhe ky si dibranja po mbulon pordhet me kolle.

  Reply to this comment
 8. alphade June 9, 05:44

  O Lulush, s’kishte nevoje t’i kerkoje austriakeve mbeshte-
  tje per hapjen e negociatave se ata e kane thene fjalen e
  tyre pa qene nevoja e udhetimit tend turistik pa thonjeza,
  por kete kerkese duhet t’ja kushe bere hollandezeve me
  qe ke edhe lidhje shpirterore me ta. Sa hipokrite dhe te
  peshtira duken deklaratat tuaja ne keto momente ku gja-
  te gjithe ketyre muajve nuk ke bere gje tjeter vecse i ke
  hedhur kercunj nen rrota ketyre negociatave per t’i sa-
  botuar ato. Por nga ana tjeter, ky hap i yti me austriaket
  me forcon besimin se negociatat e Shqiperise me Euro-
  per edhe mund te hapen sepse xhesti jot megjithese hapur hipokrit deshmon se po ecet ne drejtim pozitiv me
  negociatat dhe Ti si i “mencur” qe je dhe me keshillat e
  Plakushit Mere ke arritur ne perfundimin se “nje dore qe
  s’mund ta kafshosh me se boll u perpiqe ta “devorosh”,
  duhet ne momente e fundit ta ” puthesh” ,apo jo zoti kllo-
  un pa vlere., ???

  Reply to this comment
 9. alphade June 9, 06:46

  Komenti im…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*