“Basha të kalojë në veprime ekstreme. Rama do të djegi Shqipërinë”

April 21, 2017 00:52

“Basha të kalojë në veprime ekstreme. Rama do të djegi Shqipërinë”

Andi Bushati i njohur për radikalizimin e qëndrimeve kundër Ramës thotë se Basha duhet te ndermare veprime më ekstreme se dalja në rrugë.

Gjatë replikave me zv.kryeministrin Niko Peleshi në një debat televiziv në News 24, Bushati tha se PD duhet “të djegë ndonjë godinë”, sipas tij.

“Çfarë dialogu mund të bëhet më një kryeministër që thotë kjo puna e opozitës është puna e 600 vetave dhe puna e disa gazetarëve që i paguan Ilir Meta?  Se digjet ndonjë godinë, se thyhet ndonjë xham, unë nuk i quaj banditë, pasi ata janë njerëz që i bien këmbaneve që të dëgjojnë të shurdhërit. Basha duhet të marrë veprime teje ekstreme sesa thjesht dalja në rrugë.  Nuk ka moral dialogu që kërkon maxhoranca me Edi Ramën kryeministër” – thotë ai

Megjithëse këshillon Bashën të djegë godina, Bushati njëherazi shprehet se Rama kërkon të djegi Shqipërinë.

‘Kam filluar gazetarinë me  këtë njeri dhe ky vazhdon akoma, pse nuk ikën, pse i do dhe këto dy muaj. Nuk është gjë po të ikësh, vetëm Sali Berisha e kishte këtë që po iku Saliu ndodhte gjëma. Edi Rama është kapur pas karrikes dhe kërkon të djegi Shqipërinë, – tha ai duke iu drejtuar Peleshit.

April 21, 2017 00:52
Komento

42 Komente

 1. kokpalari 21 janarit April 21, 00:56

  Ti mor nipi Hysniut ia paske hipur gomarit se prapthi
  Me sa duket ti e keshillon Luli debilin te trashi zerin
  bej kujdes t keqen se mos bie nga gomari
  Mbahu fort se ju cupkat e Bllokut jeni mesuar keq, po u rrezuat merrni dhe gomarin me vete

  Reply to this comment
  • korçari April 21, 09:22

   Megjithese gazetaruci Bushati e di se populli e mbeshtet Ramen vazhdon te shkruaje broçkulla dhe ben thirje per dhune duke e ditur se po ngelet pa pune dhe me fitimin e zgjedhjeve nga Rama vlera e tij si”ANAL-ist”barazohet me zero .Nje qenie pa shtylle kurrizore qe shkon kunder interesave te popullit te tij .Koha e maskarenjve po merr fund .

   Reply to this comment
  • Peza April 22, 19:44

   Pse nuk marrestohet ky kelysh i Berishes qe ben thirrje per shkaterrimin e shtetit me dhune?
   Cfare faktesh ka ky bastard qe kercenon kryeministrin dhe Shqiperine per djegie dhe thyerje?
   Le t’i provoje akuzat e tij plot urrejtje ne gjyq se ndryshe nuk shkohet me bandite te tille te paguar nga armiqte e Shqiperise!

   Reply to this comment
 2. biometri April 21, 00:58

  hahahaaaa c foto
  Ky gomari asht Lul holandezi
  Po ti mor Bushat, ene thua ta djegi Basha ene ia fut Rames mbasandaj
  Ndaje shenjestren, kush do ta djegi kete here
  Te ardhshin flaket te dhoma jote e gjumit o zjarrndjelles

  Reply to this comment
  • Vojo Kushi April 22, 19:52

   Qeveria t’i beje thirrje popullit qe te dale i organizuar ne mbrojtje te Shqiperise,kunder agjenteve tre Serbise e Rusise qe duan t’i vene zjarrin vendit tone!
   Ne nje grup prej 65 ushtarakesh ne rezerve me banim ne Tirane,se bashku me femijet tane djem, qe behemi 112 vete,shprehim mbeshtetjen tone pa kushte ndaj qeverise dhe kryeministrit Rama!
   Shqiperia po rrezikohet seriozisht nga banda kriminale e Sali Berishes,ndaj qeveria te mos prese me qe keta horra te ndalin veprimet e tyre deri ne perdorimin e forces kunder shtetit!
   I bejme thirrje qeverise qe te na therrase,te na armatose ,qe t’u thyejme dhembet dhe kafkat kelysheve te Serbise e Rusise!
   POSHTE ARMIQTE E SHQIPERISE!

   Reply to this comment
  • arbereshi April 22, 20:02

   Do te donja te ishte godina jote dhe xhamat e tu more byth…i i hysniut dhe i vitos.

   Reply to this comment
 3. pallati ngjit me bllokun April 21, 01:01

  N thelb Andi, Edi Rama dhe ca te tjere nuk jane fort te ndryshem njeri nga tjetri.
  Jane rritur njesoj me te mirat dhe te keqijat e katundit ku jemi rritur te gjithe
  Ndoshta ndaj urrehen kaq shume se jane te ngjashem
  Ajo qe duket ne gjithe kete inat pa fre eshte qe keta mendojne se e njohin Ramen mire
  Dhe kishin planifikuar qe shtimi i presionit do ta bente Ramen te dorezohej
  Kete here Rama po reziston
  Nuk u dalin llogarite ketyre keshillonjesve te Lulit
  Pika mu ne koke
  Te digjet Shqiperia dhe fukarenjte e saj qe tju dali inati juve
  Po pini uthull ore se thone qe eshte dore me nje per inatin

  Reply to this comment
 4. Epo kjo pune! April 21, 01:04

  mbete gjithe jeten kaluar… pa te thene njeri puna e mbare se per argumentet qe paraqet, nuk ia vlen sepse jane halucinacione… si ore ve ne nje kandar ate qe punon me ate qe djeg vendin, shet detin, vret njerezit… ku po te con kjo mushka qe i ke hipur. Boll o gazeta, laj thaj keta tipa, jane te konsumuar dhe bajat tashme e do dalin ne pension pa punuar njehere verteti.

  Reply to this comment
 5. Genti April 21, 01:13

  Po pse more legen nuk ju vjen per shtat ristrukturimi I drejtesise ?Pse doni 97 perseri? Apo se jeni zhytur ne mut gjer ne gryke? Fatmirsisht bota ju la me syte e vet cfare halesh jeni me ne krye Sale kurven. Po sikur Rama ti beje thirrje pjeses tjeter qe eshte 75% e popullsise ku ne te sateme do fshifesh ti Bushat me gjithe lulen e gomarit ?
  Turp te keni maskarenj!

  Reply to this comment
 6. TLN April 21, 01:18

  Njerez robt ketyre bastrdeve opinioniste qe duan te shohin vetem gjak. Thirrje e vecante policeve dhe familjareve te tyre. Nqs ju dhunojne serbo-shpellaret filloni hakmarrjen nga Bushatet,Lubonjat dhe mbarojeni tek Berishajt e Bashat.

  Reply to this comment
 7. Mondi April 21, 01:19

  O Andi nuk po te them gje tjeter por shikoje te verteten ne sy.
  Edi po ndryshon nga rrenjet nje shtet te zhytur te anarki dhe korrupsion. A i shikon se cfar ka bere me ndryshimin e qendrave te qyteteve ?
  Po si mendon ti se Shqiperia ndryshon per nje dite ? Kaq jane financat ?
  Por rritja ekonomike eshte e dukshme me e larta ne rarajon , korrupsioni eshte zvogeluar natyrisht nuk eshte zhdukur. Po si mund te zhduket korrupsioni me kete drejtesi te kalbur fare , qe cdo gje mund ta quash por jo drejtesi.
  Perse duhet ta lere Edi mandatin mos ja ka falur Sala me Lulin ? Ai ka kontrate me popullin dhe do ti shkoje deri ne fund.
  Zgjedhjet e reja do te tregojne e mbeshtet populli apo jo. Une jo qe jam 100 perqind i sigurte qe populli e don Edin por dhe fitorja e tij eshte e sigurte .
  Cadra nuk eshte gje tjeter vetem se nje menyre absurde per te mbrojtur karieren e Lulit , i cili nuk ka rruge tjeter vetem qe ti dali kundra gjithe botes.
  Cfar eshte gje tjeter cadra , ja po ta them une .
  Cader e vertete per te mbrojtur koket e korrupsionit drejtesine , kete te fundit marin pjese drejte per se drejti ne financimin e cadres.
  O Andi une nuk e kuptoj qendrimin tend absurd .

  Reply to this comment
 8. Besoj April 21, 01:36

  Palaco gazetar. Injoroheni kete person te life.

  Reply to this comment
 9. demo April 21, 02:03

  Shqiperine e dogji maxhordomi i fmiljes Kapo Sali Berisha me leterporosite e Vitos.Ju si familje s`ju hyri gjemb ne kembe.Lidhjet Berisha-Kapo jane 50 vjecare.

  Reply to this comment
 10. rigoni April 21, 05:09

  Ky pisi do qe t’i shkerdhesh ate qe e ka sjelle nejete.Prokuroria duhet t’i hedhe hekurat per thirrje lufte-nxitese .

  Reply to this comment
 11. pika April 21, 06:02

  Ndofta edhe nga morfologjia e fjales, ushqehet dhe ideja. Nga “kapo” ne kaposh.
  E, kaposhi, gjithmone me koken lart mbi pulat e kapadaillekun mbi te tjeret shpje ne “shihni kush jam une”.
  Keshtu kane qene keta kapo e soji i tyre, dikur moren meqafe “pulat” e te dobetit, tani kakarisin nga qymezi.
  Keshtu dhe nipi i Kapos….
  Ketyre mos ua vini veshin.

  Reply to this comment
 12. Luani April 21, 06:24

  Jetoj si jo me mire me familjen time jashte prej 25 vjetesh. Por me dhemb per Shqiperine.
  E pabesueshme: Ky tipi (A. B.) ben thirrje terroriste, nxit prishjen e rendit kushtetues, dhe nuk i hyn asnje gjemb ne kembe! Dil ne TV ketu ku jetoj e flit si ky neoanarkisti A. B. po ta mbajti. T’i vejne manetat pa dale nga studio e televizionit.
  Cfare te thuash, e mjera Shqiperi c’hall i madh te ka zene!
  Luani

  Reply to this comment
 13. fteri April 21, 06:35

  gjykime prej jo një analisti serioz ,por prej sharlatani të llastuar bythlëpirës të bandës së krimnelve të PD-së.

  Reply to this comment
 14. ALBAN DEGA April 21, 07:44

  Te

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

  Reply to this comment
 15. fteri April 21, 08:14

  GOMARI MBI GOMARË !

  Reply to this comment
 16. fteri April 21, 08:15

  QËNKA IVOGËL ,GOMARI MBI GOMARË !

  Reply to this comment
 17. populli fukara prej ketyre plehrave April 21, 08:38

  Kush e ka djegur Shqiperine dihet boterisht _Saliu yt me gjithe kete Lul idotin,por ti mor burr i lig pse ben te paditurin.I pafytyre
  Nga butesia e miresjellja e Rames perfiton Iliri mafozi me Salen e LUlin kriminele te ketij vendi

  Reply to this comment
 18. naivi April 21, 09:18

  ….dhe Bushati doli ne mal !

  Lufta filloj,çetat revolucionare te PD ne krye kan komisarin legjendar shokun ANDI .
  Komandant Noka,
  Shef shtabi Strazimirin.

  Reply to this comment
 19. Fat man April 21, 09:22

  Ne foton qe shoqeron shkrimin duhet te kete nje ndryshim te vockel:
  Kali duhet ti hypi Bushatit.

  Reply to this comment
 20. fredi April 21, 09:27

  Ne vend qe te qetesoni popullin dhe ta ndani ate rdikalizimi ekstrem i hidhni benzin zgjarrit ,ne kete rast duhet kishte bere punen e saj ,

  Reply to this comment
 21. Feri April 21, 09:48

  O komentues, ju lutem mos e prishni gjakun dhe nervat me Andi Bushatin apo te tjeret. Ata e kan zanat kete pune, paguhen me miliona…per te bere keshtu deklarata, keshtu hane buke…Po mos te jene keto probleme ata si paguan njeri..Krijojne probleme artificiale i fryne dhe dalin flasin dhe paguhen. Mos ja vini re se e kane per te shtuar disa milina…megjithese duhet thene qe jane te paturpeshem.

  Reply to this comment
 22. ensa April 21, 09:48

  O Bushat po lexo mo burre cfare mendojne njerezit per ty dhe reflekto,.. nuk te ngjall interes asnje germe e jotja ,jo me nje analize… nuk te lexoj .. vetem komentet qe japin per ty me informojne cdo te thuash ti ..reflekto dhe thuaj nje gje te hajrit ,jo vetem interesin tend , gomar mbete!

  Reply to this comment
 23. albano April 21, 10:01

  Shk…dhejani rrobt ketij kur…ves Andi plehut.O mortje kur te djegin ndonje godine a do doje te ishte shtepia jote mor buce mashkull.Si ska ligj Shqiperia se do hyje tani ne burg e sdo dilje me vecse po te ishe bere femer

  Reply to this comment
 24. Irdak April 21, 10:32

  Te rente zjarri ty o Andi , o i pa cipe , o injorant, por kurre nuk behesh njeri qe ben thirrje per lufte

  Reply to this comment
 25. NAIMI April 21, 10:49

  O Andi HAJDARI , po sa njgjan me ate qe i ke hipur more, po si paske lene gje ,njesoj sikur te ka nxierre nga b..tha. Lum ne qe mezi te kemi se do te kishim mbetur ne eresire. Bravo mor qerata, dhe une thosha ku e gjen gjithe kete frymezim ky Andi HAJDARI qe ligjeron kaq bukur, po ti e paske trashegimi nga ai qe i ke hipur . Bravo, vazhdo te pellasesh se te paska lezet.

  Reply to this comment
 26. Mersin April 21, 11:07

  Cjane keta ndyresira te mirepaguar qe bejne si analiste e gazetare.

  Reply to this comment
 27. Patrioti April 21, 12:50

  Foto e bukur mbi gomar si Donkishoti ! Dal nga dal. po vjen Behari ! Ka zgjedhur kafshen me te bukur qe te con drejt “shtegut te dhive “

  Reply to this comment
 28. ermal April 21, 13:27

  te qifsha robt o kelysh komunisti.vi nga nje familje e djathte dhe e perndjekur ne komunizem dhe nuk me intereson fare kush do jete kryeministri I ardhshem.kemi investuar djersen,mundin dhe gjakun e 20 viteve ne emigracion ne nje biznes turizmi hotel ne shqiperi me shpresen se ky vend do behej.nuk kam fjale ta pershkruaj dhe eshte kulmi i nje tragjedie shekspiriane te dali nipi i hysni kapos dhe te beje thirrje per trazira per nje kauze te djathte duke demtuar biznesin tim.jam shume I indinjuar

  Reply to this comment
 29. liu April 21, 15:18

  o

  Reply to this comment
 30. Aliu nga Selenic April 21, 18:56

  Ne fakte Berisha eshte i merakosur se deri tani nuk eshte thyer edhe nje deg peme.Kjo per Berishen dhe Bashen eshte vdekje Pasi Berish qe nga 2- Prilli i viti 1991 e deri me Olldashin eshte mesura te vrase e te prese, her hapure e her i kamufluar.Pra Gjakatari nuk rrin kollaj pa gjek e keshtu me sa duket ai perseri shef endrra me sy hapure per te vrar e per te ber shqiperin
  me gjak.!
  Ndaj duke e njohure psikologjin e Berishes dhe Cirraku i tije Bushati ne ket opinion i beri thirrje Berishes qe kalo ne zanatin tende se e hume fare .!
  Keshtu ai rrekomandoi se duhet te thyet dicka te digjet dicka qe te radikalizohet situat .! Kjo me sa dukjet ja ngjalli Berishes instiktin e tije prej Gjakatari.
  Une mendoi qe kete radhe Berisha nuk do te ket asnje milimeter levizje ne sulm pasi e gjith ngrehina e tije nuk ka asnje baze , pervese maskimit te tije para VETINGUT.
  Kjo eshte gjith merseleja e tije.
  Gjakataret duhet te neutralizohen me cdo kushte.!

  Reply to this comment
 31. MH April 21, 19:08

  Yt Ate ka kene teknik ne futboll.Po ama te afte nga intelekti nuk jeni treguar ndonji here.Ti si analist me shume ngjan me analistin ne fund te filxhanit te kafes se analistit te kohes sotme..
  Po pse duhet ta dorezoje Rama pushtetin kur e ka detyrim ta ushtroj nga 1 miljon shpulla ne turinjet e Bashes dhe Berishes se bashku.Pse te shkelim ligjet kushtetuese kur ne keshillohemi te zbatojme ligjerisht institucionet e drejte civilizimit si gjithe bota.Ndersa llapaqenizmin qe shprehe me ate dreq kalemit ne gazete i meshon drejtimit nga mesjeta.Qe pushteti ti dorezohet pa kushte humbesve qe ti behet qefi sepse keshtu ia asht cue cari e bashke me to edhe ty zotrrote.
  Dyert jane te hapure ne mbeshtetje te rregullave ligjore qe te mos shkelen afatet per cdo veprim ne kohe.Ne fund kush nuk don te votoj shkofte ne te semes.Dhe kaq.

  Reply to this comment
 32. neseba April 21, 23:36

  Ky djalë, bir komunisti. Komunistët janë lule, përpara komunistëve që kthehen në antikomunistë, këta janë tepër të rrezikshëm.

  Reply to this comment
 33. uskania April 22, 08:27

  Të dalë Bushati i pari me urë në dorë!

  Reply to this comment
 34. hë për hë.... April 22, 13:03

  Ky njeri duhet qe te ndalohet. Ben thirrje per prishje te rendit e lufte. Si çdo kush qe shkel ligjin. Prokuroria duhet qe ti trokase qe sot ne dere. Veprimi i dyte i saj eshte mbyllja e portalit Lapsi.al qe mbahet me detonacione te familjes berisha.ne se ligji nuk do te veproje ndaj tij del qarte qe tiku i llalles eshte nje manekin i saliut. Te kerkohet pastaj nga parlamenti ne seancen me te afert doreheqia e kryeprokurorit qe asnje here nuk ka kryer detyren e tij por porosite qe i ka derguar pedeja. Kaq

  Reply to this comment
 35. Qimi April 22, 14:45

  E thene ndryshe ky “kopili” i bllokut ka nje lloj delli me ish Doktorin e familjes se gjyshit!Thone qe Salia e ka pritur me duart e tij ne martenitet!

  Reply to this comment
 36. Franci April 22, 16:24

  Sa te jete akoma k/prokuror Llalla do te vazhdojne disa plehra te bejne thirje luftenxitese,por nuk eshte e larget dita kur te miratohet vetingu dhe thirjet antikushtetuese do te marrin denimin si ne gjithe europen.Do te shikoni qe pas miratimit te vetingut i pari qe do te arrestohet do te jete Adriatik Llalla.

  Reply to this comment
 37. Arber Iliri April 22, 19:27

  Po mire mo i miri i gjyshes Rama s’ka mbush 4 vite si KM, Hysniu gjyshi jot qendroi deri ne vdekje ne treshen udheheqese te vendit, apo gjyshi ishte na Vlora dhe shume i mencem se qendronte mbas komandantit.Po djegja e nje godine nuk eshte krim o Bushat apo ti si kriminel i vogel nje godine se qun per gje.Te djegin shtepine tende me mire se behesh si pune heroi, koqe kanari.

  Reply to this comment
 38. albani April 22, 21:15

  Po ti pjelle muti i Mediut ku do te futesh pastaj, ne pithin e mamase, se nuk ke ku shkon! Po ndodhi ajo qe ndjell ti dhe ai qe te ka shkerdhyer mamane (e di ti se per ke behet fjale), ti do te jesh nga te paret qe do te qerojne nga kjo bote, si nxites lufte, tradhetar dhe bashkepunetor me spiunet e UDB-se Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Mos kujto se do te jete ajo ’97 e Sali Berishes, tani kane ndryshuar rolet, populli nuk eshte aq naiv sa kujton ti pjelle e se keqes! I mallkuar qofte fati dhe jeta tende! Vazhdo te hash mutin e Saliut!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*