Basha: Të bllokojmë trafikun në gjithë Shqipërinë

April 20, 2017 19:47

Basha: Të bllokojmë trafikun në gjithë Shqipërinë

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar këtë të enjte përshkallëzimin e protestave të opozitës, duke nisur nga java e ardhshme.

“Të hënën në orën 11 të bllokojmë trafikun total në të gjithë Shqipërinë. Edhe më 7 maj në Kavajë do t’i themi ndal krimit dhe drogës”, ka deklaruar Basha.

Basha ka përsëritur qëndrimin tashmë të njohur të opozitës, për qeveri teknike që do të përgatisë vendin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

“Nuk ka zgjedhje fasadë të diktuar nga krimi dhe droga. Duam qeveri teknike me mbështetje të gjerë politike. Duam luftë të vendosur dhe të vërtetë kundër drogës”, ka thënë Basha.

Nga çadra e protestës, Basha ka ritheksuar se opozita e bashkuar nuk ka ndërmend të tërhiqet nga kërkesat e saj.

“Fasada e kësaj qeverie ka rënë. Këtë e bëri kjo lëvizje dhe tani e vërteta ka dalë në pah. Këtë vullnet popullor nuk ka forcë që ta ndalë e ta kthejë mbrapa”, ka shtuar Basha.

April 20, 2017 19:47
Komento

14 Komente

 1. akili April 20, 20:28

  Do njoftuar edhe ata te lagjes cole se ata edin se sa djem nenash u vran ne 97 per karriget e politikaneve qe jane mbledhur ne ate caderen e lulqimit e salemit

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... April 20, 21:46

   Lere o Rama, lere lulun ti nxjeri gomeret ne rruge dhe nxir policine ti shtroi ne hu si te shtruan ty ne 96-en po qe se e mban mend. Po do ishte mire qe te dilnin edhe ata te lsi-se se edhe ata duan nje dru te mire qe tu vije mendja.

   Reply to this comment
 2. TLN April 20, 20:43

  Mbaj shtetin ligjor Z.Rama dhe mos lejo vrasesit e hajdutet ta kthejne vendin ne anarki.

  Reply to this comment
 3. Fieri April 20, 20:47

  Bllokojeni,bllokojeni se me shume urrejtje do kriojni per veten tuaj. Pse per bythen tuaj populli do te dergjet ne rruge ?

  Reply to this comment
 4. Serbi April 20, 21:01

  Mos ka plan per nje 97te te re te orkestruar prape nga Serbia?

  Reply to this comment
 5. liu April 20, 21:43

  sa te behen zgjedhjet dhe do shikojme pastaj do kete me pd

  Reply to this comment
 6. C'a bohet kshtu April 20, 22:25

  Nderpritini drogen kesaj kurves se Amsterdamit, vfare i duken kurves qytetataret shqiptare si ato delet e ’97 qe therte vriste Sali Sllobodani.
  Ka rrjedhur shume uje qe nga ajo kohe ta provoje b* q* i ka ardhur ngordhja, kelyshi i ngjizur nga Ilir Enver Hoxha ne biblioteken e ish Bllokut.

  Reply to this comment
 7. pelivan April 21, 01:06

  Zotrinj te Dites!

  Perse m’a keni fshir’ poemen e titulluar: “O Qën!”

  Reply to this comment
 8. Jorida jote April 21, 08:34

  U bllokofsh nga mesi e poshte mor Qen ,vrases,hajdut

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA April 21, 12:20

  Te

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

  Reply to this comment
 10. fteri April 21, 15:52

  Hajdut ,vrasës dhe tradhtar i shitjes detit ,ke llogari me drejtësinë shqiptare ,kurr nuk bëhesh kryeministër,por e katandise PD-në një mbeturinë politike.

  Reply to this comment
 11. Para laqi April 21, 16:47

  Nxirr gruan tende o lul ne rruge se vete ty te q-re trute saliu dhe te gjithe do ndalojne para gruas tende
  Na jep adressen ku do jete gruaja jote
  Ish demokratei nga Laqi po e pret pa durim

  Reply to this comment
 12. . April 21, 18:02

  ******************************

  Bllokimi rrugeve

  eshte nje “DESTABILIZIM” i vendit dhe nje gjendje afer me ate te “LUFTE CIVILE” …

  dhe ne baze te ligjit Ky FAQE – BERXOLLA duhet arrestuar ….

  ****************************************

  Reply to this comment
 13. Meckojati April 21, 18:12

  Lulin jepni nje pershesh me llalle!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*